ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Ruim 2600 euro voor weeshuis in Tanzania Lezing tijdens receptie Red Onze Polders bin n9d uit ren dat eveneens. Net als het op treden bij het huwelijk van Wil- helmina in 1901. Toch heeft de harmonie ook dieptepunten ge kend. Zoals het plotseling overlij den van Jacobus van Braband, me de-oprichter en de eerste diri gent. Dat was in 1884. Een hele poos geleden dus. „In het boek staat een prachtig verslag van zijn begrafenis", zegt Cappendijk. „Op getekend door de Terneuzensche Courant. Ik lees het soms hardop voor en, écht waar, de tranen springen me in de ogen." Buijsrogge: „Hij heeft twee af stammelingen die nu nog meespe len. We voelen ons allemaal ver bonden met hem, terwijl we hem nooit hebben gekend." Het tekent het eenheidsgevoel van de onge veer zeventig spelende leden van Sint Cecilia, die tot eind jaren vijf tig overigens nog een toneel-zang- vereniging was. „En daarna zijn er pas vrouwen bij de harmonie gekomen", aldus Cappendijk. Het is allemaal te lezen in dat jubi leumboek met die prachtige om slag. De foto is gemaakt tijdens een optreden voor de Belgische Rijkswacht in 1991. In de hoek van het plaatje staan wat lege gla zen. „Want", zegt Buijsrogge, „zonder drank, geen klank." JUBILEUMJAAR KONINKLIJKE HARMONIE SINT CECILIA HULST - Isolde Compiet (21) uit Hulst en Charity Zegers (20) uit Zaamslag hebben tot dusverre 2691,21 euro opgehaald voor een weeshuis in Tanzania. Ze hopen met het geldbedrag bijvoorbeeld een toiletgebouw te kunnen bou wen voor het Cornel Ngaleku Children Centre, in de stad Arus- ha. De twee zijn woensdag voor drie maanden naar Tanzania ver trokken. Ze zullen er als vrijwilli ger onder meer helpen met de da gelijkse verzorging van de kinde ren. Ze hebben ervaring opge daan in de kinderopvang in de re gio. Steunen kan via rekening NL89 RBRB 0896 7298 69. WESTDORPE - Wil Borm houdt za terdag 17 januari een lezing over 'De toekomst van Zeeland in een klimaatbestendig Nederland'. Borm doet dat tijdens de nieuw jaarsreceptie van Stichting en Ac tiecomité Red Onze Polders in De Baeckermat in Westdorpe. Na de lezing, die om 14.00 uur begint, is er een pauze, waarna de film De rijdende grensrechter, een zoek tocht naar grenspalen in Zeeuws- Vlaanderen, wordt vertoond. De film begint om 15.30 uur. Bezoek aan de receptie kost vijf tien euro; donateurs betalen een tientje. Opgeven vóór zondag: eendragt@ziezo.biz Bieb Breskens dicht vanwege verhuizing Met ingang van vandaag is de bibliotheek tijdelijk geslo ten, omdat de uitleen ver huisd naar de brede school aan Ghistelkerke. Op 26 ja nuari om 12.00 uur opent de bibliotheek haar deuren weer op de nieuwe locatie. De openingstijden blijven gelijk, nieuw zijn de (vele) onbemande openingsuren. De Vreeze assistent bij Gemeentebelang Stijn de Vreeze uit Eede wordt fractie-assistent van Nieuw Gemeentebelang in de gemeente Sluis. Hij zal de fractie bijstaan bij het ver richten van haar werkzaam heden voor de raad en de raadscommissies. De Vreeze heeft in de afgelopen perio de binnen de partij al een tijdje warmgelopen. Kerstbomen versus verkeersveiligheid De kerstboomverbranding in Westdorpe krijgt dit jaar een educatief karakter. Tij dens de verbranding zater dag om 16.00 uur, wordt ook aandacht aan verkeersveilig heid geschonken. Bezoekers krijgen een verkeersgadget en veiligheidsattributen. Ook gaat een wens- en voor nemensbox in vlammen op. Toonbeeld in teken van fotografie Januari is de maand van de fotografie bij Toonbeeld. Er worden diverse cursussen aangeboden, waarbij de na druk ligt op creatief fotogra feren. Op 15 januari start de cursus Photoshop voor ge vorderden in vijf lessen. Het hele aanbod en meer infor matie is te vinden op de site terneuzen.nl/toonbeeld. Nieuwe creatieve cursussen van start Kreatieve Vorming begint het nieuwe jaar met een breed cursusaanbod voor kinderen, tieners en volwas senen. Eind januari en begin februari starten onder meer filosofische wandelingen en lessen kunstgeschiedenis. Meer informatie via 0114-320686 of via de site www.kreatievevorming.nl. Hoedenmaakster geeft cursus Hoedenmaker Corine de Se- rière biedt vanaf 14 en 22 ja nuari een cursus hoeden ma ken aan in de avond of och tend. De kosten voor vijf les sen zijn 110 euro Ook kun nen dagworkshops gevolgd worden. De cursus vindt plaats in het atelier op Hoek en Bosch ïb. Meer info via hoeden4you@gmail.com VRIJDAG 9 JANUARI 2015 Auteurs Theo Cappendijk (links) en Carlo Buijsrogge met twee uitgaven van het jubileumboek van de harmonie, foto Ronald den Dekker Het boek is te bestellen bij auteurs Theo Cappendijk en Carlo Buijsrogge en via de website van de harmonie. Prijs: 34,50 euro. De Koninklijke Harmonie Sint Ceci lia heeft een uitgebreid program ma in het jubileumjaar. Het 'concert der 150-jarigen' springt eruit. Sint Cecilia zal twee keer samenspelen met de Sint Ce cilia Harmonie van Rumbeke (bij Roeselare), die ook exact 150 jaar bestaat. Een greep uit de activiteiten: 24 januari: Concert Marinierskapel der Koninklijke Marine. Hontenis- sehal, Kloosterzande. Zaal open: 19.00 uur. Aanvang: 20.00 uur. 1 februari: Carnaval meezing mid dag. Rode Zaal van Hotel de Linde, Kloosterzande. Zaal open: 14.30 uur. 2 mei/21 november: Dubbelcon cert met Koninklijke Harmonie Sint Cecilia Rumbeke. Hontenisse- hal, Kloosterzande. Zaal open: 19.00 uur. Aanvang: 20.00 uur. 30 mei: Jubileumconcert met Am- bras. Hontenissehal, Kloosterzan de. Zaal open: 19.00 uur. Aanvang: 20.00 uur. 24 oktober: reünie en receptie. 20 december: Afsluiting in Hotel de Linde, Kloosterzande. 1 Opruimingsweken bij Binnenuit! Kortingen van 22 - 58% bij De Vlijt Bedden en De Jonge Hoek van Dijke meubelen. Wees er snel bij en kom langs! woonconcept Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 binnenuit.nl BRESKENS SLUIS WESTDORPE TERNEUZEN HULST KLOOSTERZANDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69