'Wellicht kunnen we eind 2016 gaan bouwen' Politie houdt gezochte Ambtenaar zou zelf miljoenen aan mannen aan in Goes garantiesubsidies hebben verstrekt BEVELANDEN en THOLEN 33 SINT-MAARTENSDIJK - Directeur Ton Ringersma en manager Wo nen Ko Droogendijk van Stadlan- der zeggen niet gelukkig te zijn met de huidige situatie. Toch is de corporatie volgens hen nog al tijd van plan om de herinrichting van de wijk ter hand te nemen, zij het met vertraging en in een bescheiden vorm. Ringersma herinnert eraan dat het plan om de wijk te verbeteren in het begin heel ambitieus was, met een compleet nieuw straten- patroon, waterpartijen en zelfs een brug. Dat was in een tijd dat bij wijze van spreken alles nog kon. In 2012 besloten Stadlander en de gemeente tot een meer rea listische kijk, waarbij uit werd ge gaan van de beschikbare finan ciële middelen. Aangezien die bij beide partijen zeer bescheiden zijn, is besloten alle franje weg te laten. Oude huizen slopen en nieuwe terug bouwen, daar komt het nu op neer. „Natuurlijk kun nen we best nog wat schuiven met bijvoorbeeld een parkeerter rein", zegt Ringersma. „Maar een heel nieuw stratenpatroon is niet meer aan de orde." Dat het allemaal zo lang duurt, en er nog geen gedetailleerd plan ligt, heeft volgens hem te maken met de scholen die in het gebied liggen. „Wij moesten wachten tot de gemeente had besloten wat ze daarmee wilde. Ze hebben hun ei nu gelegd, want aan ons is ge vraagd of we geïnteresseerd zijn in de grond waarop de scholen staan. Daar hebben we negatief op geantwoord. Wij hebben meer dan genoeg grond in de wijk." Volgens Droogendijk is de wo ningmarkt in Sint-Maartensdijk ook na de sloop van de eerste ze ventig woningen in de wijk nog steeds erg ontspannen. Er is nau welijks vraag naar huurwoningen en dus geen directe noodzaak om heel snel te gaan bouwen in de In de wijk worden in totaal 169 woningen gesloopt. Er komen er waarschijnlijk iets minder terug. wijk West. „Dat heeft mij ook wel enigszins verbaast, hoor, dat je on gestraft zoveel huizen kunt weg halen." Toch wil Stadlander op termijn woningen terug gaan bouwen. Aan het eind van het jaar moet er een plan liggen, waarna de ruim telijke procedures moeten wor den doorlopen. „Als alles meezit kunnen we eind 2016 bouwen", stelt Ringersma. „Als je uitgaat van 10 tot 15 woningen per jaar zijn we in tien jaar klaar." Droogendijk benadrukt dat de mensen die zijn vertrokken uit de gesloopte huizen nog altijd op de eerste rang zitten bij het toewij zen van de nieuwe woningen. „Al leert de praktijk dat de meeste mensen niet meer terugkomen." Maet 4 treedt op in Kerkje van Ellesdiek De nieuwe groep Maet4 uit 's-Heer Arendskerke treedt vanmiddag op in 't Kerkje van Ellesdiek. De groep speelt dialectmuziek en heeft zowel eigen nummers als ook covers van bekende popsongs. Ze treden op ter gelegenheid van de opening van de tentoonstelling van Ineke de Kok uit Eindewege. Aanvang 14.30 uur, entree gratis. Lezing over gebruik en soorten vetten Frits van der Blom geeft woensdag een lezing bij Ver eniging De Bron in het dorpshuis Amicitia te Kloe- tinge. Onder de titel 'Vet ziek van ziek vet' zal hij pro beren meer duidelijkheid te geven over de betekenis en het juiste gebruik van ver schillende soorten vetten. Aanvang is om 19.30 uur. De entree bedraagt 9 euro, do nateurs betalen 5 euro. Contactmiddag stomapatiënten De Nederlandse Stomavere niging houdt dinsdag 13 ja nuari in samenwerking met Palazzolihuis de Bevelanden een contactmiddag voor sto mapatiënten en hun naasten