Sips zorgt voor Zeeuws Shaqiri tekent succes in Nieuwland Internazionale SPORT 47 i.' j voor 4,5 jaar bij De door Rens Wondergem ge bouwde omloop vroeg kracht en stuurmanskunst. Zeventien com binaties wisten in M door te stro men naar de barrage. Met een foutloze rit in 32.85 seconden bracht Wendy Ligtenberg met schimmelmerrie Radorette VDD het spel op de wagen. Daarmee leek voor de combinatie uit Nijver- dal de buit binnen. Yenca Sips stak daar, met Toplevel's Bella For tuna een stokje voor. Kort wen dend en in de hoogste versnelling stuurde de styliste uit Terneuzen de vosmerrie in 31.39 seconden naar de winst. De pas van een sta ge bij een Duitse springstal terug gekeerde Sips bewees hiermee dat men met haar weer rekening dient te houden. De oud-inwoner van Nieuw- en Sint Joosland Dennis Evertse haal de met de ruin Drogba nog alles uit de kast. Maar de ruiter uit Baarlo moest genoegen nemen met de derde stek. In een spannende barrage toonde Arnold Boerekamps zich met de ruin D'angelo de snelste (28.01) in Z. Een zege met een Zeeuws tint je. „Sandy den Exter heeft dit paard opgeleid. Een fijn paard met veel vermogen en techniek. Ik rij hem nu een half jaar en hij toont veel progressie", vertelde de prof uit Milheze. MILAAN - De Zwitserse internatio nal Xherdan Shaqiri heeft zijn transfer van Bayern München naar Internazionale afgerond. De 23-jarige middenvelder zette giste ren, nadat hij de medische keu ring had ondergaan, een contract voor 4,5 jaar bij de Italiaanse club. Inter had donderdag al een ak koord bereikt met Bayern over een transfersom van naar verluidt 19 miljoen euro voor Shaqiri, die bij de Duitse kampioen niet kon rekenen op een basisplaats. De flankspeler ondervond geduchte concurrentie van onder anderen Arjen Robben en Franck Ribéry. Shaqiri kan morgen tegen FC Ge noa debuteren voor de 'Nerazzur- ri'. De Zwitser is na Lukas Podolski de tweede grote aanwinst deze winter voor trainer Roberto Man- cini. Van Schoonhoven in nieuwe KTM-Cup De zestienjarige motorrijder Max van Schoonhoven uit Kamperland start komend seizoen in de nieuwe KTM RC390 Cup. Deze cup wordt verreden in de Benelux en kent uitwisse lingswedstrijden met ande re Europese landen. Het deelnemersveld is maxi maal 28 rijders. Vorig jaar nam Max voor het eerst deel aan de Honda Pa- ta European Junior cup, waarin hij veel pech had. Kiesenberg blijft bij ZSC'62 Het bestuur van voetbalclub ZSC'62 en oefenmeester Ed die Kiesenberg zijn deze week tot een akkoord geko men om de samenwerking met een seizoen te verlen gen. Dit betekent dat de uit Zierikzee afkomstige trainer ook in het seizoen 2015-2016 de hoofdmacht van de ploeg uit Scharendijke zal leiden. Montpellier verrast koploper Marseille Montpellier heeft gisteren in de Franse voetbalcompeti tie koploper Olympique Mar seille verrast. Voor eigen publiek was de ploeg van trainer Rolland Courbis met 2-1 te sterk voor de nummer één van de Ligue 1. Marseille kan de koppositie daardoor kwijtraken aan Olympique Lyon, dat twee punten minder heeft. Lyon komt zondag in actie tegen Toulouse. Kenia schroeft dopingcontroles op Kenia maakt serieus werk van het dopingprobleem in de atletiek. De bond van Kenia heeft gis teren een verscherping van de controles aangekondigd. Keniaanse topatleten krij gen voortaan veel meer on aangekondigde dopingcon troles. De Keniaanse atletiek gaat gebukt onder doping. In de afgelopen twee jaar zijn tien tallen atleten betrapt. Arrestatie Kooien na vijfde etappe De Nederlander Kees Kooien, deelnemer aan de Dakar Rally bij de quads, heeft donderdag even vast gezeten in Chili omdat hij door een beschermd archeo logisch gebied was gereden. Na ondervraging door de po litie werd hij vrijgelaten, zo dat hij vrijdag weer kon star ten in de zesde etappe. Kooien ging in de fout in de vijfde etappe van Copiapo naar Antofagasta. Hij raakte samen met de Italiaan Mat- teo Cassucio van de route en belandde op heilige grond. ZATERDAG 10 JANUARI 2015 Nick van der Lijke (voorste rij, tweede van links) bij de presentatie van Lotto NL-Jumbo. foto Koen de Vries door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Yenca Sips zorgde gisteren bij de start van Jumping Nieuwland meteen voor Zeeuws succes. De amazone uit Terneuzen toonde zich met de merrie Toplevel's Bella Fortuna in het Hippisch Sportcentrum De Kroo de beste van de klasse M. UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie, 's Lands Welva ren 2 - Zandee Kloetinge 2-6: Wim Walraven - Piet Verschure 27-30, 80; André Schouwenaar - Paul Bodbijl 25-21, 49; Wytske van Huizen - Cees Roggeband 20-25, 54; Willem Smid - Wim Zandee 19-20, 55. Driebanden klein Graanbeurstrofee. Poule 6: 1. Thomas van der Wielen 3-5; 2. Ad van der Werf 3-4; 3. Philip van der Male 3-3; 4. Jur- gen Krottje 3-0. Poule 7: 1. Rinus Kramer 3-5, 0.551; 2. Harrie Goetheer 3-5, 0.474; 3. Cees Rossen 3-2; 4. Jan Bakker 3-0. PAARDENSPORT Nieuw- en Sint Joosland. Indoor Jumping Nieuwland. Paarden klasse ZZ klassiek: 1. Dominique Greve, Larea (Grobbendonk) 0/0/29.75; 2. Dennis Evertse, Celina MZ (Baarlo) 0/0/31.13; 3. Noëlle van de Velde, Bernesse (Rijsbergen) 0/0/31.29. Z: 1. Arnold Boerekamps, A'Angelo (Milhe- ze)0/0/28.01; 2. Bas Knijff, Bella's Heartbreak- er (Nispen) 0/28.16; 3. Nick van de Graaf, Dienko, (Rotterdam) 0/0/29.86. M klassiek: 1. Yenca Sips, Toplevel's Bella For tuna (Terneuzen) 0/0/31.39; 2. Wendy Ligten berg, Rodorette VDD (Nijverdal) 0/0/32.85; 3. Dennis Evertse, Drogba (Baarlo) 0/0/33.10. L: 1. Lian Timmermans, China (Beersel) 0/0/37.50 2. Piet Huige, Piet Huige, Denver (Nisse) 0/0/40.87; 3. Nadine Timmerman, Tio Karlo (Vrouwenpolder) 0/0/42.03. KAMPERLAND MIDDELBURG MONTPELLIER NAIROBI ANTOFAGASTA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47