Een bijbaantje moet wel leuk zijn Geschiedenisdocent Paul Stockman (59) vond tien jaar geleden eindelijk zijn roeping als leraar. In december kozen leerlingen hem als de beste van Zeeland in de verkiezing van deze krant. oooo If f 1 <x><x>oo<>o<>c><><x><c><c><c><c><c><x>c>o^ Ik werk bij de reptielenzoo Iguana in Vlissingen. Ik ver schoon daar onder andere de hokken van de dieren Ik werk op zaterdag en zondag, en dan werk ik viereneenhalf uur per dag. Dus negen uur per week. Ik verdien ongeveer 3,50 eu ro per uur. Ik vind het wel goed. Ik vind het erg leuk om te doen. Je gaat veel met de dieren om en dat is leuk om te doen. Dat vind ik wel belangrijk, dat je het werk leuk vindt om te doen. An ders ga je er met tegenzin naartoe. Er zijn soms bezoe kers die nogal chagrijnig zijn, en daar kan je niet een praatje mee maken. Dat is minder leuk, maar er zijn ook mensen die een ge sprek met je aanknopen over je werk, wat je moet doen en over de dieren. Dat zijn de leuke momenten. Ik denk niet dat ik dit werk later ga doen. Het is leuk als een bijbaantje, maar daar blijft het voor mij bij. de. „Het voelt alsof ik thuisgekomen ben. Ik zou nooit meer ander werk willen." Als kind droomde de Hulster histori cus er al van om voor de klas te staan. „Het leek me leuk om anderen dingen te leren. En ik vind het fijn om met mensen om te gaan." Hij begon na enkele keren uitgeloot te zijn aan de opleiding tot docent Nederlands, maar stopte al snel. „Die studie viel me tegen en ik kreeg ver kering." Na de militaire dienst werd hij logis tiek manager bij betonfabriek Bleijko in Walsoorden. „Toen leerde ik mijn vrouw Marina kennen. Ze zat op de pedagogische academie in Ouden bosch. Ik was jaloers op haar, omdat ze elke dag nieuwe dingen leerde. Ik Het voelt alsof ik thuis gekomen ben. Ik zou nooit meer ander werk willen ben nieuwsgierig en leergierig." In 1979 begon Stockman aan de MO-opleiding geschiedenis bij de Leidse Onderwijsinstellingen (LOI). „Daar heb ik les gehad van Fik Me ijer. Ken je die? Hij is één van de be kendste Nederlandse historici. Hij was een heel inspirerende figuur, die de kunst van het vertellen verstond. Die lessen waren echt geweldig. Ik had op de middelbare school nooit geschiedenis gevolgd, maar ik vond het wel heel interessant. Ik wilde we ten waarom de dingen zijn zoals ze zijn. Ik werkte 45 uur per week en studeerde daarnaast nog 32 uur. Zó gepakt was ik door het vak." Stockman studeerde in 1983 af, maar hij kwam niet aan de bak als geschie denisleraar. Hij gaf naast zijn werk wel lezingen en zette in activiteiten centrum Den Dullaert een cursus op voor volwassenen over de streekge schiedenis. Hij verzorgde ook histori sche bustochten naar Walcheren en Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Hij gaf sa men met Peter Everaers uit Terhole boeken uit over vestingbouw in Zee land. In de tussentijd stapte hij over naar een baan als bedrijfsleider bij de Al- bert Heijn in Hulst. „Maar ik kon mijn energie niet kwijt in mijn schiedenislessen. „Vandaag is het pre cies tien jaar geleden dat ik op sollici tatiegesprek ging bij het Zelden rust-Steelant College", begint hij het gesprek. „Ze vroegen of ik geschiede nis wilde komen geven. Ik had een jaar ervoor mails gestuurd naar alle scholen in de omgeving. Ik dacht: 'straks komt het er niet meer van'." En zo kreeg Stockman op zijn 49e eindelijk de baan die hij altijd al wil- e zitten aan de eettafel in de woonkamer van zijn huis in Hulst. Voor zijn neus ligt een keurig gevouwen A4'tje met onderwer pen. Paul Stockman (59) heeft het interview zorgvuldig voor bereid, net als zijn ge- Alle leerlingen snakken Naam: Nona de Groote (16) Woonplaats: Vlisssingen School: Scheldemond College in Vlissingen Wat voor bijbaantje heb je? Hoeveel uur werk je per week? Wat verdien je per uur? Hoe vind je het om dit werk te doen? Zou je dit werk later ook willen doen? Paul Stockman geeft geschiedenis op het Zeldenrust-Steelant College in Terneuzen en werd uitgeroepen tot beste leraar van Zeeland. Paul Stockman werd in december gekozen als beste leraar van Zeeland. door Cornelleke Blok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 113