21% korting op de Modul traplift* 26 BEVELANDEN en THOLEN FESTIVAL IN GENT molenaar X 'X bleit/ Van 29 januari tot en met 1 februari: 44 kunstwerken van licht in Gent Burgers Kapelle weten na 20 januari of ze straks minder belasting betalen als ze hun grijze container minder vaak laten legen. KAPELLE - De gemeenteraad van Kapelle hakt op 20 januari de knoop door over een differentia tie van afvaltarieven (diftar). Wie de grijze afvalbak minder vaak aan de straat zet, betaalt dan mogelijk een lagere afvalstoffen heffing. De korting varieert van twintig tot vijftig euro per jaar. Als de raad het licht op groen zet, is Kapelle de eerste Zeeuwse ge meente die dit systeem invoert. Ja ren geleden was het begrip diftar vloeken in de kerk binnen de ge meenschappelijke afvalstoffenre geling Olaz, zegt wethouder Evert Damen. „Kapelle heeft het lef nu te schakelen. De cultuurverande ring is nodig. We moeten met zijn allen op een andere manier met ons afval omgaan." Dat Kapelle daadwerkelijk over stapt op diftar voor het restafval, is echter nog geen gelopen race. Tijdens de laatste voorbereidende raadsvergadering bleek dat een aantal fracties nog twijfels heeft. Zo vindt de WD de investering van 297.000 euro moeilijk uit te leggen in een tijd dat Kapelle voor een forse bezuinigingsop dracht staat. Kapelle staat immers onder preventief toezicht van de provincie omdat de meerjarenra ming niet sluitend is. En de WD vindt de jaarlijkse besparing van De gemeente Kapelle heeft het lef nu te schakelen door anders om te gaan met afval een paar tientjes voor de inwo ners niet om over naar huis te schrijven. Ook Christenunie en PvdA plaat sen vraagtekens. De PvdA acht de kans op zwerfvuil of de gang naar de milieustraat als ontsnappings route voor een lagere afvalstoffen heffing niet ondenkbaar. De SGP-fractie benadrukt echter dat het niet alleen om geld gaat, maar ook 'om het welzijn van on ze kinderen'. Wat de exacte besparing voor de Kapellenaar gaat worden, kan Da men nog niet precies aangeven. „Die twintig euro gemiddeld kan oplopen tot vijftig euro per huis houden. Er wordt daarnaast op drie milieustraten gemonitord om te kijken of er meer restafval aangeboden gaat worden en er zijn evaluatiemomenten. Het is echter geen exacte wetenschap. Feit is wel dat verschillende ge meenten in Oost-Nederland al met dit systeem aan de slag zijn. Er zijn voldoende ervaringscijfers. Ik ben er behoorlijk van over tuigd dat het ook in Kapelle gaat werken." Kapelle heeft wel toe stemming nodig van de provincie voor de investering vanwege het preventieve toezicht. Kies voor oen traplift van Molonaar on blijf heerlijk thuis wonen Ja, stuur mij de gratis brochure over trapliften Naam Dhr. Mevr. Gratis adviesgesprek thuis? GENT - Het derde lichtfestival Gent vindt plaats van donderdag 29 januari tot en met zondag 1 fe bruari, op alle vier dagen van 18.00 uur tot middernacht. In totaal zijn er 44 lichtkunstwer- ken te zien. Op verschillende plek ken vinden ook muziekoptredens plaats, waarbij licht een belangrij ke rol speelt. Zo wordt in cultuur centrum Vooruit een concert ge geven op een lichtpiano. In België zijn enkele kerncentra les buiten gebruik, waardoor op extreem koude dagen een stroom tekort dreigt. Besloten is dan plan matig delen van het land tijdelijk van het elektriciteitsnet te halen. Het lichtfestival is hiervan niet uitgezonderd. Verhuizen is niet L nodig Gratis brochure? Bel 0800 - 27 40 400 Korting bij minder afval nog onzeker door Frank van Cooten Evert Damen, wethouder Een kathedraal van licht Luminerie de Cagna vulde in 2012, op het tweede lichtfestival van Gent, de Belfortstraat. Niets is fijner dan zo lang mogelijk in uw eigen huis blijven wonen, ook al is de slaapkamer of badkamer boven. Dat kan met een traplift van Molenaar. Begin 2014 heeft onze overheid het belastingvoordeel op trapliften stopgezet. Daarom geven wij u als enige leverancier 21% BTW korting* op de Modul traplift. Bel 0800 - 27 40 400 voor meer informatie of de gratis brochure ofkijkopwww.molenaar.nl Adres Postcode Plaats Telefoon E-rmail Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet wk02_M4_pzc Onafhankelijk advies Alle topmerken onder één dak Levering vanaf 1 dag mogelijk Altijd een passende oplossing voor uw trap Tijdelijk 21% BTW korting* 21% korting alleen geldig op de Modul, niet geldig i.c.rn. andere acties. Meer informatie over het lichtfestival is te vinden op de website: www.lichtfes- tivalgent.be. Eén van de monumentale, middeleeuwse blikvangers van Gent, het Graven steen, is met de imposante muren een ideaal decor voor lichtkunstenaars. foto's Harmen van der Werf Maak een afspraak met een adviseur voor advies aan huis. 0800-27 40 400.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60