ledereen praat mee Gewonde reeën en herten lijden door verbod genadeschot WALCHEREN 35 Pokeren voor de eer op lokaal kampioenschap Uitslaande brand in boerderij Meliskerke Oldenburger: „Wij gaan er vanuit - misschien heel onbescheiden - dat de raad al heeft gezien dat wij op een heel positieve manier be zig zijn geweest om ons ideaal te bereiken. En dat ze denken dat wij capabel zijn." Beekman: „Het is ook goed dat er een keer een besluit valt. Anders blijven we praten en ideeën be denken." Oldenburger: „Over het Molenwa terpark wordt al zes jaar gespro ken. Daarom is dat dé plek om dit te proberen, om burgers het zelf te laten doen." En als het fout gaat? Oldenburger: „Natuurlijk kan het zijn dat er dingen mis gaan, dat het proces een grote mislukking wordt. Maar wat is daar erg aan? Niks! Dan is het toch geprobeerd. Dan zijn we verder gekomen dan praten, er is hoogstens tijd verlo ren." En zijn jullie een illusie armer Beekman: „En een ervaring rijker. Wees niet bang, zo veel kan er niet mis gaan." Woensdag aanstaande leggen Ol denburger en Beekman tijdens een vergadering van de commis sies ruimte en maatschappelijke zaken samen aan de gemeente raad uit hoe ze met de overheids participatie willen omgaan. „En", benadrukt Oldenburger, „niet de wethouder wordt erop aangespro ken, wij worden erop aangespro ken. Als je rechten vraagt, heb je ook plichten en verantwoordelijk heden. We zullen ons niet ver schuilen achter de wethouder." MIDDELBURG - Alle Middelburgers van 10 jaar en ouder mogen mee praten over het Stadspark Molen water. Ze worden actief benaderd. Als alle ideeën zijn verzameld, zal de Vereniging Stadspark Molen water er een samenvatting van maken met de belangrijkste ken merken waaraan het park volgens de Middelburgers moet voldoen. Een landschapsarchitect maakt daarna een ontwerp. „Dus nee, wij komen nu niet met een ontwerp", benadrukt Caja Ol denburger van de vereniging. „Wij komen met een plan hoe we iedereen erbij kunnen betrekken om tot een ontwerp te komen." Het college van B en W heeft wel een aantal uitgangspunten gefor muleerd. Dat er ruimte moet zijn voor 120 parkeerplaatsen voor de schouwburg; dat de gemeente maximaal 350.000 euro bijdraagt; dat het park volledig openbaar moet blijven; dat er hooguit wat lichte horeca mag komen; dat ook nagedacht moet worden over de fietsroute door het park over de Koepoortlaan. De gemeenteraad moet deze en andere afspraken met de Vereni ging Stadspark Molenwater ma ken. Daarna gaat de vereniging aan de slag. Het vernieuwde stads park moet dan in 2017 klaar zijn. De winnaar mag Amateur Poker Kampioen van Middelburg noe men en meedoen aan de finale in Ermelo. Ook de verliezend fina list van Middelburg mag mee doen aan de landelijke finale. Ver spreid over heel Nederland wor den meer dan vijftig voorrondes gespeeld. „De speellocatie wordt omgeto verd tot een ware pokerroom", kondigt organisator Mathijs Jon kers aan. „Er wordt niet om geld gespeeld, maar puur om de eer. We willen pokeren naar iedere re gio toebrengen en we zijn blij dat de pokeraars in de regio Middel burg kunnen meedoen." Iedereen die mee wil doen, kan zich via de website www.NAKP.nl inschrijven. Deel name kost tien euro. De voorronde in Middelburg be gint om 19.00 uur en zal tot om streeks middernacht duren. MELISKERKE - Een uitslaande brand in een boerderijwoning aan de Kruisweg in Meliskerke heeft vrijdagavond voor aanzien lijke schade gezorgd. Het vuur brandde op een verdie ping van het woonhuis. Er be stond geen gevaar dat het vuur oversloeg naar de naastgelegen, losstaande boerderij. De brand weer is met twee blusvoertuigen, een waterwagen en een autolad der uitgerukt. De brandweer werd iets voor neg enen gealarmeerd. Het vuur ont stond op de begane grond, en sloeg daarna over naar de eerste verdieping. De bewoner heeft rook ingeademd en werd door am bulancemedewerkers onderzocht. Rond tien voor tien kon het sein brandmeester worden gegeven. Donderdagavond was het nog raak. Een ree werd bij de Plompe Toren bij Burghsluis aangereden, maar het dier was niet direct dood en lag hulpeloos op het as falt. Het is de tweede ree dit jaar die geen genadeschot of -steek kon krijgen vanwege het provin ciale besluit. Het zit Herman Joris- sen, gewestelijk voorzitter KNJV Zeeland heel erg dwars. „Dit is niet fatsoenlijk meer, het mag wettelijk zelfs niet eens, je mag dieren niet onnodig laten lijden maar we kunnen niets." Dirk Fluijt, in zijn vrije tijd lid van het bijstandsteam, is vaak bij onge vallen met reeën of damherten ge weest. Ook hij vindt het verschrik kelijk dat hij moet toekijken. Tot eind december belde de politie bij aanrijdingen met wild iemand van het bijstandsteam voor een genade schot. Dat zijn ervaren grootwild jagers met een speciale vergun ning. „Maar we kunnen nu hele maal niets meer. Als we wel ingrij pen lopen we het risico dat we on ze jachtvergunning kwijt zijn", zegt Fluijt. „Want we overtreden de wet." Jp Walcheren en Noord- Beveland mogen de teams wel door blijven draaien terwijl voor hen dezelfde problematiek speelt. Alles draait om een meningsver schil tussen provincie en FBE over een administratieve kwestie. Om genadeschoten ook op niet-open- baar terrein te mogen geven heb ben de mensen naast de vergun ning ook een 'grondgebonden ver klaring' nodig omdat ze anders in overtreding zijn en dat kan grote juridische gevolgen hebben. En omdat beide partijen het niet eens zijn, mag op Schouwen-Duiveland geen genadeschot meer gegeven worden. Bij de provincie Zeeland was gisteren niemand in de gele genheid te reageren in verband met de Nieuwjaarsreceptie. ZATERDAG 10 JANUARI 2015 Caja Oldenburger van Vereniging Stadspark Molenwater en wethouder Arjan Beekman staan in de muziektent in het Molenwaterpark. „Er is al zo veel over dit park gezegd. Dit is dé plek om zoiets unieks als overheidsparticipatie uit te proberen", vinden Oldenburger en Beekman, foto Lex de Meester MIDDELBURG - Pokeraars kunnen op maandag 26 januari strijden om de amateurtitel van de gemeente Middelburg. In Café Het Hart van Middelburg vindt dan de zesde voorronde van het Nederlands Amateur Kampioenschap Poker (NAKP) plaats. door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Aangereden damherten en reeën krijgen op Schouwen-Duiveland geen genade schot meer en sterven daardoor soms een langzame dood. Het pro vinciebestuur heeft besloten de le den van het bijstandsteam valwild (die de genadeschoten geven) te ontheffen van hun taak. Bij de Plompe Toren werd deze ree aangereden. Het dier maakte deel uit van een groep veldreeën waarvan al zeven zijn doodgereden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35