21% korting op de Modul traplift* Overslag in Gent loopt iets terug Waar de Pionier Blok (94) was eerste havendirecteur 26 ZEEUWS-VLAANDEREN molenaar X Ondernemersplein Verhuizen is niet nodig Directeur Simon Kadijk van Dona tus baseert zich op de eerste resul taten van het onderzoek naar de oorzaak van de brand. Daaruit blijkt niet onomstotelijk dat de vlammen zijn aangewakkerd door vuurwerk. Veel mensen vermoed den dat, omdat het tijdens de jaar wisseling traditioneel behoorlijk knalde in de directe omgeving van de kerk. „Zo'n gedachte is dan ook best logisch, maar de eer ste onderzoeksresultaten wijzen er niet op. Als er sprake is van vuurwerk, vind je meestal meer dere pijlen. Op een dak, in de dak goot. Er zijn in de kerk of daken van bijvoorbeeld het kerkcen trum geen vuurwerkresten gevon den. Ook filmpjes van omstan ders, die al vanaf het begin bij de brand waren, laten niets zien dat op vuurwerk duidt", aldus Kadijk. De politie legt de eerste bevindin gen iets anders uit. „De oorzaak van de brand blijkt moeilijk te achterhalen. Tot nu toe zijn er geen aanwijzingen gevonden dat de brand is veroorzaakt door vuur werk. Dit betekent echter niet dat het als oorzaak is uit te sluiten." De politie zette een speurhond in om sporen van mogelijk aanwezi ge brandversnellende middelen te achterhalen. Dat leverde geen uit sluitsel op. Een buurtonderzoek leidde niet tot extra tips. Het on derzoek door forensische opspo ringsrechercheurs, de verzekeraar en de brandweer neemt nog eni ge tijd in beslag. Kadijk schat de schade tussen de twee en vier mil joen euro. „Preciezer kan ik nog niet zijn, omdat nog onderzocht wordt of er nog iets te redden is van dit Rijksmonument." Kerkverzekeraar gaat er vooralsnog van uit dat de kerkbrand in Hoek niet door vuurwerk is ontstaan. REGIOAGENDA Meer agendanieuws vindt u op onze website. Kiss voor ssn trapliFt van Molenaar sn blijf heerlijk thuis wonen Ja, stuur mij de gratis brochure over trapliften Naam Dhr. Mevr. Tijdelijk 21% BTW korting* Gratis adviesgesprek thuis? Gent handhaafde zich als grootste drogebulkhaven van België. De be langrijkste handelspartners zijn momenteel Zweden, Rusland en Brazilië. Ook Turkije wordt steeds belangrijker. De zeevaart was goed voor een overslag van 25,9 miljoen ton, de binnenvaart verwerkte 21,8 mil joen ton. Vooral de droge bulk en de ro/ro-sector zorgden voor het rela tief goede resultaat. Bij de bulk ging het vooral om landbouwpro ducten, ertsen en schroot). De overslag van vloeibare bulk kelder de, vooral door het wegvallen van de overslag van kerosine. Schalck: „De schaalvergroting in de zee vaart speelde Gent daarbij parten. De almaar grotere zeeschepen kunnen Gent via de sluis in Ter- neuzen niet bereiken. Daarnaast hebben de vier dagen stremming door stakingen in het najaar ons ook overslag gekost." Schalck rekent dit jaar op nieuwe investeringen. Die worden ver moedelijk morgen bekendge maakt. Maar hij kijkt vooral uit naar het afsluiten van het verdrag tussen Vlaanderen en Nederland voor de bouw van de nieuwe sluis in Terneuzen. Nog deze maand wordt trouwens het tracé van die sluis bekendgemaakt. HULST - Diane Steinfort (41) weet waar mannen warm van worden. Haar winkel Mr. Smith aan Steen straat 23 in Hulst is een concept winkel, uitsluitend voor mannen. In de strak ingerichte ruimte vind je alles waar je mannen een ple zier mee doet. Voornamelijk kle ding maar ook schoenen, boeken, kunst, fietsen, baardolie, kook spullen, wijn en tassen. De na druk ligt op stoer. „Ik wil ervoor zorgen dat mannen hun persoon lijkheid kunnen onderstrepen met wat ik verkoop", legt Diane uit. „Mannen vragen advies, laten zich aankleden en gaan soms met iets naar huis wat ze van tevoren nooit hadden bedacht." Dat vindt Diane leuk, want mannen staan Samen met de toenmalige, dyna mische burgemeester Hedzer Rijpstra maakte Blok maximaal gebruik