Mijn bedrijf is een goede oefening OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Ik ontwikkel websites. Ik heb een eigen bedrijfje: twee weken geleden ben ik officieel begonnen. En ik werk ook als vulploegleider in de supermarkt. Per website ongeveer hon derd euro. Ik doe het name lijk samen met mijn broer. Maar ben ook bezig om een nieuw idee te ontwikkelen. Als dat succesvol wordt, dan kan ik wel tienduizend euro per maand verdienen. In de supermarkt krijg ik 5,70 euro per uur. Met de websites ben ik wel tien uur per week bezig. In de supermarkt werk ik twaalf tot zeventien uur per week. Ik vind informatica en pro grammeren leuk. Ik ben er mee opgegroeid en ik wil er verder in. Het werk in de su permarkt is gewoon gezel lig met collega's. Mijn eigen bedrijf is een goede oefening. Ik wil infor matica gaan studeren. Door mijn eigen bedrijf lig ik al een paar jaar voor op de an dere studenten. leert er veel van en daarnaast is het een leuk vak om te volgen", zegt de leerkracht. In de grote stal naast het schoolgebouw is de Laura ondertus sen bezig met het voeren en verzor gen van de konijnen. Als ze klaar is met het verversen van het stro legt ze uit waarom ze dierhouderij koos. „Ik hou veel van dieren. Ik vind vooral kleine dieren, zoals konijnen en knaagdieren leuk." Laura zou haar werk echter in een andere richting willen zoeken. Het lijkt haar leuk om een nagelstudio te beginnen, „Ik heb samen met een vriendin altijd een kraampje met nagellak op de braderie. Daarom lijkt het me leuk om die kant op te gaan. Verder lijkt me de verzor ging van kinderen of iets in de rich ting van sport me ook erg leuk om te doen." Terwijl een aantal meisjes strobalen uit de schuur naar buiten brengen, weten de geiten uit het hok te ont snappen. Al lachend proberen de meisjes de dieren terug te drijven. Als de geiten eindelijk weer terug zijn op het kleine weitje naast de school, loopt de les tegen het einde. Terwijl de docenten nog een aantal leerlingen vragen stellen over prakti sche zaken, kunnen Laura en Sarah rustig aandoen. Ze hebben al hun ta ken gedaan. Het enige wat ze kunnen doen, is afwachten of ze de toets ge haald hebben. ZATERDAG 10 JANUARI 2015 Wat voor bijbaantje heb je? Wat verdien je? Hoeveel uur per week doe je dit werk? Wat vind je van het werk? Zou je dit werk later ook willen doen? Sarah van den Akker: „Ik zou het heel leuk vinden om dierenarts te worden." Naam: Sil de Graaf (18) Woonplaats: Goes School: Ostrea Lyceum in Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 120