I Werken in het familiebedrijf is heel leuk mo e Junior ten Bruggecate is vaak in en om de Middelburgse scholengemeenschap CSW van de Perre te spotten met een camera. Filmen vindt hij leuk om te doen. ooc<>oo<><>c><x><x>oo<c><x^ <xxx> Ik ga waarschijnlijk iets doen met tekenen. Dat doe ik veel en dat kan ik ook best goed schrijven. Ook gaaf om te doen, maar ik wil geen journalist worden hoor." Junior vindt het een uitdaging om 'mooie beelden' te maken. „Ik wil al les zo goed mogelijk in beeld brengen. Het moet allemaal niet te statisch zijn. Ik zoek naar een goede hoek en mooie belichting. Ik vind het ook leuk om interviews te doen met ande re leerlingen." Grinnikend: „Dat ging bij de workshop fotografie niet zo goed... Er waren te weinig deelne mers. Ik heb er uiteindelijk maar een tje kunnen doen." „Soms is het best lastig, zeker als be zig bent in school en het is druk. Dan moet je goed rekening houden met het omgevingsgeluid. Anders verstaat niemand wat de persoon zegt die je in terviewt." Na de workshop fotografie moet Ju nior nog verslag van de danswork- shop. „Dat lijkt me wel spannend. Dat is iets heel anders. Vol beweging na tuurlijk. Wel interessant hoop ik." Het kost de jongens en meiden van de ICT-Mediagroep wel veel tijd. Eigen tijd meestal. „Och, ik vind dat zelf niet zo heel erg. Ik heb nu bijvoorbeeld m'n huiswerk al af. En het is leuk om te doen. Afwis selend. Je doet veel verschillende din gen en je leert er ook veel van." Dat hij straks een filmopleiding gaat doen, ligt voor de scholier nog abso luut niet voor de hand. „Ik ben wel creatief. Ik ga waarschijnlijk iets doen met tekenen. Dat doe ik veel en dat kan ik ook best goed. Nee, geen kunst academie, maar architectuur of zo." Wat hij graag eens zou willen filmen? „Ik zou best wel een mooie trailer wil len maken voor school. Geen reclame filmpje, maar echt iets moois. Ik zie dat al helemaal voor me. De beginop- name van leerlingen op het school plein en dat langzaam 'faden'." ding, les van professionals. „Ik zit zelfbij de ICT- en Mediagroep van de Talent Specials. Leuk om te doen. We hebben al best veel gedaan. Vorig jaar bijvoorbeeld hebben we een videogame gemaakt. Daarin moest je een kasteel veroveren, met een katapult en zo." De leerlingen ICT en Media gaan zich dit jaar onder meer bezighouden het promoten van schoolactiviteiten met filmpjes en affiches via het CSW me- diakanaal; medewerking verlenen aan mediawijsheidlessen/ouderavonden over social media wijsheid of het ma ken van instructievideo's, die even eens op het CSW-kanaal gepubliceerd worden.De groep is ook bezig met het opzetten van een digitale helpdesk. Bijvoorbeeld om brugklassers te hel pen bij het updaten van hun iPads. De schoolkrant weer nieuw leven in blazen is een ander project waar de groep zich over zal buigen. „Straks gaan we ook echt op pad voor die ver nieuwde online-krant. Verder digitaliseren en natuurlijk ook nieuwtjes verzamelen en stukjes et liefst zou hij toch wel met een 'echt mooie' camera wer ken. Maar ja, deze is beschik baar op school, dus Junior (14) gebruikt 'm bijvoor beeld om verslag te doen van de activiteiten van medeleerlin gen die deelnemen aan de work shops fotografie, zang en moderne dans van de Talent Academy. Tijdens die workshops krijgen de deelnemers, tegen een vergoe- Ik werk als serveerster bij Restaurant Amigo in Ter neuzen. Het restaurant is van mijn vader en we serve ren onder meer Italiaans, mediterraans, Egyptisch en Amerikaans eten. Ik vind het heel leuk om te doen, omdat de zaak van mijn vader is. Hij staat zelf ook in het res taurant en mijn zus werkt er ook. Je kunt dus wel zeg gen dat het een familiebe drijf is! Ik verdien vijf euro per uur. Zes uur in totaal. Ik maak drie dagen van twee uur. Meestal op zondag, maan dag en dinsdag. Dat doe ik dan na schooltijd. Het is goed te combineren met school. Misschien wil ik later wel in de horeca gaan werken, want dat bevalt me goed. Maar dan zou ik niet als ser veerster willen werken. Ik zou iets anders willen doen, maar ik weet nog niet precies wat. ZATERDAG 10 JANUARI 2015 Ik wil mooie beelden maken, niet te statisch Junior ten Bruggecate is enthousiast over zijn klussen voor de ICT en Mediagroep van de CSW Talent Specials. door Annemarie Zevenbergen School: Zeldenrust -Steelantcollege in Terneuzen Naam: Gulben Keten (14) Woonplaats Terneuzen Wat voor bijbaantje heb je? Wat vind je van het werk? Wat verdien je? Hoeveel uur per week doe je dit werk? Zou je dit werk later ook willen doen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 110