'Geen concrete dreiging in Nederland, maar wel alert blijven' premier Rutte Meer over Parijs: Onzekerheid over zorg 30 en 31 IQQi 2 en 3 - Bloedig slot van spannende dag 4 en 5 - Marine Ie Pen spint garen bij terreurdaad - 'Wil je leven, ga er dan vandoor' 6 en 7 -'Jihadisme is niet zomaar weg' - Kabinet neemt maatregelen 8 en 9 - Strijd om gunst Westerse jihadisten - Imam predikt geloofsvrijheid 31 - Commentaar Drie dode terroristen en vier dode gegijzelden. Dat is de bloedige climax, twee dagen na de aanslag in Parijs. ZATERDAG 10 januari 2015 PARIJS - Elite-eenheden van de Franse politie en gendarmerie hebben gisteren een einde ge maakt aan twee gijzelingen. Drie terroristen werden gedood, on der wie de daders van de aanslag op het weekblad Charlie Hebdo. Vier gegijzelden kwamen om. Bij de eerste operatie doodde de gendarmerie in Dammartin-en- Goële de twee daders van de aan slag op Charlie Hebdo. Zij storm den op de gendarmes af, toen de ze het gebouw waar ze ver schanst zaten probeerden in te nemen. Chérif (32) en Saïd Koua- chi (34), werden daarop neerge schoten. Een gendarme raakte ernstig gewond. Een werknemer van de drukkerij die zich had ver stopt, kwam met de schrik vrij. Tien minuten later opende de po litie de aanval op een joodse su permarkt aan de oostkant van Pa rijs. De terrorist, Amedy Couliba- ly (32), werd gedood. Sommige media meldden dat hij een hand langster had, Hayat Boumeddien- ne. Die zou in de chaos ontsnapt zijn. Vier gegijzelden werden ge- dood. Vier agenten raakten ge wond. Minstens tien gijzelaars, onder wie een man met een ba by, werden bevrijd. Minister van Binnenlandse Zaken Bernard Ca- zeneuve, kon niet zeggen of de vier gegijzelden waren gedood door Coulibaly of door politieko gels. Coulibaly had donderdag een po litieagente met een kalasjnikov gedood, alvorens te verdwijnen. Hij liep gistermiddag al schie tend de supermarkt in. De man had een verleden als kleine crimi neel, maar leek na ontslag uit de cel zijn leven gebeterd te hebben. Hij werd zelfs door de toenmali ge president Nicolas Sarkozy op het Elysée ontvangen. Hij zou banden hebben gehad met de broers Kouachi, wier vrijlating hij eiste. Het trio kende elkaar van de gevangenis en van de mos kee. Frankrijk haalde opgelucht adem, maar president Francois Hollande verklaarde dat het ge vaar 'nog niet geweken' was. Mi nister Cazeneuve zei dat het afge lopen jaar vijf aanslagen verij deld waren, en 103 terreurgroe pen opgerold waren. Morgen herdenkt Parijs de do den in een mars, waaraan naast Hollande diverse Europese rege ringsleiders deelnemen. 79% 21% Ruim 5000 Zeeuwen boven de Westerschelde nog in onzekerheid over huishoudelijke hulp Editie: Walcheren Meest droog en veel wind 257e jaargang nr. 8 Los nummer 2,70 Abonneeprijs 1,07 Bevrijde gegijzelden worden in veiligheid gebracht na het beëindigen van de gijzeling in de joodse supermarkt in Parijs, foto Michel Euler/HH Gewelddadige ontknoping 7 door onze correspondent Cees van Zweeden en Wilko Voordouw Twee gijzelingen, in Dammartin-en- Goële en in Parijs, eindigen met zeven doden: de drie terroristen zijn gedood en vier gegijzelden kwamen om het leven. DE STELLING Reageer op pzc.nl Zeeuwse leeuw hoort in het provincielogo zie pagina 31 UW MENING 315 reacties Ik steun de Zeeuwse manifestaties voor Charlie Hebdo EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1