De tijd gaat snel als je het druk hebt Laura Witteveen en Sarah van den Akker volgen praktijklessen dier- houderij op het Edudelta College in Goes. Ze verzorgen geiten, konijnen en terrariumdieren. oooo ^0<X>000<X>0<XX><><C><C><X><><XX>000<X><X>000<XXXX><>0<C>C>00<>0<>00<><C><X>C>0<><XX>00<>0<X) Oi Ik werk in de keuken bij snackbar 't Gangetje in Axel. Je kunt er friet en snacks krijgen. Ik werk vrijdag drie uur en zondag ook nog eens drie uur. In totaal werk ik daar dus zes uur per week. Ik weet het niet precies, maar ik geloof dat ik zo'n 4 euro per uur verdien. Ik sta niet in de bediening, maar ben altijd druk bezig in de keuken. Met eten klaarmaken, frituren en an dere voorbereidende za ken. Ik kan me goed bezighou den, want er is altijd wel werk te doen. Daardoor gaat de tijd erg snel en dat maakt het leuk om te doen, vind ik. Nee, dat niet. Ik ga in een andere richting werken la ter. Ik denk erover om een vervolgopleiding in de rich ting van chemie te gaan doen maar ik weet het nog niet zeker. Ik heb nog even tijd om erover na te den ken. kamertje waar de terrariums staan. Het is een krap kamertje waar het erg warm is. Tegen de muren staan terra riums waar slangen, spinnen en hage dissen in zitten. Bij het raam staat een aquarium waar schildpadden in rond zwemmen. Zodra ze uitleg hebben ge kregen, gaan ze zo snel mogelijk aan de slag. Sarah haalt een plastic doosje tevoor schijn waar halve eierdozen gevuld met krekels in zitten, de krekels zijn het natuurlijke voedsel van de baarda- gaam, een soort hagedis. Als ze het dekseltje van het doosje afhaalt, komt er een vieze lucht uit het doosje. „De krekels aan de baardagaam voeren is niet het leukste onderdeel voor de meeste leerlingen. Maar dat hoort er bij", zegt Steenhard. Sarah: „We leren wat de dieren moeten eten, en dan moet je ook wel eens krekels of mui zen voeren. Sommigen trekken het zich te veel aan en vinden het zielig. Maar wij eten toch ook andere dieren zoals koeien en varkens?" Hoewel Sarah erg van dieren houdt, weet ze nog niet zeker of ze later iets met dieren gaat doen. „Ik zou het heel leuk vinden om dierenarts te worden, alleen moet je daar heel lang voor le ren voordat je echt kunt werken. Ver der lijkt het werken met kinderen in bijvoorbeeld een ziekenhuis mij ook wel leuk", zegt ze, terwijl ze het hok van de slang controleert. „Je zit hier nu al drie jaar en je bent al drie keer van keuze veranderd", grapt haar klas genoot Frederique. Volgens Celine Steenhard maakt het niet uit welke richting de student kiest. „Er zijn leerlingen die later niets met dit vak willen doen, maar je voer in de juiste hoeveelheid gegeven worden en moeten de hokken er net jes uitzien. Bij het indelen van de groepen is het gelijk duidelijk welk dier niet geliefd is. „Geiten zijn ver schrikkelijk", zegt de veertienjarige Sa rah uit Sluiskil. Daar stemt Laura, ook veertien, uit Kruiningen mee in. Er gaan dan ook weinig vingers om hoog als Steenhard vraagt wie de gei ten willen verzorgen. De terrariumdie ren en konijnen zijn daarentegen ge liefd. Na het indelen loopt de Sarah naar de e leerlingen van Celine Steenhard, docent dierhou- derij, kijken verbaasd op als ze te horen krijgen dat ze die les een toets hebben. Als de rust is teruggekeerd, begint de lerares met het indelen van de studenten per gedeelte van het ge bouw. Zo moeten er geiten, konijnen, terrariumdieren en knaagdieren ver zorgd worden. Alle dieren zitten in een apart gedeel te van het gebouw dat op een kleine boerderij lijkt. De leerlingen krijgen punten voor sa menwerken, beslissen en het werk dat ze afleveren. Zo moet het juiste We leren wat de dieren eten, en dan moet je ook wel eens krekels of muizen voeren Leren over krekels en knaagdieren Naam: Sylvano Suy (15) Woonplaats: Axel School: Zeldenrust- Steelantcollege in Terneuzen Wat voor bijbaantje heb je? Hoeveel uur per week doe je dit werk? Wat verdien je? Wat vind je van het werk? Zou je dit werk later ook willen doen? Laura Witteveen: „Ik vind vooral kleine dieren leuk." door Remi Mesu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 119