Saxofonist Yoran Aarssen met jazzshow in het Ledeltheater ZEEUWS-VLAANDEREN 35 balletje van onszelf rond de bal. Het kost me allemaal behoorlijk wat moeite. „Hoe deed ik het", wil ik van Diana weten als het half uur voorbij is. „Voor een eerste keer deed je het goed", zegt ze. „En hoe vaker je dit doet, hoe mak kelijker het gaat." Aansluitend komt instructeur Erik Wanders binnen om TRX te geven. TRX is de naam voor een set beugels die aan het plafond hangen en die je helpen om li chaamsgewichtoefeningen te doen. Je kunt het zo zwaar maken als je zelf wilt, door je positie ten opzichte van de TRX aan te pas sen. Iedereen gaat klaar staan. Ik weet niet zo goed wat ik moet met die bungelende banden met hand vatten. „Je pakt ze vast en gaat schuin staan", zegt mijn overbuur man behulpzaam. Erik geeft instructies. „Pak met je handen de handvatten vast, ellebo gen naar buiten." Al gauw hang ik met gestrekte armen aan de TRX terwijl ik mezelf opdruk. „Kom op! Hou vol! Denk aan die buikspieren! Kijk er kwaad bij!", roept Erik. „Want dat helpt!" Net als ik denk dat dit best goed te doen is, loopt Erik langs. „Doe maar een stapje achteruit, want dit is te makkelijk." Hoe verder je achteruit staat, hoe zwaarder het is. Het zweet breekt me langs alle kanten uit en mijn lichaam piept en kraakt. Zweet is slechts vet dat huilt, hou ik mezelf moedig voor. Bij de volgende oefening doe je niet je handen, maar je voeten in de beugels. Ik ga liggen en terwijl ik kijk hoe anderen behendig hun voeten vastmaken en op hun buik draaien, ben ik enorm aan het stuntelen. Erik schiet te hulp. Als mijn voeten vastzitten, draai ik op mijn buik. „Zet je handen op de grond en druk jezelf op", in strueert Erik. Wonder boven won der weet ik mezelf op te trekken, Denk aan dat wasbordje! Denk aan die buikspieren! Kijk er kwaad bij! maar een paar seconden later klap ik alweer op de grond. Als een in de steek gelaten babyzeehond lig ik hulpeloos op mijn buik, met mijn voeten in beugels. „Als kers op de taart, drukken we ons nu schuin op", zegt Erik vrolijk. „Nog tien seconden. Niet huilen hè!" Na enkele pogingen lukt het me inder daad om mezelf op te drukken en mijn knieën op te trekken. „Hoe deed ik het?", vraag ik nader hand aan Erik. „Je inzet was in ie der geval top", zegt hij en lacht. Ik lach mee, w ant ik wil best weten dat ik een stijve, onsportieve hark ben. Maar daar komt verandering in, want ik voel me nu al fitter dan ooit. Sterker nog: ik ga het sporten volhouden. Echt. Publiciteitsprijs Sluis voor Theo Ide Theo Ide heeft de publici teitsprijs van de Stichting Sluis Promotie gekregen. Ide staat bij bijna alle (onderne- mers)activiteiten in Sluis vooraan om de gebeurtenis fotografisch vast te leggen. De foto's verschijnen kort daarna op de touchscreen- borden bij de twee belang rijkste toegangswegen. De Betekoppen beginnen alvast Carnavalsstichting De Bete koppen uit Sas van Gent be gint al iets eerder met carna vallen. Op zaterdag 17 janua ri worden in café Reseda herinneringen opgehaald aan het carnaval dat vroeger in buurtcentrum De Rose- laer werd gevierd. Dressco- de is een stofjas met een vilt stift. Aanvang is 21.00 uur. Itoeede editie van festival Burgfest Het reizende metalfestival Burgfest is toe aan zijn twee de editie. Naast Middelburg en Tilburg wordt ook The Lane in Oostburg aange daan, op 17 januari. De Bel gische en Nederlandse bands Herfst, Dyscordia, In sanity Reigns Supreme, Cae- dere en Fenris treden op. Deuren open om 18.30 uur. Hava Naguila laat de jeugd dansen De jongerengroep van volks dansvereniging Hava Nagui la uit Vogelwaarde, houdt za terdag 17 januari een avond voor 'vriendjes en vriendin netjes.' De jeugdleden nodi gen leeftijdsgenoten uit om kennis te maken met volks dansen in het clubgebouw aan de Populierenstraat. Er wordt gezorgd voor een drankje. Aanvang 19.00 uur. „Ik speel in de voorstelling samen met allemaal muzikanten tegen wie ik op kijk. Dat is echt de crème de la crème van de Neder landse muziek", vertelt Yoran en thousiast. Hij doelt onder meer op saxofonisten Rolf Delfos, Ben van den Dungen en Alexander Beets. Yoran is laatstejaars student aan het conservatorium in Rotterdam en is als aanstormend talent ge vraagd om mee te doen met de reizende show. „Het is natuurlijk super om met deze show nu ook in Zeeuws-Vlaanderen te kunnen spelen. Ik probeer nog zo vaak mo gelijk naar hier te komen." New York Round Midnight is een van de grootste jazzproducties van dit moment. Yoran doet onge veer de helft van alle voorstellin gen mee. „Ik kende al wat musici die meespeelden in de show en zo is dat balletje gaan rollen", ver telt Yoran. De bezoeker wordt in de show meegenomen naar het New York van de jaren vijftig. Naar een rokerige jazzclub waar nummers van alle grootheden uit de jazz worden gespeeld. Volks krant-journalist Koen Schouten praat het geheel aan elkaar. „Er is een goede mix tussen nummers met zang en instrumentale mu ziek. Op de achtergrond worden er beelden geprojecteerd. Het is New York Round Midnight is zo tof, ik kan niet eens zeggen welk nummer ik het beste vind. zo tof, ik kan niet eens zeggen welk nummer ik het beste vind. Heel die show is te gek", vindt Yo ran. Zo komt er muziek voorbij van Count Basie, Billie Holiday, Miles Davis en Dave Brubeck. Yo ran heeft zelf ook een grote passie voor jazzmuziek. „Ik speel veel jazz en heb veel helden uit de oude tijd, zoals Charlie Parker. Ik leer er veel van door naar hem te luisteren." Yoran begon zijn muzi kale loopbaan bij The Young Ones in Hulst en heeft sindsdien al veel bereikt. Zo won hij in 2008 de eerste prijs van de Internatio nal Junior Jazz Award en kreeg hij twee keer de aanmoedigingsprijs van het Prinses Christina Jazz Concours. Daarnaast is hij geselec teerd voor het Jazz World Or chestra, speelde hij met het Metro- pole Orkest en was hij finalist voor de Eramus Jazz Prijs 2014. ZATERDAG 10 JANUARI 2015 Op de voorgrond laat Sophie (tweede van linksvoor) haar spieren kraken met Core Stability op de oranje bal. Op de achtergrond wordt TRX beoefend. foto Ronald den Dekker Erik Wanders, instructuur TRX SLUIS SAS VAN GENT OOSTBURG VOGELWAARDE door Sophie Stockman HULST - De uit Hulst afkomstige saxofonist Yoran Aarssen (22) speelt vanavond mee in de theater voorstelling New York Round Mid night in het Ledeltheater in Oost burg. New York Round Midnight begint om 20.15 uur. Een kaart kost 17,50 euro. Hulstenaar Yoran Aarssen studeert nog aan het conservatorium in Rotter dam en is blij dat hij weer eens in Zeeuws-Vlaanderen kan optreden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 146