B In de zomer is het een fulltime baan Marion Rikkers (16) uit's Gravenpolder doet mee aan de Skills Talents: een vakwedstrijd voor vmbo'ers die in het vierde leerjaar zitten. oo<x><x><x>o<x>o<x><><><c><x>o<><xx>oo<x><x><x><xx>o<><x><x>o <xxx> i erco is tijdens een wedstrijd gevallen met zijn paard. Hij komt hard met zijn hoofd op de grond terecht. Hij is heel erg duizelig en weet niet meer wat er gebeurd is. In het klaslokaal van het Calvijn Colle ge in Goes is een EHBO-post inge richt. Marion en haar klasgenootje Maaike van Burg (15) wachten de ge wonde Gerco op, die gespeeld wordt door een blond meisje, dat ook in de jury zit. „Wat is er gebeurd?", vraagt Marion. Ze legt een arm op de schou der van het slachtoffer. Haar bezorgd heid lijkt net echt. Ze spiekt ondertussen even op het briefje op haar schoot. Daarop heeft ze geschreven wat je moet doen bij een lichte hersenschudding. „U kunt het beste rust houden en slapen", ad viseert Marion. „Wacht, ik schrijf het wel op, voor het geval u het straks ver geten bent", vult Maaike aan. Marion, Maaike en hun teamgenoot je feanine de Koster (15) doen mee aan de voorronde van de vakwedstrijd Skills Talents. Ze strijden deze dins dagmiddag tegen een ander team van de afdeling zorg en welzijn. Ze moe ten nu laten zien wat ze in de lessen geleerd hebben: vakkennis, plannen en samenwerken, daar draait het om. Ze worden beoordeeld door oud-leer lingen van het Calvijn College die vo rig jaar zelf meegedaan hebben aan de Skills Talents. Eigenlijk zou Marion om twee uur uit zijn, maar blijft voor de wedstrijd een paar uur langer op school. Ze heeft zich vrijwillig opgegeven. „Het is een feest om hieraan mee te doen", zegt ze. „Het is net of je echt aan het werk bent. En het is ook een goede voorbe reiding op het examen. Je leert heel goed om onder druk te werken." Bin- Haar teamgenootjes zoeken ondertus sen hoe ze iemand met een gekneus de voet moeten behandelen. Ze moeten zich goed concentreren, want om hen heen krioelen leerlin gen van de afdelingen economie en ICT, die ook meedoen aan de wed strijd. De meiden hebben goed gepland: een half uur voor tijd zijn ze al klaar. „Het ging best wel heel erg goed", zegt Ma rion. Zo'n kijkje in het echte leven maakt haar alleen nog maar enthou siaster voor een baan in de zorg. „Ik wil in de ouderenzorg werken. Ik heb al twee keer stage gelopen en ik ben ook een tijdje huishoudelijke hulp ge weest. Supermooi was dat. Als ik langs een verzorgingshuis rijd, dan nen twee uur moeten de scholieren hun opdrachten afhebben. Bijna tot op de minuut nauwkeurig hebben de meiden opgeschreven hoe ze hun tijd gaan indelen. Met rode wangen werkt Marion ach ter de computer aan een promotiefol der voor een manege die paardrijles geeft aan mensen met een beperking. Het is een feest om mee te doen. Het is net of je echt aan het werk bent zou ik zo mijn fiets neergooien om er te gaan werken. Oude mensen trek ken me gewoon." Ze genieten van de aandacht die je ze geeft. „Als ik de wc voor ze poetste, dan vlogen ze me om de nek. 'Oh, wat fijn, een schone wc!', zeiden ze dan. Volgend schooljaar begin ik aan de mbo-opleiding op het Hoornbeeck College in Goes." Ze glundert bij de gedachte. „Ik kan niet wachten." Marion won met haar team de voorron de op het Calvijn College. In december deed ze mee aan de provinciale voorron de in de Zeelandhallen in Goes. Ik werk als keukenhulp bij Brasserie de Fontein in Westkapelle. Ik help bij de bereiding van alle gerech ten, behalve de hoofdge rechten. Ik weet niet precies hoe veel, maar ik verdien tussen de 5 euro en 5,50 euro per uur. In de zomer werk ik vijf da gen per week. Dan is het een full-time baan. Als ik naar school moet tijdens het seizoen werk ik twee keer in het weekend. In de winter maar één keer per week, dan werk ik mis schien net acht uur. Ik mag best veel maken; voorgerechten, soepen, sau zen, enzovoorts. Dat vind ik leuk en leerzaam om te doen. Het is handig en inte ressant, omdat ik het thuis aan mijn ouders kan leren. Daarnaast leer ik hoe het er in zo'n keuken aan toe gaat qua aansturing. Iets aansturen zou wel bij mij passen, maar een baan als kok zie ik niet zo snel voor me. Bij de Skills Talents moet j e het laten zien door Cornelleke Blok Leerlinge Marion Rikkers (rechts) van het Calvijn College doet mee aan de vakwedstrijd Skills Talents. Naam: Bas Kodde (17) Woonplaats: Westkapelle School: CSW Van de Perre in Middelburg Wat voor bijbaantje heb je? Wat verdien je? Hoeveel uur per week doe je dit werk? Wat vind je van het werk? Zou je dit werk later ook willen doen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 122