Onderwaterfotografen langs Schouwse horeca Buurt Nieuwerkerk wil WD stelt raadsvragen toezicht voor hangplek over bus door Ellemeet SCHOUWEN-DUIVELAND 25 'Bezetting' thema van nieuwe cursus De Vereniging Stad en Lan de begint dinsdag 13 januari met de vierdelige cursus 'Ge schiedenis leeft', die op ver schillende plaatsen wordt gehouden. Het thema is 'be zetting door de eeuwen heen'. De kosten bedragen 25 euro. Aanmelden via 06-28513978 of via secretariaat@stad-en-lande.nl Vreugdevuur op het transferium Het transferium in Renesse is vrijdag weer het toneel van het jaarlijkse vreugde vuur. Vanaf 15.00 uur kun nen mensen daar hun kerst boom inleveren in ruil voor een loterijticket. Voor de kin deren start om 18.30 uur een optocht vanaf het dorpshuis. Rond 19.00 uur steekt de brandweer het vuur aan. Laudando brengt Oratorium Bach Bachs Weihnachtsorato- rium wordt zaterdag 10 ja nuari door c-o.v Laudando uitgevoerd in de hervormde kerk van Middelharnis. Ba- rokensemble Eik en Linde en vier solisten verlenen hun medewerking, evenals Wim Diepenhorst op orgel. Aanvang: 19.30 uur. Entree: 25 euro, kinderen 10 euro. Start cursussen Zhineng Qigong ZIERIKZEE - De deelnemers aan het wereldkampioenschap onder waterfotografie worden door de organiserende NOB langs de Schouwen-Duivelandse horeca ge leid. De openingsceremonie van het kampioenschap vindt op donder dag 21 mei plaats in de Nieuwe kerk in Zierikzee. De prijsuitrei king in de vijf categorieën ge beurt in Deltapark Neeltje Jans. Maar de overall-winnaar wordt die avond gehuldigd in strandpa viljoen Our Seaside aan de Ramp- weg in Renesse. Daar vindt ook het (besloten) slotbal plaats. Ge durende het kampioenschap, van 21 tot en met 25 mei, logeren de deelnemers in grand-hotel Ter Duin in Burgh-Haamstede, dat te gen die tijd waarschijnlijk een nieuwe exploitant zal hebben na het faillissement van november. De inschrijving voor het wereld kampioenschap is inmiddels ge sloten. Er doen twintig landen aan mee. Die brengen ongeveer tachtig deelnemers op de been. Ongeveer de helft daarvan zijn fo tografen. Elke fotograaf heeft na melijk een duikbuddy, die ook als fotomodel fungeert. Sommige teams hebben bovendien een coach. Voor wat de duiklocaties betreft houdt de onderwatersportbond nog een slag om de arm. Er zijn er nu twaalf, verdeeld over Ooster schelde en Grevelingenmeer en één aan het Veerse Meer. NOB-woordvoerster Madeion Schepers: „Het kampioenschap wordt op vier locaties gehouden. Die kiezen we pas enkele dagen voor de opening. Zo kunnen we met wisselende factoren als bij voorbeeld het weer rekening hou den." De Defensie Duikgroep van de Ko ninklijke Marine zorgt tijdens het WK voor de veiligheid van de dui kers onder water. Rond het WK zijn diverse randactiviteiten, zoals lezingen, workshops en presenta ties. Dat bleek dinsdagavond tijdens de vergadering van de dorpsraad. „Er zijn enkele jongeren van 23, 24 jaar die zeggen dat zij de ver antwoordelijkheid wel aankun nen en verder komen de straat- coaches langs", zei dorpsraadvoor zitter Richard Dekker. Maar Ge rard Olijhoek, die de hangplek achter appartementencomplex Agthoven dagelijks schoonhoudt, pleitte toch voor meer toezicht. Hij kreeg bijval van Johan Flik- weert, die de dorpsraad herinner de aan haar belofte om de huisre gels goed zichtbaar op te hangen in het nog te bouwen kotje. Wanneer het gebouwtje van drie wanden wordt geplaatst, is nog niet duidelijk. „Hopelijk in de loop van dit jaar", aldus Dekker. De tekening is klaar en de vergun ning is aangevraagd. Hanse Staal bouw gaat de elementen maken. Daarna is het aan de Nieuwerkerk- se jeugd om het gebouwtje in el kaar te zetten. De dorpsraad van Ellemeet uitte daarover dinsdag haar boosheid in de PZC. De raad voelt zich be drogen door het provinciebestuur dat in alle correspondentie met de dorpsraad belooft dat lijn 134 Ellemeet aan blijft doen. Dat de bus straks vanuit Scharendijke re gelrecht naar Zierikzee rijdt en El lemeet overslaat, wijt het provin ciebestuur aan het waterschap, dat zwaar verkeer zou weren van de Kuijerdamseweg. Maar dat geldt niet voor de bus, hoorde de dorpsraad van het waterschap. „Hiermee mee lijken de inwoners van Ellemeet niet alleen hun bus verbinding kwijt te raken, maar ook het slachtoffer te worden van een spelletje zwartepieten tussen verschillende instanties. Dat is voor onze fractie niet acceptabel. Zo ga je niet met burgers om," meldt WD-raadslid Laurence Haack aan B en W. Ze wil weten of het Schouwse gemeentebe stuur wist van deze zaak en of er nog wat aan te doen is. Osmanthus in Zierikzee begint vrijdagochtend met nieuwe cursussen Zhineng Qigong voor beginners en gevorderden. Zhineng Qi gong is een meditatieve bewegingsvorm uit China. Voor meer informatie en aanmelding, zie www.osmant- hus.nl of bel Femke van den Heuvel: 06-41184211. Cursus tekenen en schilderen van start In de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg start vanmid dag de cursus tekenen en schilderen onder leiding van beeldend kunstenaar Kees van de Wetering uit Burgh-Haamstede. De cur sus is duurt tien weken. Meer informatie en aanmel den voor deze schildercur sus via www.schilderles.nl. Cursus kunst door de eeuwen heen Stichting Kunst- en Cultuur educatie start vanavond met de vierdelige avondcursus kunst door de eeuwen heen. Kunsthistoricus Frank Swa- gemakers richt zich op de pe riode 1800-1910. De cursus vindt plaats in de Remon strantse kerk in Sommels- dijk. Meer info en aanmel den via www.kcego.nl. DONDERDAG 8 JANUARI 2015 ZIERIKZEE RENESSE MIDDELHARNIS ZIERIKZEE Geen erwtensoep, maar pracht en praal in het zoute water van de Oosterschelde. foto Roel van der Mast door Ton van den Nouweland www.netherlands2015.com door Ton van den Nouweland NIEUWERKERK - Omwonenden van de hangplek voor jongeren in Nieu werkerk zijn akkoord met de bouw van een hokje, maar dan willen ze wel dat er voldoende toezicht op is. door Ton van den Nouweland ELLEMEET - De VVD heeft aan het Schouwen-Duivelands gemeentebe stuur vragen gesteld over het op heffen van de bushaltes in Elle meet per 1 maart. MIDDELBURG SOMMELSDIJK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50