Slopershamer beukt dinsdag muren van kerk in Hoek plat Dagbladbezorger Ambtenaar zou zelf miljoenen aan garantiesubsidies hebben verstrekt 34 WALCHEREN STADSPARK MOLENWATER GOES WINTER OUdU=MiTiM:l 15 JANUARI Middelburg en Arnemuiden Gemeente schenkt haar inwoners de leidende rol bij de herinrichting van het Molenwaterpark. Daarom zijn er hekken om de kerk geplaatst. De toren en de voorgevel kunnen waarschijnlijk wel worden behouden, maar de andere buitenmuren van het schip van de kerk zijn zó instabiel dat slopen de enige optie is. De ge meente Terneuzen en Rijksdienst Cultureel Erfgoed hebben hier voor toestemming gegeven. De reparatie van een van de bijge bouwen, het kerkcentrum, gaat zo snel mogelijk van start. Dan wor den ook leidingen en systemen van gas, water en elektriciteit ge controleerd en nagekeken. De andere bijgebouwen, de consis torie en het jeugdhonk, zijn vrij wel intact gebleven. De drie ruim tes worden waarschijnlijk vanaf maart gebruikt voor kerkdiensten. Tot die tijd blijft de PKN-gemeen- te gebruikmaken van het gods huis van de Gereformeerde kerk vrijgemaakt in het dorp. Er wordt nog steeds onderzoek ge daan naar de oorzaak van de brand op nieuwjaarsdag. Eerste onderzoeksresultaten wijzen er niet op dat de vlammen zijn aan gewakkerd door vuurwerk. LOCATIE GROTE KERK VAN 9.00 TOT 17.00 UUR GEZELLIG WINKELEN DOE JE IN #ECHTGOES.NL OPZOEK MIDDELBURG - Langzaamaan krij gen burgers meer zeggenschap van de overheid. Middelburg tilt burgerparticipatie naar een nog hoger niveau. Bij de herinrichting van het Molenwaterpark - tegen over de schouwburg, waar voor heen Miniatuur Walcheren lag - krijgen de burgers de volledige verantwoordelijkheid; het is de ge meente zelf die zich beperkt tot meepraten. Middelburg heeft een wethouder burgerparticipatie: Arjan Beek man (Christenunie). Hij heeft er helemaal geen moeite mee om de regie over zo'n belangrijk project uit handen te geven. Integendeel: „Ik heb een dienende rol. Wat is er mooier dan dat burgers zelf het initiatief nemen en hun leefomge ving vormgeven? Overheden heb ben te lang gedacht: 'wij weten wel wat goed voor u is'. Daar heb ben burgers genoeg van." Caja Oldenburger van Vereniging Stadspark Molenwater beaamt dat. „Wat je merkt, is dat wan neer de gemeente met een plan komt, er al te veel is uitgewerkt. Dat vinden mensen vervelend." Toch is het heel bijzonder dat Middel burg deze stap naar overheidspartiti- patie zet. Beekman: „We hebben er als colle- Wij zijn verantwoordelijk en zullen ons niet achter de wethouder verschuilen VAN BURGERPARTICIPATIE TOT OVERHEIDSPARTICIPATIE ge van B en W ook wel mee ge worsteld. Maar de Vereniging Stadspark Molenwater heeft een duidelijk idee over het park en het proces om tot een plan voor de herinrichting te komen. Dat zouden ze uit handen moeten ge ven aan de gemeente en de wet houder zou politiek verantwoor delijk blijven. Dat past niet bij dit initiatief. De vereniging en de ge meenteraad krijgen het primaat, ik kan hoogstens fungeren als schakel, als boodschappenjongen. Dat is vernieuwend en het zal best zoeken zijn, maar het past in deze tijd. En als je als gemeente een wethouder voor burgerpartici patie benoemt, moet je ook doen wat je zegt. Ik ben wel benieuwd hoe de gemeenteraad hierop gaat reageren." Oldenburger: „Eén van de cruxen voor het wel of niet slagen is dat er nü duidelijkheid komt over hoe het spel gespeeld wordt. Mét de belofte van de raad dat als alles volgens de regels is gegaan en het geld van de gemeente voor de her inrichting ook echt komt. Die ze kerheid is heel belangrijk om alle burgers en vrijwilligers mee te krijgen. Ze willen helpen, mits hun inzet ook beloond wordt." Beekman: „Daar zijn we als over heid ook nooit zo goed in ge weest. Te vaak zijn verwachtin gen gewekt, maar niet waarge maakt. De raad moet zich nu reali seren: als we de vereniging deze verantwoordelijkheid geven en zij komt de afspraken na, dan is er geen weg terug, ook financieel niet." Dat is een grote verantwoordelijk heid voor de vereniging. Spannend? Volgens woordvoerder Anja Schip per van de gemeente Goes is dat geld niet verdwenen. Er is volgens haar door de beide organisaties geen gebruik gemaakt van de ge meentegarantie. De gemeente kwam de fraude op het spoor toen in 2014 'de ver strekte en lopende gemeentega ranties werden gecontroleerd'. Schipper ging niet in op de vraag waarom in 2014 de boeken over 2006 werden gecontroleerd. Om dat de fraudezaak nu onder de rechter is, wilde ze geen inhoude lijke reactie geven. Alleen dat er vorig jaar aangifte gedaan is tegen de Goesenaar. De fraude kwam deze week naar buiten tijdens een tussentijdse zitting van de Mid delburgse rechtbank. De verdach te en zijn advocaat verschenen echter niet en de officier van justi tie ging ook niet inhoudelijk in op de strafzaak. De ex-ambtenaar moet op 19 februari daadwerkelijk terecht staan. Volgens de aan klacht heeft hij beide subsidiever zoeken namens het college van burgemeester en wethouder on dertekend terwijl hij daar niet de bevoegdheid voor had. Voorzitter Gerard Heerebout van de Raad van Commissarissen van de stich tingen liet gisteren weten dat de ze strafzaak hem niet bekend is noch het feit dat die subsidiever zoeken in 2006 zijn ingediend. door Raymond de Frel HOEK - De sloop van de afgebrande kerk in Hoek begint hoogstwaar schijnlijk dinsdag. Eerder gaat niet, vanwege de verwachte weersom standigheden. Gisteren waaide het te hard. WGGGNGR Media De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. Wat staat er tegenover? Een prima 4-wekelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 Middelburg geeft burgers heft in handen door Maurits Sep Caja Oldenburger De gemeente Middelburg maakt deze collegeperiode meer werk van het betrekken van burgers bij besluiten en plannen. Daarvoor is één van de wethou ders, Arjan Beekman van de Chris tenunie, aangewezen als wethou der burgerparticipatie. Burgerparticipatie kent verschillen de vormen, van informeren (laag ste niveau) tot meebeslissen (hoogste niveau). Uitgangspunt is dat de overheid verantwoordelijk is en blijft en dat de burger betrok ken wordt. Overheidsparticipatie gaat nog een stap verder. Daarbij ligt de eer ste verantwoordelijkheid juist bij de burger(s) en is het de overheid die 'slechts' meepraat. door Emile Calon Meer bereiken. Met Wegener GOES - Een voormalige ambtenaar van de gemeente Goes wordt ver dacht van fraude. De 62-jarige Theo K. uit Goes zou in 2006 enke le officiële documenten van de ge meente valselijk hebben onderte kend waardoor de Stichting Maat schappelijke Belangen en de Stich ting tot Behoud en Ondersteuning van Monumenten aanspraak kon den maken op een gemeentegaran ties van respectievelijk 1,4 miljoen en 6,725 miljoen euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34