in de vergaderzaal van het Erasmuspark aan de Troels- tralaan 150. Bezoekers krij gen veel informatie over le ven met een stoma. Aan vang 14.00, einde 16.00 uur. Winterparty voor jongeren in De Pit In Buurthuis De Pit in Goes-Zuid is vrijdag 16 ja nuari van 20.00 tot 23.30 uur een winterparty voor jonge ren van 12 tot 17 jaar. Naast muziek van verschillende dj's is er voorlichting over al cohol, energydrinks en soft drugs aan de hand van een discussie, spelletjes en een quiz, waarmee bezoekers een iPad mini kunnen win nen. Entree gratis. De mannen stonden rond half ne gen uur bier te drinken, wat de aandacht van een agent trok. De agent controleerde de mannen. Hierbij bleek dat ze alle drie door politie en justitie gezocht wer den. Ze werden aangehouden en voor verder onderzoek naar het politiebureau in Goes gebracht. Een 28-jarige man, zonder vaste woon- of verblijfplaats werd ge zocht door de Poolse justitie voor een gevangenisstraf van anderhalf jaar voor een aanrijding met een gewonde en voor acht maanden gevangenisstraf voor een oplich- tings- en verduisteringszaak. De man is overgebracht naar het huis van bewaring Torentijd in Middel burg. Maandag wordt hij voorge leid aan een rechter-commissaris in Amsterdam. Een 25-jarige man uit Goes werd nog gezocht voor een vernieling van een deur aan een woning aan de Opril Beesten markt. Hij krijgt een dagvaarding om zich tegenover de rechter te verantwoorden. Tot slot moest een 25-jarige man, zonder vaste woon- of verblijfplaats nog een boete van 290 euro betalen. GOES - Een voormalige ambtenaar van de gemeente Goes wordt ver dacht van fraude. De 62-jarige Theo K. uit Goes zou in 2006 en kele officiële documenten van de gemeente valselijk hebben onder tekend waardoor de Stichting Maatschappelijke Belangen en de Stichting tot Behoud en Onder steuning van Monumenten aan spraak konden maken op een ge meentegaranties van respectieve lijk 1,4 miljoen en 6,725 miljoen euro. Volgens woordvoerder Anja Schipper van de gemeente Goes is dat geld niet verdwenen. Er is volgens haar door de beide organi saties geen gebruik gemaakt van de gemeentegarantie. De gemeente kwam de fraude op het spoor toen in 2014 'de ver strekte en lopende gemeentega ranties werden gecontroleerd'. Schipper ging niet in op de vraag waarom in 2014 de boeken over 2006 werden gecontroleerd. Om dat de fraudezaak nu onder de rechter is, wilde ze geen inhoude lijke reactie geven. Alleen dat er vorig jaar aangifte gedaan is tegen de Goesenaar. De fraude kwam deze week naar buiten tijdens een tussentijdse zit ting van de Middelburgse recht bank. De verdachte en zijn advo caat verschenen echter niet en de officier van justitie ging ook niet inhoudelijk in op de strafzaak. De ex-ambtenaar moet op 19 fe bruari daadwerkelijk terecht staan. Volgens de aanklacht heeft hij beide subsidieverzoeken na mens het college van burgemees ter en wethouder ondertekend ter wijl hij daar niet de bevoegdheid voor had. Voorzitter Gerard Heere bout van de Raad van Commissa rissen van de stichtingen liet gis teren weten dat deze strafzaak hem niet bekend is noch het feit dat die subsidieverzoeken in 2006 zijn ingediend. ZATERDAG 10 JANUARI 2015 Grote delen van Sint-Maartensdijk West bieden op dit moment een vrij troosteloze aanblik, foto's Leo Adriaansen door Rob Paardekam ELLEWOUTSDIJK KLOETINGE GOES GOES GOES - De politie heeft donderdag avond op het Bleekveld in Goes drie mannen aangehouden, die ge zocht werden. door Emile Calon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 136