Terneuzen wil met Burm en De Witte degradatie voorkomen Room mag als eerste keeper vijf keer vissen Hattrick voor Nikolajev 46 SPORT WIELRENNEN Groene Ster in Rotterdam te sterk voor TPP Nick van der Lijke begint aan zijn tweede seizoen als profwielrenner. Hij hoopt dit jaar aan de start van de Giro te staan. De 21-jarige aanvaller speelde vo rig jaar nog voor HSV Hoek, maar mocht aan het eind van het sei zoen bij de zaterdag-topklasser vertrekken. De Witte koos voor het Belgische Maldegem, maar de overgang naar de eerste provincia- ler viel tegen. De Belg wilde tij dens de winterstop weg. „De Wit te had het niet meer naar zijn zin. Geld is niet de drijfveer. Hij wil eerst weer plezier in het voetbal terugkrijgen", vertelde Terneu- zentrainer Wesley Visser giste ren. De Witte speelde eerder in het team van de Beloften van Kort- rijk, waar hij een veel scorende spits was. Via de trainer van dat Beloftenteam, die Visser kende uit de periode bij Club Brugge, LA MANGA - Eloy Room had zich zijn eerste wedstrijd na de specta culaire keeperswissel bij Vitesse wel wat anders voorgesteld. Drie dagen nadat hij van trainer Peter Bosz te horen kreeg dat hij voortaan de nummer één is in het Arnhemse doel, kreeg zijn ploeg van RSC Anderlecht een lesje in effectief voetbal en werd de 25-ja- rige Nijmegenaar liefst vijf keer gepasseerd: 5-0. „Vijf-nul, dat zijn geen cijfers voor een keeper en dat zijn geen cijfers voor het hele team", rea geerde Room na de enige oefen wedstrijd van Vitesse tijdens het kwamen de contacten met De Witte tot stand. „Hij heeft nu een keer meegetraind, maar je ziet meteen dat hij een meerwaarde voor de ploeg is", stelde Visser vast. Behalve De Witte keert Niels Burm terug bij Terneuzen. Burm komt over van Wachtebeke (B). Hij speelde eerder al enige jaren in de hoofdmacht van Terneuzen en was een korte periode actief bij Axel en Biervliet. Visser: „Hij kan zowel op het middenveld als achterin spelen." De trainer hoopt zijn selectie nog te versterken met een centrumver dediger. Hiervoor is de Belg Me- kyas Maes de belangrijkste kandi daat. Met de versterkingen hoopt Visser de degradatie in de derde klasse te ontlopen. „We beginnen de tweede competitiehelft met vijf duels tegen onze concurren ten. Dat is cruciaal." Terneuzen speelt deze maand nog oefenduels tegen Zeelandia Middelburg en Zaamslag. trainingskamp aan de Costa Blan- ca. Voor de keeper was het een smetje op een geweldige week in Spanje. „Zo kun je het wel noe men", zei Room, die van Bosz de voorkeur krijgt boven de gepas seerde Piet Velthuizen. Dinsdagavond werden beide Nij meegse goalies door hun trainer op de hoogte gebracht van de wis seling van de wacht. „Dat was een mooi moment", aldus Room, die in het seizoen 2010-2011 al eerste keus was. Velthuizen speelde des tijds bij Hercules Alicante. „Hier doe je het voor", aldus Room. „Ik heb geprobeerd alles te geven en het de trainer zo moei lijk mogelijk te maken." ROSMALEN - Een etappe in de Ron de van Italië winnen. Dat is de grote droom van wielrenner Nick van der Lijke. Misschien komt die droom dit jaar dichtbij. Als de voormalige Middelburger een goed voorseizoen draait, is de kans groot dat zijn ploeg Lotto NL-Jumbo hem opstelt in de op een na belangrijkste wielerronde van de wereld. Van der Lijke (23) was gisteren in Rosmalen één van de 25 renners van Lotto NL-Jumbo die aan de in ternationale wieier journalistiek werden voorgesteld. Vorig jaar was hij een groentje. Hij kwam over van de opleidingsploeg van Rabobank. Alles was nieuw voor de eerstejaarsprof en dat bleek al snel. Van der Lijke was nog voor het seizoen begon overtraind en moest gas terugnemen. Pas in mei begon het motortje een beet je te draaien. „Zijn ambitie heeft hem een beet je genekt", keek ploegleider Nico Verhoeven terug. „Dat was wel jammer. Daarna ging het beter. In de Ruta del Sol heeft hij Moreno Hofland geholpen een etappe te winnen en daarna is hij goed blij ven rijden. Ook in de Ronde van Beijing, de laatste wedstrijd van het jaar, heeft hij het goed ge daan. Van der Lijke tekende vorig sei zoen een contract voor twee jaar en dat loopt dus dit jaar af. „Nick is een jongen die elk jaar een stuk je progressie maakt. We verwach ten dat hij ook dit jaar een stapje doet", meldt Verhoeven als het om contractverlenging gaat. „Vol gens ons is de groei er nog lang niet uit. Nick rijdt dit voorjaar een programma met minder zwa re wedstrijden. Hij begint in Zuid-Frankrijk, daarna rijdt hij wedstrijden in België en Neder land, waaronder ook de Ronde van Zeeland Seaports. Daarin zal hij regelmatig de vrijheid krijgen om te laten zien wat hij kan." Nico Verhoeven heeft zijn team in drieën opgedaald. De selectie waarin Van der Lijke zit, werkt naar de Ronde van Italië toe. Ver hoeven: „We zien Nick als een all