Ik ben begonnen als ballenraapster Lotus Verhelst (14) doet niets liever dan dansen, zingen en toneel spelen. De leerlinge van de theaterschool van het Goese Lyceum in Goes wil later musicalster worden. <><XxXXXXXXXxXXXX>0<X><XxXXXXXXXXXXXXXX><^^ I IIM UP FMkCII LJKC II ^\<XXX> al veel danservaring heeft. Ze pro beert een zelfbedachte choreografie over te brengen op haar klasgenoten. Lotus wordt nog enthousiaster van de hiphopbeats. „Ik hou van hiphop en street jazz", vertelt ze even later. „Dat vind ik zo leuk aan dansen: je kan jezelf zijn en je eigen stijl kie zen." Toen Lotus in groep 8 een middelba re school moest kiezen, was het bijna vanzelfspreken dat ze voor de theaterschool ging. Ze heeft toneel, dans, zang en muziek altijd al leuk gevonden. De theaterschool sluit per fect aan bij haar passies. Ze krijgt er veel praktijkopdrachten en maakt kennis met alles wat de theater- en muziekwereld te bieden heeft. En eens per twee jaar studeren de leer lingen en docenten een musical in. Dat vind ik zo leuk aan dansen: je kan jezelf zijn en je eigen stijl kiezen In haar vrije tijd danst Lotus bij bal letstudio Free in Goes. „En zingen doe ik overal. Ik ken heel veel liedjes. Op de basisschool was ik er als eer ste bij als we een musical gingen doen", vertelt ze. „Theater is leuk, om dat je even iemand anders kunt zijn. Je zit in een andere rol en bent alleen maar bezig om mensen te en tertainen. Het maakt me niet uit: het kleinste bijrolletje vind ik al leuk. Als ik maar op de vloer kan staan." Het liefst zou Lotus later in een musi cal spelen. „Chantal Janzen is één van mijn idolen. Ze kan heel goed improviseren. Toen ze jong was durf de ze een brief naar Joop van den En- de te schrijven, omdat ze graag in musicals wilde spelen." Samen met haar opa heeft Lotus al heel wat mu sicals bezocht. „Ik ben naar Tarzan, Ciske de Rat, Wicked en Mary Pop- pins geweest. Toen dacht ik: 'Wow! Dat die mensen dat allemaal kun nen! Ik stelde me voor hoe het zou zijn als ik daar later zou optreden." vmbo-theaterschool dansles. Ze le ren van alles: modern, jazz, klassiek en musical. Vandaag oefenen ze na de warming-up in tweetallen een moderne dans. Lotus doet de oefening met haar bes te vriendin Robin, die ze al vanaf haar vijfde kent: de meiden rennen van weerszijden in sierlijke passen de dansvloer op, maken twee rollen en eindigen staand op hun tenen, ter wijl ze voorover hellend eikaars hand vasthouden. Het tweede deel van de les staat Arte- mis voor de groep, een leerlinge die Lotus heeft haar vaste plek tijdens de dansles, naast haar lerares. „Ik wil mezelf graag goed kunnen zien in de spiegel. Dan weet ik of de pasjes goed doe", zegt ze. De vmbo-scholiere heeft moeite om stil te blijven staan als ze muziek be gint te spelen. Haar mond beweegt mee met de tekst van het liedje. On dertussen doet ze de rek- en op- warmoefeningen van haar docente na: hoofd, schouders, armen en be nen komen aan de beurt. Elke dinsdagmorgen krijgen de der- de- en vierdejaars leerlingen van de Ik werk bij de golfbaan BurgGolf in Middelburg, ik begon daar als ballen raapster. Maar nu werk ik als ser veerster in een soort club huis waar de meeste men sen wat eten of drinken voor of na het golfen. Ik verdien ongeveer 3,60 eu ro per uur. Ik werk van twaalf of drie uur tot sluitingstijd. Dat is rond een uur of acht. Maar op dit moment zijn we een paar dagen dicht, omdat het niet echt lekker weer is om te golfen. Het is een goede manier om alles rustig te leren. Het kan wel druk zijn, maar het is niet zoals een café in de binnenstad. De gasten zijn veel geduldiger. Verder zijn er gezellige collega's. Door hen ga ik met plezier naar mijn werk. Nee, totaal niet. Het is een bijbaantje voor mij waar ik mijn geld mee verdien. Ik zou niet deze kant op wil len. Later wil ik liever de zorg in. ieraden uit, haren vast en mobieltjes weg! Ga maar staan." Docente Annelies Heijt heeft de woorden nog niet uitgesproken, of Lotus huppelt al naar de enorme spiegel in het minitheater van het Pontes Goe se Lyceum aan de Bergweg in Goes. Het leslokaal is een grote ruimte met een glimmende zwarte dansvloer, zwarte wanden en een tribune. ZATERDAG 10 JANUARI 2015 Dromen van een carrière op de planken De veertienjarige Lotus Verhelst uit Goes wil later in een musical spelen. door Cornelleke Blok Naam: Sanne Pateer (16) Woonplaats: Middelburg School: CSW Van de Perre in Middelburg •Cis Wat voor een bijbaantje heb je? Wat verdien je? Hoeveel uur per week doe je dit werk? Wat vind je van het werk? Zou je dit werk later ook willen doen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 116