van de aanwijzing van Terneuzen tot 'ontwikkelings kern'. Het bood nieuwe bedrijven tal van (subsidie)voordelen en dat droeg bij aan een versnelde indus trialisering van de Kanaalzone. Blok werd 1 september 1971 de eer ste (uiterst succesvolle) directeur van het toen net opgerichte Ha venschap Terneuzen. Hij bleef het tot 1 maart 1985. Hij ontpopte zich als een markante persoonlijk heid met Bourgondischetrekjes. Hij was ook uiterst creatief. Zo was hij een verdienstelijk ama teurschilder, die vooral schepen en boten op het doek zette. Blok ontwierp zelf de tuin van het kan toor dat het havenschap eind ja ren zeventig betrok. De crematie plechtigheid vindt zaterdag om 11.30 uur plaats in uitvaartcen trum De Ridder in Terneuzen. 'Brand kerk niet door vuurwerk' door Raymond de Frel HOEK - Kerkverzekeraar Donatus gaat er vooralsnog van uit dat de brand in de Protestantse kerk in Hoek niet is veroorzaakt door vuur werk. DONDERDAG 8 JANUARI AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaarten, biljarten, handvaardigheid; 14.00 uur: Bieden; De Halle, 13.30 uur: Spaans; CLINCE - Malpertuus, 13.00 uur: KBO bil jarten; 14.00 uur: Hobby; CRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO kaarten (bieden); HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Kaarten; HENGSTDIJK - Gafé 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Biljarten, koersbal; 13.30 uur: Soos met competitie sjoelen en kaarten; HULST - Reynaertcollege aan de Gilden straat, 19.00 uur: Bewegen en sporten voor (ex) hartpatiënten; De Korenmarkt Serre, 10.00 uur: Geheu gentraining; 14.00 uur: Dienst van het woord; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 9.30 uur: Kaartjes maken; 14.00 uur; zangclub Chor a Muze, nieuwjaarsfeest; 19.00 uur: Kaarten; De Lieve, 9.00 uur: Biljarten; 10.00 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Handwerken, koersbal, biljarten; 19.00 uur: Line dance; Zoutestraat 2, 13.45 uur: Gymnastiek; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 10.30 uur: Weekdienst 14.00 uur: Zan gers van Toen; LAMSWAARDE - Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; SINT JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten, kidsclub; 14.30 uur: Oude- rensoos; SLUIS - De Kogge kerkzaal, 19.00 uur: Qi gong; 19.45 uur: Taiji; TERNEUZEN - De Veste, 9.30 uur: Wandel groep Terneuzen; 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Handwerken, sjoelen, soos; 19.00 uur: Bridge. Niets is fijner dan zo lang mogelijk in uw eigen huis blijven wonen, ook al is de slaapkamer of badkamer boven. Dat kan met een traplift van Molenaar. Begin 2014 heeft onze overheid het belastingvoordeel op trapliften stopgezet. Daarom geven wij u als enige leverancier 21% BTW korting* op de Modul traplift. Bel 0800 - 27 40 400 voor meer informatie of de gratis brochure ofkijkopwww.molenaar.nl Adres Postcode Plaats Telefoon Onafhankelijk advies Alle topmerken onder één dak Levering vanaf 1 dag mogelijk Altijd een passende oplossing voor uw trap *21% korting alleen geldig op de Modul, niet geldig i.c.m. andere acties. door Wout Bareman GENT - De goederenoverslag in de haven van Gent is een procentje ge daald vergeleken met 2013. Er werd 47,7 miljoen ton overgesla gen, 470.000 ton minder dan het jaar daarvoor. Vooral de binnen vaart was daar debet aan. Dat maakte directeur Daan Schalck gis teren bekend. door Sophie Stockman door Wout Bareman E-mail Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet wk02_M4_pzc TERNEUZEN - De grondlegger van het voormalige Havenschap Terneu zen, Willem Blok, is maandag over leden. Hij werd 94 jaar. Blok was begin jaren zestig ook nauw betrok ken bij de komst van Dow Chemi cal en Philips naar Terneuzen. Gratis brochure? Bel 0800 - 27 40 400 Maak een afspraak met een adviseur voor advies aan huis. 0800-27 40 400.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64