Onderwaterfotografen langs Schouwse horeca Plan voor nieuwe dierenkliniek met Straatlantaarns dit jaar drie artsen in Heinkenszand deels over op led-licht BEVELANDEN en THOLEN 25 ZIERIKZEE - De deelnemers aan het wereldkampioenschap onder waterfotografie worden door de organiserende NOB langs de Schouwen-Duivelandse horeca ge leid. De openingsceremonie van het kampioenschap vindt op donder dag 21 mei plaats in de Nieuwe kerk in Zierikzee. De prijsuitrei king in de vijf categorieën ge beurt in Deltapark Neeltje Jans. Maar de overall-winnaar wordt die avond gehuldigd in strandpa viljoen Our Seaside aan de Ramp- weg in Renesse. Daar vindt ook het (besloten) slotbal plaats. Ge durende het kampioenschap, van 21 tot en met 25 mei, logeren de deelnemers in grand-hotel Ter Duin in Burgh-Haamstede, dat te gen die tijd waarschijnlijk een nieuwe exploitant zal hebben na het faillissement van november. De inschrijving voor het wereld kampioenschap is inmiddels ge sloten. Er doen twintig landen aan mee. Die brengen ongeveer tachtig deelnemers op de been. Ongeveer de helft daarvan zijn fo tografen. Elke fotograaf heeft na melijk een duikbuddy, die ook als fotomodel fungeert. Sommige teams hebben bovendien een coach. Voor wat de duiklocaties betreft houdt de onderwatersportbond nog een slag om de arm. Er zijn er nu twaalf, verdeeld over Ooster schelde en Grevelingenmeer en één aan het Veerse Meer. NOB-woordvoerster Madeion Schepers: „Het kampioenschap wordt op vier locaties gehouden. Die kiezen we pas enkele dagen voor de opening. Zo kunnen we met wisselende factoren als bij voorbeeld het weer rekening hou den." De Defensie Duikgroep van de Ko ninklijke Marine zorgt tijdens het WK voor de veiligheid van de dui kers onder water. Rond het WK zijn diverse randactiviteiten, zoals lezingen, workshops en presenta ties. Gewonde bij ongeval Driewegen Op de kruising van de Koe koek met de Weldijk in Driewegen is gisteren bij een ongeval een gewonde gevallen. Rond 12.00 uur botsten door nog onbekende oorzaak twee auto's op elkaar. Een van de twee belandde op een talud. Het slachtoffer werd door de brandweer uit het wrak geknipt. Die is met een ambulance naar het zie kenhuis gebracht. Jazzoptreden in De Vroone Na enkele succesvol verlo pen 'jazzexperimenten' vo rig jaar in De Vroone in Ka- pelle, heeft de Cultuurraad besloten nog drie jazzoptre- dens te programmeren. De eerste is aanstaande zater dag om 20.00 uur. Op het po dium staat het StarkLinne- mann Quartet. Het concert staat in het te ken van de funkband The Meters. Kaarten kosten 10 euro. Vogelbeurs in het Heerhendrikshuis In het Heerhendrikshuis aan de Te Werfstraat 18 te 's-Heer Hendrikskinderen is zaterdag tussen 10.00 en 12.00 uur een vogelbeurs van De Vogelvrienden Goes. Bezoekers kunnen kooi- en volièrevogels te ruilen, ko pen en verkopen. Ook zijn al lerlei andere producten te koop. De entree is 1 euro, ook is er een verloting. Expositie in thema relatie mens-dier In het Erasmuspark in de Goese Polder wordt vandaag om 19.30 uur de nieuwe ex positie geopend. Thema is vriendschap tussen mens en dier. De werken zijn van de hand van diverse kunste naars in uiteenlopende disci plines. De expo is tot eind fe bruari dagelijks tussen 10.00 en 17.00 uur te bezoeken. Na sloop van de bestaande wo ning komen op het perceel een praktijkruimte voor drie behande lende artsen met drie spreekka mers, een klein laboratorium, een operatiekamer, een röntgenkamer en bijbehorende voorzieningen. Op het terrein komt een parking. Het college van Borsele wil mede werking verlenen aan het plan en vraagt de raad het bestemmings plan vast te stellen. De bestaande woning was tot eind jaren negentig onderdeel van transportbedrijf Rijk, toen ge vestigd aan Clara's Pad. Om de woonwijk Over de Dijk te realise ren, was eind jaren negentig over eenstemming bereikt met Rijk voor verplaatsing van het bedrijf. Op verzoek van de toenmalige ei genaar is de voormalige bedrijfs woning buiten de aankoop gehou den. Hieraan werd de bestem ming 'wonen' toegekend. Recent is deze woning aange kocht. De nieuwe eigenaresse wil ter plaatse haar bestaande onder neming, een dierenkliniek, vesti gen. Hiertoe wil zij de huidige wo ning slopen en in de plaats hier van een praktijkruimte bouwen. Bij de praktijkruimte gaat niet ge woond worden. Het betreffende perceel is aan drie zijden omge ven door straten en wegen. Tegen over de nu nog aanwezige woning ligt het bedrijventerrein Noord- zak. En aan de achterkant van het huis staat op dertig meter afstand een persgemaal. De vestiging van een dierenkli niek past daarom beter bij de om geving. Mede daarom wil het da gelijks gemeentebestuur mede werking verlenen. Op de wijzi ging van het bestemmingsplan zijn geen bezwaren gekomen. De gemeenten zijn al enige jaren bezig om samen een plan op te stellen. Door met z'n drieën op te trekken, kunnen de gemeenten gunstiger prijzen bedingen bij le veranciers, zo is de verwachting. De gemeente Reimerswaal heeft al een tijdje ruim drie ton achter de hand om de straatverlichting te vernieuwen. Deze investering is twee jaar achter elkaar uitge steld. Wethouder Jaap Sinke zei eerder in de gemeenteraad dat de vertraging achteraf goed uitkomt, omdat de techniek voor de zuini ge verlichting de afgelopen jaren met sprongen vooruit is gegaan. Led is niet alleen goedkoper in on derhoud en gebruik, maar geeft ook minder lichtvervuiling en kan worden gedimd. Het is nog niet duidelijk waar en wanneer precies de straatverlich ting wordt vervangen. Volgens een woordvoerder van de gemeen te Reimerswaal bevindt het plan zich in een afrondende fase. DONDERDAG 8 JANUARI 2015 Geen erwtensoep, maar pracht en praal in het zoute water van de Oosterschelde. foto Roel van der Mast door Ton van den Nouweland www.netherlands2015.com DRIEWEGEN KAPELLE 'S-H.H.KINDEREN GOES door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Aan de Guldenroe- destraat in Heinkenszand komt een nieuwe dierenkliniek. door Joeri Wisse KRUININGEN - Een deel van de straatlantaarns in dorpen van de ge meenten Reimerswaal, Kapelle en Noord-Beveland wordt vanaf dit jaar vervangen door energiezuinige ledverlichting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59