Niet buigen Regels voor een keukentafelgesprek zijn er niet Provincie Provincie laat bestuurlijke leeuw los ZEELAND 31 commentaar Provincie Zeeland Try out Racoon in 't Beest van All In Good Time Covra krijgt vergunning voor opslag kernafval 0 O c c c c c 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 v 0 0 0 0 0 0 MIDDELBURG - Klaverblad Zeeland spreekt met de Walcherse gemeenten over een meldpunt voor klachten over keukentafelgesprekken, laat directeur Peter van den Berg weten. De be langenorganisatie van patiënten krijgt veel te lefoontjes van mensen die tegenstrijdige of on duidelijke informatie krijgen. „Dat is geen on wil van gemeenten, maar onwennigheid. Kin derziektes. Het is een enorme operatie waar heel veel mensen bij betrokken zijn", zegt Van den Berg. „Aan de andere kant worden er ook échte fouten gemaakt. Zoiets als in Vlis- singen, waar huishoudelijke zorg in feite ge woon verviel, dat kan niet." Hij heeft ook zijn vraagtekens bij de handelwijze van de ge meente Schouwen-Duiveland, waar alfahul pen de keukentafelgesprekken voeren. „Dat ge sprek is een heel belangrijk moment. Degene die dat gesprek voert, moet goed toegerust zijn op zo'n gesprek en de valkuilen. Bijvoor beeld dat een ouder iemand zegt: 'Ik kan het wel alleen', terwijl dat absoluut niet zo is." Het probleem, zegt Van den Berg, is dat de wet wel voorschrijft dat er zo'n gesprek moet plaatsvinden, maar hóe, door wie en waar: dat mag iedere gemeente zelf bepalen. „Het heet dan wel keukentafelgesprek, maar het kan net zo goed telefonisch of zelfs via een chat op de computer." Op www.spieracademie.nl kan voor nog geen euro een voorbereidende cursus van een half uur gedownload worden, met filmpjes en fei telijke informatie. De vernieuwing belichaamt de nieuwe rol die de provincie wil gaan spelen, als spil in een net werk van overheden en maat schappelijke organisaties. „We staan allang niet meer boven de samenleving, maar zijn onderdeel van het netwerk Zeeland", aldus commissaris van de koning Han Polman. Symbolisch daarvoor is dat het logo met het wapen van Zeeland is vervangen door blau we lijnen en gouden golven. Een logo waarin niet meer de bestuur lijke leeuw prominent aanwezig is, maar wat de ontmoeting van zee en land uitdrukt. Een 'be stuurlijk statement om de nieuwe rolopvatting van de provincie kracht bij te zetten'. Deze stijl sluit volgens gedeputeerde Carla Schönknecht beter aan bij het 'merk Zeeland', waarmee bedrij ven en organisaties zich gezamen lijk kunnen profileren. De nieuwe website is gebouwd op wensen van bezoekers. De meest gezochte onderwerpen ko men steeds voorop te liggen. et de gewelddadi ge beëindiging van twee gijzelin gen sluit Frankrijk een bloedige week af. Zeven tien onschuldige mensen en drie terroristen kwamen om. Of het hierbij blijft, is de vraag. De Franse politie vermoedt de wederopstanding van een be kend jihadistisch netwerk. In Nederland sprak premier Mark Rutte bezwerende woor den. Hij moedigt aan om ge woon door te leven, liefst 'open' en 'pluriform'. Die rust gevende boodschap is goed. Zijn oproep alert te blijven is ook prima. Maar er is meer no dig. Extra veiligheidsmaatrege len zullen het probleem niet oplossen. Nederland zal er alles aan moeten doen om extremis me geen voedingsbodem te ge ven. Om te beginnen met een volstrekt gelijkwaardige posi tie voor moslims. Daar moet nog heel wat aan gebeuren. Zo buigen we geen centimeter voor terrorisme. We nemen het juist op een vreedzame wij ze de wind uit de zeilen. Cï Zóóó... heerlijk warm! Slechts 19,95 per paar V GOES - Zeeland krijgt een pri meur. De Goese band Racoon pre senteert haar nieuwe album All In Good Time zaterdag 7 februari in 't Beest in Goes. Het album komt 13 februari uit. Vanaf maart trekt de band door Nederland en doet gro te poppodia aan als Martiniplaza in Groningen, de Music Hall in Amsterdam en het Klokgebouw in Eindhoven, 't Beest krijgt de try out. Het concert in Goes is za terdag 7 februari. De ticketver koop is vanochtend (10 januari) tussen 9.30 en 12.00 uur aan de deur bij 't Beest. Er kan niet ge pind of gereserveerd worden. Er is geen online-verkoop. BORSSELE - De Covra in Borssele heeft de definitieve vergunning ontvangen voor uitbreiding van het gebouw waar hoogradioactief, warmteproducerende afVal wordt opgeslagen. Dezelfde vergunning staat ook de bouw van een gebouw voor laag- en middelradioactief afval (ver armd uranium) toe. Dat komt op een andere plek op het terrein en kent een andere vorm dan waar voor eerder een vergunning werd afgegeven. De procedure moest daarom over. Het in de oude ver gunning geplande gebouw ver valt. Tegen de Kernenergiewetvergun ning waren 130 bezwaren inge diend, 81 uit Nederland, 48 uit Duitsland en 1 uit Oostenrijk. De bezwaren waren veelal gelijklui dend. Vooral organisaties die te gen kernenergie zijn, zoals Wise en Laka, vinden opslag van radio actief afval onverantwoord zolang er na honderd jaar opslag geen goede oplossing is voor de eind- berging. De meeste bezwaarden zijn ook principieel tegen kerne nergie. ZATERDAG 10 JANUARI 2015 mensen in onzekerheid Zeeland MIDDELBURG - De provincie Zee land is op zoek naar een toeganke lijker imago. De website heeft een opfrisbeurt gekregen en moet be zoekers zo makkelijk antwoord op hun vragen bieden. M Kf 17 maten, vanaf mt. 27. Ecru grijs. Atelier de Schapekop-Veere Kerkstraat 3 Tel.: 0118-501416 webshop: hetleuksteuitVeere.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31