Reimerswaal: schrappen van lijn 28 is geen optie Al veel leden en vrijwilligers voor BEN heeft vragen over zorgcoöperatie in Sint-Annaland terugloop bevolking Oude Goese Lyceum bijna weg 32 BEVELANDEN en THOLEN SINT-MAARTENSDIJK WEST Veel bewoners balen van vertraging die is opgetreden bij de aanpak van de wijk West in Sint-Maartensdijk. In de dienstregeling die in maart in werking treedt heeft Con nexxion veel buslijnen geschrapt. Dat komt omdat de provincie Zee land fors bezuinigt op het busver voer. Eén van de lijnen die volle dig verdwijnt is lijn 28 tussen Hansweert en Goes. Volgens Connexxion zijn er vol doende alternatieven. Zo wordt de buurtbus 599 Wemeldinge-Yer- seke-Kruiningen doorgetrokken naar Hansweert, Schore en Kapel- Ie. Scholieren zouden met deze bus naar halte de Caisson aan de Oude Rijksweg bij Biezelinge kun nen reizen en daar overstappen op lijn 639, de scholierenlijn rich ting Goes, zo stelt Connexxion. Omdat deze bus, gerund door vrij willigers, pas vanaf 8.00 uur rijdt, kunnen Hansweertenaren op z'n vroegst om 8.48 uur bij het Caisson of om 8.52 op station Ka- pelle staan. Vanaf deze haltes kun nen scholieren de bus of trein ne men, maar dan zijn ze niet voor het eerste schooluur in Goes. Eerder suggereerde Connexxion, zo blijkt uit de brief die het colle ge heeft verstuurd, dat leerlingen maar op de fiets naar de Caisson moeten gaan. Dit is volgens Rei merswaal geen optie. De Oude Rijksweg is er niet op ingericht om veilig met de fiets of te voet over te steken. Verder voorziet Reimerswaal capaciteitsproble men op 639. Deze lijn reed name lijk eerder wel over Hansweert, maar is daar geschrapt omdat de bus al na Kruiningen vaak vol zat. De nieuwe haltetaxi is evenmin een alternatief, omdat het volgens de gemeente om te veel scholie ren gaat. In het verleden onder schatte Connexxion vaker het rei zigersaanbod in Hansweert. Zo werden vorig jaar scholieren bij de bushalte achtergelaten omdat het kleine busje vol zat. In de brief, die ook is verstuurd naar de provincie, dringt Reimers waal er bij Connexxion op aan lijn 28 alsnog in stand te houden. SINT-MAARTENSDIJK - Het plan van woningcorporatie Stadlander om de wijk Sint-Maartensdijk West een flinke oppepper te geven is - voorlopig - letterlijk en figuurlijk in het water gevallen. Veel buurt bewoners zijn ontevreden. „Kijk nou toch eens, het ziet er niet uit", zegt een bewoner, wij zend naar de kale en vooral natte vlakte in het midden van de wijk. Stadlander heeft daar zo'n ander halfjaar geleden, vooruitlopend op de herinrichting van de wijk, al tientallen woningen gesloopt. Inmiddels is duidelijk dat het nog minstens een paar jaar gaat duren voor er nieuwe woningen voor in de plaats komen. De corporatie is van plan de wijk een flinke oppepper te geven. Een kleine 170 huizen moeten worden gesloopt en vervangen door nieuwbouw. Zelfs het hele stra- tenpatroon van de wijk zou wor den gewijzigd. Dat laatste is niet meer aan de orde en het terugbou- wen van huizen zal in een langza mer tempo geschieden, zo liet de corporatie de wijkbewoners on langs weten. „Het is allemaal niet fraai", zegt een buurtbewoonster die liever anoniem blijft. „Zoals de wijk er nu bij ligt, is het be paald geen visitekaartje voor Sint-Maartensdijk. Ik vind dat Stadlander de plicht heeft om zo snel mogelijk af te maken waar ze aan zijn begonnen." Fred Hofman uit de Frank van Borselenstraat is een stuk minder genuanceerd in zijn bewoordin gen. Stadlander heeft er volgens hem een potje van gemaakt. „Ze zijn gaan breken zonder dat er een gedegen plan lag voor de wijk", stelt hij. „Daar kan ik met mijn verstand niet bij." Hofman, die jaren als projectont wikkelaar heeft gewerkt, vindt dat de corporatie een te grote STADLANDER REAGEERT k heeft aangetrokken met het Een groot deel van de wo- ;en had volgens hem gewoon noveerd kunnen worden. Hij it dat het roer radicaal om t. „De gemeente moet Stad- er aan de dijk zetten en een andere partij zoeken die er nog wel iets van wil en kan maken." Ook SGP-raadslid Chris Koop man uit Sint-Maartensdijk is niet blij met de huidige situatie. De open plek in de wijk stoort hem. „Het is een poepveld en waterbal let geworden." Koopman wijst er op dat aan bewoners van de reeds gesloopte huizen is beloofd dat ze terug kunnen keren. „Stadlander heeft deze mensen een worst voorgehouden, maar komt zijn af spraken niet na." De SGP'er vindt dat er snel iets moet gebeuren. „Desnoods koopt de gemeente de grond maar, om er particuliere bouwkavels van te maken. Dat komen er misschien jonge gezinnen. Dat is goed voor Sint-Maartensdijk." Hofman