round renner, die op vele terrei nen uit de voeten kan. In het hooggebergte is hij niet op z'n sterkst, maar zware etappes in het middelgebergte kan hij goed aan. Bovendien heeft hij dan nog een goede sprint in de benen. En ver geet niet: hij kan ook een goede tijdrit rijden." Van der Lijke ziet de Giro wel zit- ten. Hij vindt het de mooiste van de drie grote ronden. De fout van vorig jaar zal hij niet meer maken, verzekert hij. Zijn eerste profjaar was een geweldige leerschool. Hij koerste in Canada, de VS, China, Turkije en in heel Europa en leer de dat rustig blijven het beste re cept voor succes is. „Ik was wel eens onstuimig", er kent hij. „In trainingen en in wed strijden. Ik heb afgeleerd om ploeggenoten te vroeg in de koers en te snel naar de kop te rijden. En om geduld te hebben in de fi nale. Dit jaar ga ik het beter doen. Ik wil mezelf bewijzen. Om een rol te krijgen die me ligt." Van der Lijke beseft dat hij unieke kansen krijgt. Afgelopen zomer lag hij tijdens de Ronde van Cali- fornië op de kamer met Laurens ten Dam. Nadat hij in een etappe de slag had gemist, kwam hij er na enige vragen van Ten Dam ach ter dat hij in finales van zware koersen te weinig at. De dag erna zat hij er wel bij. „Geweldig dat zo'n renner je kan helpen." Van der Lijke's seizoen begint op 28 februari met de Classic Sud Ar- dèche. Een dag erna is de Drome Classic. In april hoopt hij een of twee voorjaarsklassiekers te rij den. En de Giro is van 9 tot en met 31 mei. LOTTO NL-JUMBO HEEFT AAN KRACHT INGEBOET De rijder van Kamaz was in de proef van Antofagasta naar Iqui- que in Chili ruim vijf minuten sneller dan zijn landgenoot Airat Mardejev, eveneens de bestuur der van een robuuste Kamaz. Andrej Karginov maakte het po dium volledig Russisch. De win naar van vorig jaar arriveerde in zijn Kamaz op meer dan tien mi nuten als derde. Gerard de Rooy, kansloos voor een goede eindklassering, waagde een poging om de etappe te win nen. De Brabander (Iveco) moest genoegen nemen met de vierde plaats. Nikolajev heeft riant de lei ding in het algemeen klassement. Zijn voorsprong op Mardejev be draagt 13.38 minuten. Adwin Hoondert was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet gefinished. Op het voor laatste controlepunt lag de trucker uit Hoedekenskerke op de 29e plaats. Nasser Al-Attiyah heeft giste ren de leiding in de Dakar Rally bij de auto's verstevigd. De cou reur uit Qatar boekte in de proef van 277 kilometer tussen Antofa gasta en Iquique in Chili zijn der de etappezege. Hij was in zijn Mi ni net iets eerder aan de finish dan de Zuid-Afrikaan Giniel de Villiers (Toyota), namelijk 37 se conden. Bernhard ten Brinke liet zich we derom van voren zien. De verras send sterk rijdende coureur uit Zeddam reed zijn Toyota Hilux keurig naar de zesde plaats. In het algemeen klassement schoof Ten Brinke op naar de vijfde plaats. Hij verdrong Erik van Loon, die in de proef naar Iqui que als negende eindigde, van die positie. Groene Ster nam al snel in de wedstrijd een 2-o-voorsprong, waarna de thuisploeg terugkwam tot 2-2. Voor rust schoten de Vlis singers echter nog twee maal de bal achter de TPP-doelman, waar door dust bereikt werd met een 2-4-voorsprong. Na de pauze bouwde Groene Ster de voor sprong uit naar een 7-3-eind- stand. Voor Groene Ster scoorden Salim Sandee, Imad Azzanagui, Mourad Azzanagui en Abdoe Abdenbi allen één keer. Salim Ben Sellam trof drie maal doel. Droom komt een stukje dichterbij door Aector Dooms TERNEUZEN - Aaron de Witte komt de rest van het voetbalseizoen uit voor zondagderdeklasser Terneu zen. door Gerard Borgman door Koen de Vries Met het vertrek van Bauke Molle- ma naar Trek, Theo Bos naar MTN Qhubeka en Lars Boom naar Asta- na, heeft Lotto NL-Jumbo dit jaar aan kracht ingeboet. Toch beschikt de ploeg nog steeds over uitstekende renners. Robert Gesink zal in de Tour de France normaal gesproken het kopmanschap delen met Wilco Kelderman. Laurens ten Dam is de man van de vrije rol. Steven Kruijswijk is de kopman in de Ronde van Italië. In de Vlaamse klassiekers moet de Belg Vanmarcke de ploeg dragen. Moreno Hofland is de nieuwe troef in de sprint. Hij won vorig jaar diverse wedstrijden, waaron der een etappe in Parijs-Nice. De Dakar Rally gaat niet alleen om hard rijden, er moet ook hard gesleu teld worden om het materiaal weer in orde te krijgen, foto Team De Rooy IQUIQUE - De Rus Edoeard Nikola jev heerst bij de trucks in de Dakar Rally. Hij won gisteren voor de der de keer op rij de etappe bij de vrachtwagens. VLissiNGEN - De zaalvoetballers van Groene Ster hebben de eerste competitiewedstrijd van 2015 ge wonnen. In Rotterdam waren de Vlissingers met 7-3 te sterk voor TPP-Rotterdam, dat op de vijfde plaats staat in de erdedivisie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 149