(Benut lege schoolruimte bij fusies' - ZEEUWS-VLAANDEREN 33 Minder omzet en bezoekers voor shoppingcenter Toen wethouder Cees Liefting in een commissievergadering aan kondigde dat er weer fusies aan staande zijn, klom gemeenteraads lid Charles ten Hengel van D66 in de pen. Hij vreest namelijk voor nieuwbouwplannen, waarvoor de financiering door de begroting van de gemeente niet gedragen kan worden. Hij profileerde zich al vaker als een vurig voorstander van efficiënter gebruik van be staande panden. In het voortgezet onderwijs en speciaal onderwijs is gebouwenca paciteit en ruimtebehoefte in evenwicht, antwoordt het college van B en W op zijn vragen. In het basisonderwijs liggen de verhou dingen wel scheef. Er is sprake van 4500 vierkante meter leeg stand. Dit is het verschil tussen gebouwencapaciteit en de genor meerde ruimtebehoefte. Verhuur- situaties en medegebruik van de ze ruimtes zijn hierin ook ver werkt. In de praktijk blijkt dat de ruimtebehoefte van scholen vaak groter is, waardoor het leegstand- cijfer eigenlijk lager is. Uitgangspunt is dat de leegstaan de ruimtes worden gebruikt bij de op handen zijnde fusies. „Ook bij verzoeken om uitbreiding ver wijzen naar leegstaande school ruimtes, binnen een straal van twee kilometer", meldt het colle ge aan Ten Hengel. In augustus fuseren De Zee meeuw en De Stelle in Terneu zen, Sasse Vaart en Prins Frederik Hendrikschool in Sas van Gent, De Zeester en De Stelle in Philip pine en Het Mozaïek en de Oran- je-Nassauschool in Sluiskil. SINT-NIKLAAS (B) - Waasland Shop ping Center overlegt over 2014 minder goede cijfers dan over de tien jaren ervoor. Het aantal be zoekers liep terug tot 6,2 miljoen. Dat was een daling van 77.000 mensen ten opzichte van 2013. Daarnaast is de omzet van de in totaal 140 winkels gedaald. Het management van het winkel centrum wijt de daling onder meer aan de hoge temperaturen van vorig jaar. December was de beste maand voor het shopping center met 725.000 bezoekers. Toen was er een stijging van 4 procent. De eerste dag van de uit verkoop was ook een voltreffer. Ideeën voor plek gesloopte huizen Woongoed Zeeuws-Vlaande- ren is op zoek naar ideeën voor een groene invulling van het braakliggende ter rein aan de Quarles van Uf- fordweg in Oostburg waar vorig jaar vier woningen zijn gesloopt. Er komt geen nieuwbouw. Wijkbewoners kunnen hun suggesties mai len: info@woongoedzvl.nl. Rijdende Rechter komt naar Sluiskil Het televisieprogramma De Rijdende Rechter van de NCRV strijkt dinsdag neer in Sluiskil. In café-restaurant Dallinga aan de Nieuwe Kerkstraat houdt mr. Frank Visser van af 16.15 uur een hoorzitting over een conflict tussen een familie en een uitvaartver zorger. Kinderbingo voor alle basisscholieren Wijkvereniging Zuidpolder houdt woensdagmiddag in buurthuis De Zeemeeuw aan het Schuberthof in Ter- neuzen een kinderbingo. Al le basisscholieren zijn wel kom. In de pauze krijgen ze een gratis drankje. Ouders en opa's en oma's zijn ook welkom. De bingo begint om 14.00 uur. Nieuwjaarsconcert Big Swing Band Het eerste nieuwjaarscon cert van de Big Swing Band was vorig jaar zo'n succes dat het nog eens over wordt gedaan. Op zondag 18 janua ri wordt in De Statie in Sas van Gent het nieuwe jaar muzikaal begonnen met swingende klanken. De toe gang voor het concert is gra tis en aanvang is 16.00 uur. Vogelvreugd houdt weer vogelbeurs De Hulster vogelvereniging Vogelvreugd houdt zondag 18 januari weer een vogel- beurs. Van 9.00 tot 12.00 uur zijn belangstellenden wel kom om vogels te bekijken, te ruilen of te kopen. Er is ook een opkoper aanwezig. Locatie is Den Dullaert aan de Sportlaan 24 in Hulst. De toegang is gratis. AARDENBURG Aperitiefconcert en speciale kerkdienst De Koninklijke Muzieksocië- teit Aardenburgsche Fanfa ren geeft een aperitiefcon cert. Na de oecumenische dienst van de gezamenlijke kerken om 10.00 uur in de RK Kerk begint om 11.30 uur het aperitiefconcert. Dit is gratis en voor iedereen toe gankelijk. Naderhand wordt er een drankje aangeboden. SSSS&tPWHÉA ink ZATERDAG 10 JANUARI 2015 verpauperde panden Sportlaan3, Axel Langs de N252 Sluiskil-Sas van Gent, nummer 125. door Raymond de Frel TERNEUZEN - In de gemeente Ter- neuzen staat op dit moment 4500 vierkante meter schoolruimtes leeg. Dat zal in de toekomst alleen maar meer worden, omdat er nieu we fusies in het primaire onderwijs op stapel staan. In de gemeente Terneuzen staat op dit moment zo'n 4500 vierkante meter schoolruimte leeg. OOSTBURG SLUISKIL TERNEUZEN SAS VAN GENT HULST De Knol 3, Hoek. foto's Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 144