Robinson ergert zich aan mist rond Tractaatweg Infraroodverwarming is in opmars MRSA vastgesteld bij cliënt De Vurssche Axel ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. Vondst 280 kilo cocaïne tussen partij bananen Uitnodiging PLAFONDSHOW Cabaretier Proos met Everest in Halve Maan Cabaretier Robbert Jan Proos staat woensdag 14 januari met zijn programma Everest in de Halve Maan. Zijn voorstelling gaat over het 'gevaar' van te vroeg pieken in het leven. 'Dries Roelvink scoort op vijf tigjarige leeftijd een nummer-i hit. En als Dries het kan, kan ie dereen het.' Kaarten a 17,50 (inclusief twee consumpties) zijn te bestellen via www.hulstcultureel.eu. Aanvang 20.00 uur. Vogelkwekers boeken goede resultaten Vogelkwekers Jan Dobbelaar en Roland van Aerde van Vogel vereniging Zang en Kleur uit Kloosterzande hebben goede resultaten behaald tijdens de Bondskampioenschappen in Apeldoorn. Jan Dobbelaar behaalde een zil veren en bronzen medaille met zijn postuurkanaries. Roland van Aerde scoorde een zilveren medaille met een rijst- vogel en een bronzen medaille met een Gordelgrasvink. Eind vorig jaar werd bij toeval dui delijk dat de verdubbeling, vol gens een 'globale planning' niet in 2017 maar een jaar later klaar zal zijn. Die mededeling stond wat verscholen op de website van de provincie. Statenlid Johan Ro besin (Provinciaal Belang Zee land) heeft zich daaraan geërgerd. Hij wil van Gedeputeerde Staten weten met hoeveel extra tijd pre cies rekening moet worden gehou den en wat de oorzaak is. Robesin vindt dat het bedrijfsleven zich te recht zorgen maakt over de vertra ging. Volgens voorzitter Arnd Thomas van de Brabants Zeeuw se Werkgevers (BZW) is de Trac taatweg een uiterst belangrijke grensoverschrijdende schakel tus sen de haven- en industriegebie den. „Een vlotte verkeersafwikke ling tussen deze regio's is daarbij van wezenlijk belang." Robesin wil weten of er soms sprake is van 'nieuwe onzekerheden'. OOSTBURC - Sietz Leeflang kan niet genoeg benadrukken hoe be langrijk schone lucht is. „Op scho len, fabrieken en kantoren wordt luchtverwarming gebruikt. Met al le ramen dicht, wordt dezelfde lucht steeds rondgepompt. Waar om denk je dat er zoveel ziektever zuim is op kantoren en kinderen op basisscholen verkouden blij ven?", zegt hij. Met de infrarood verwarming in de Nieuwe Am- bachterij wil hij dan ook bewij zen dat dit een zuinigere en ge zondere manier van verwarmen is en er best een raampje open kan voor frisse lucht. „Je bespaart vijftig tot zestig procent op ener gie", geeft Leeflang aan. Het werkt elektrisch en de stra ling is dezelfde als die van de zon. „Absoluut natuurlijk en gezond." Onbekend maakt onbemind, maar infraroodverwarming is wel in opmars. „Je kunt bijvoorbeeld bij Gamma ook een paneel kopen met infraroodverwarming." In de Nieuwe Ambachterij han- MRSA is resistent tegen de mees te antibiotica en kan leiden tot ontstekingen in (vitale) organen. Vooral mensen met een vermin derde weerstand zijn vatbaar voor de bacterie, die vaker in zieken huizen en verzorgingshuizen uit breekt. De Vurssche treft maatre gelen om een uitbraak te voorko men. Er is een protocol dat ge volgd wordt voor de MRSA-be- strijding. Ook heeft de leiding contact gezocht met de Gemeen telijke Gezondheidsdienst (GGD). De Croock: „Normaal doen we dat pas bij twee besmet tingen, maar deze voorzorgsmaat regel nemen we." Daarnaast wordt getest of andere cliënten en medewerkers van De Vurssche de bacterie hebben opgelopen. De Croock: „We hebben het on der controle. De maatregelen die we moeten nemen, hebben we ge troffen." De Croock kon gisteren niet vertellen of de besmette cliënt een man of een vrouw is. gen de panelen op plekken waar op dat moment wordt gewerkt en ze worden tot circa 95 graden warm. In de scheepshal van Zee- brugge hangen er aan het plafond ook diverse panelen. Het is volgens Leeflang noodzake lijk om te kijken naar andere ma nieren van verwarming. „Aardgas wordt schaarser, duurder en Poe- tin zorgt voor de rest als we niet oppassen." Hij lacht, maar is bloedserieus. „Ga nou eens naden ken over infraroodverwarming", drukt hij iedereen op het hart. VLISSINGEN - De Zeeuwse douane heeft 280 kilogram cocaïne onder schept bij een controle van een be drijf in de haven van Vlissin- gen-Oost. Volgens de douane waren de drugs verborgen in een lading ba nanen uit Zuid-Amerika. De par tij cocaïne heeft een straatwaarde van ongeveer veertien miljoen eu ro. De in de Sloehaven onder schepte drugs waren afkomstig uit Colombia en zijn inmiddels al vernietigd. De politie heeft nog geen verdach ten kunnen aanhouden, die in ver band kunnen worden gebracht met de verstopte lading cocaïne. Plafonds Sierlijsten Verlichting DONDERDAG 8 JANUARI 2015 .waaa HULST KLOOSTERZANDE door Wout Bareman TERNEUZEN - De onduidelijkheid rond het tijdstip waarop wordt be gonnen met de verdubbeling van de Tractaatweg tussen Terneuzen en Zelzate wekt irritatie. Het wak kert ook de bezorgdheid bij het be drijfsleven aan. Sietz Leeflang (I) en Dirk Knetsch (r) bespreken de bouwplannen, foto Ronald den Dekker door Sophie Stockman door Bob Maes AXEL - In verzorgingshuis De Vurs sche in Axel is de ziekenhuisbacte rie MRSA vastgesteld. De bacterie is bij één cliënt aangetroffen. „Er is geen sprake van paniek", aldus lo catiemanager Ilse de Croock. meubels staan Vrijdag 9 januari, van 14.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 10 januari, van 10.00 tot 16.00 uur. Tijdens deze speciale show kunt u zich uitvoerig laten voorlichten over de vele mogelijkheden van dit unieke en beproefde plafondsysteem. De koffie staat klaar! Schone montage in één dag. Voor elke interieurstijl. Zonder hakken en breken. Verlichting naar wens. De meubels kunnen blijven staan. Uit één geheel op maat gemaakt. PLAFONDS Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Showroom: Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63