stelt overigens ook dat er op grote schaal wiet wordt ge kweekt in de huisjes waaruit de oorspronkelijke bewoners zijn ver trokken en die Stadlander nu - in afwachting van sloop - tijdelijk verhuurt. „Pas viel hier in de Frank van Borselenstraat de straat verlichting uit. Even daarvoor zag ik een jonge gast in de voortuin een tegel oplichten. Die was dus illegaal stroom aan het aftappen." Ook worden veel huisjes volgens Hofman puur als postadres ge bruikt om bijvoorbeeld uitkerings fraude te plegen. „Voor de vorm hangen ze een gor dijntje op, maar ze wonen er echt niet, hoor." SLOOP De zorgcoöperatie is een initiatief dat is voortgekomen uit de inwo ners van Sint-Annaland. Het pri maire doel is ervoor zorgen dat in woners een leven lang aange naam kunnen blijven wonen in het dorp. De drie speerpunten van de coöperatie zijn goede huis vesting voor senioren, het opzet ten van een zorgloket en vrijwilli gerswerk. Op dat laatste gebied zijn de afgelopen maanden weer grote stappen gezet. Heel wat nieuwe vrijwilligers hebben zich aangemeld om bijvoorbeeld bood schappen of klusjes te doen voor hulpbehoevende dorpsgenoten of voor hen een ritje naar het zieken huis te maken. Er zijn inmiddels ook al mensen geholpen. Om vraag en aanbod structureel bij elkaar te kunnen brengen, is het volgens Jack Westdorp van de coöperatie nodig om herkenbare aanspreekpunten te hebben. Daar om zijn Janet van de Repe en Rianne Knijff benoemd tot vrij- willigerscoördinator. „Zij brengen de vrijwilligers binnenkort bij el kaar tijdens een informatieavond en zullen ook de groepen 7 en 8 van beide basisscholen bezoeken om tekst en uitleg te geven over de zorg in Sint-Annaland." Volgen Westdorp is het ook be moedigend dat 250 inwoners al hebben aangegeven lid te zullen worden als de oprichting van de coöperatie later dit jaar een feit is. „Dat is een grote steun in de rug." De groep die het initiatief heeft genomen voor de coöperatie be staan uit acht mensen. Zij gaan het tijdelijke bestuur vormen. Uit de voorlopige cijfers blijkt dat het eiland afgelopen jaar 88 inwo ners kwijtraakte, zowel doordat mensen vertrokken als doordat er minder baby's werden geboren dan dat er mensen overleden. BEN is daardoor verrast, schrijft de partij aan burgemeester en wet houders, temeer omdat in een rap port uit mei 2012 nog werd ge steld dat Noord-Beveland de ko mende jaren nog geen last zou hebben van een krimpende bevol king. De partij wil dan ook van het college weten of de huidige te rugloop een uitzondering op de regel is of dat de verwachte krimp toch eerder heeft ingezet. Ook is BEN benieuwd naar de factoren die aan het verlies ten grondslag liggen. „Waar zijn de vertrekkers naartoe gegaan? En hebben zij huur- of koopwoningen achterge laten", vraagt BEN met het oog op aanstaande gesprekken met wo ningbouwvereniging RWS. Daarnaast vraagt de fractie aan B en W of een uitsplitsing kan wor den gemaakt per leeftijdscatego rie en niet alleen tussen mannen en vrouwen. Ambitieus plan is in het water gevallen door Joeri Wisse HANSWEERT - Reimerswaal neemt geen genoegen met de nieuwe dienstregeling van Connexxion. Vooral scholieren uit Hansweert ko men met het nieuwe bussenplan niet meer tijdig in Goes. door Rob Paardekam Stadlander zegt het beeld van drugsoverlast in de woningen die tijdelijk worden verhuurd niet te herkennen. „We krijgen wel eens klachten over de tuintjes, want ja, die hou den de doorgaans jonge mensen die er wonen niet altijd goed bij", zegt Ko Droogendijk Dat woningen worden gebruikt als postadres is volgens hem niet het geval. „Die huisjes staan gewoon leeg, omdat het moeilijk is er men sen in te krijgen. Wij hangen er in dat geval een gordijntje op." Renoveren van huizen was vol gens Droogendijk zowel in finan ciële als ruimtelijke zin geen optie. GOES - De sloop van het oude Goese Lyceum aan de van Dusseldorpstraat in Goes vordert gestaag. Na de kerstvakantie is de Sinke Groep weer voortva rend te werk gegaan om het schoolgebouw tot puin te reduceren. Ook de fun deringen, kelders en heipalen moeten nog uit de grond. De kavel wordt naar verwachting half maart opgeleverd, foto Marcelle Davidse door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Het gaat goed met zorgcoöperatie 'Anna Zorgt' uit Sint-Annaland. Zo'n 250 huis houdens hebben al toegezegd lid te zullen worden en een aantal hulpbehoevende mensen is inmid dels geholpen. WISSENKERKE - De fractie van Be trokken Noord-Beveland (BEN) is bezorgd over de relatief forse be volkingsdaling op Noord-Beveland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 135