Een tuin moet bij mijn klanten passen WERKEN 21 In De Uitdaging vertelt elke week iemand, aan de hand van vijf vragen, over zijn of haar werk. Wat is het voor werk en waar ligt de grootste uitda ging? Vandaag: tuinarchitecte Svetlana K. Martin, www.sk-exteriors.com. foto Ronald den Dekker Waaruit bestaat uw werk7 Ik ben een onafhankelijke tuinarchitect en ik verzorg ontwerp voor particuliere tuinen en bedrijfstuinen. Daarnaast geef ik advies hoe mensen hun tuin on- derhoudsvriendelijker kunnen maken. Mijn tuinontwerpen zijn niet gewoon leuke tuinschetsen, het is een totaal plan op maat. Indien gewenst wordt het ontwerp verduidelijkt met een 3D-tekening en aanzichten. Hoe bent u in deze baan terechtgekomen Mijn liefde voor tekenen en planten ont stond in mijn kindertijd. Als vijfjarige ontdekte ik het tekenen en daarna heb ik het potlood niet meer losgelaten. Daarnaast hielp ik mijn grootouders planten te kweken voor hun moestuin. Ik ben met de hoveniersopleiding in DE UITDAGING het buitenland begonnen en heb mijn studies voortgezet in Nederland. Na een praktijkopleiding in Goes heb ik tuinarchitectuur gestudeerd in Gent. Waar haalt u de meeste voldoening uit? Natuurlijk tevreden klanten die ik inspi reer en help moeilijke keuzes maken bij de vormgeving van hun tuin. Het gaat om hun leefomgeving: het moet bij hen passen, het moet mooi en functioneel zijn! Het is een onbeschrijfelijk gevoel om het ontwerp, waar ik gemiddeld 40 uur aan werk in het echt te zien. Wat is het leukste aspect aan dit werk? Creatief bezig zijn. Ik merk altijd dat mensen die mij een opdracht geven, in hun tuin mogelijkheden ontdekken waar ze vroeger nooit bij stil stonden. Wat is de grootste uitdaging in uw werk? Elke nieuwe opdracht is een uitdaging! Je ontmoet nieuwe mensen en je pro beert te begrijpen hoe ze hun leefruim te gebruiken. De kunst is om aan te voe len wat deze mensen aanspreekt. Want een goede tuinarchitect ontwerpt niet voor zichzelf, maar voor de klant! SSK KEUKENSTUDIO, DE FEITEN vertelt Dennis. „Je kan een hele mooie keuken kopen, maar als hij scheef gezet wordt, of mis schien wel recht, maar tegen een scheve muur, dan is het nog niks", vult zijn zus Silvie (43) uit Kapelle aan. SSK Keukenstudio gaat daar ver in. Als je wilt maak je je wensen kenbaar en kan je voor de rest alles vergeten. Het bedrijf kan de oude keu ken demonteren, bouwkundige aanpassingen verzorgen, leidingwerk, tegelwerk en een nieuw plafond aanbrengen. Dennis: „We begin nen altijd met het thuis inmeten om tot exact de juiste maten te komen. Met de trend dat mensen langer in dezelfde woning blijven, ont staat er vaker vraag naar renovatie. Op het be staande casco kunnen we met bladen, fronten en apparatuur een compleet nieuwe keuken op- bouwen. Inclusief extra gemak, bijvoorbeeld meer laden dan in het origineel." SSK Keukenstudio zet zich op de markt met een persoonlijke aanpak, maatwerk en vooral service vanaf het eerste tot het laatste moment. „Als een klant ons belt met een probleempje dan weten we wie het is en belangrijker, we ko men direct in actie om het op te lossen", zegt Dennis. ZATERDAG 10 JANUARI 2015 SSK Keukenstudio voert de merken Keller, Schmidt en Beda Keukens en heeft nagenoeg alle A-merken aan inbouwapparatuur in huis. SSK is in 1979 opgericht als een eenmans zaak in zelfstandige keukenmontage voor ge renommeerde zaken door de vader van Den nis en Silvie, Rinus Jopse; De afkorting stond voor Snel Service Keuken montage; In 1996 kwam een keukenzaak in de Smokkel- hoek in Kapelle te koop. Rinus Jopse nam de zaak over en SSK Keukenstudio zit nog altijd in hetzelfde pand; SSK Keukenstudio is een zelfstandige B.V., aangesloten bij de de grootste inkooporgani satie van zelfstandige keuken specialisten in Europa; Het bedrijf heeft zes medewerkers (inclusief Dennis en Silvie) en één freelancer in dienst. Bron: SSK Keukenstudio, Kapelle. praktische keuken Dennis en Silvie Jopse van SSK Keukenstudio uit Kapelle bij een van de showroom-keukens. foto's Dirk-Jan Gjeltema www.ssk-keukenstudio.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21