Wereldvrouwen voeren actie voor 'Free a Girl Feestweekend bij jongerencentrum Big S met dj's, Surrender en PFL 24 SCHOUWEN-DUIVELAND WATERSPORT Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. Uitnodiging PLAFONDSHOW Nederlandse Onderwatersport Bond grijpt WK fotografie aan voor evenementen op meerdere locaties Zij gaven gisteren de aftrap voor deelname aan de landelijke actie 'Free a Girl', de Nederlandse nood hulporganisatie die zich inzet om jonge meisjes uit die benarde si tuaties te bevrijden en die inves teert in opvang, medische zorg, onderwijs, traumaverwerking en reïntegratie van de slachtoffers. Zij krijgen steun van de Soropti- mistenclub Schouwen-Duiveland - een club die geen acties voert, maar wel het belang van 'Free a Girl' wil benadrukken. Plafonds Sierlijsten Verlichting In het kader van de actie laten maximaal 45 Wereldvrouwen zich 14 februari drie uur lang op sluiten in het Gravensteen, de his torische gevangenis van Zierik zee. Zij hopen niet alleen aan dacht, maar vooral sponsorgeld voor het goede doel te genereren. De komende weken benaderen de Wereldvrouwen daarvoor vrienden, bekenden en bedrijven. De vrouwen in het Gravensteen worden om 14.00 uur 'bevrijd'. Dan gaan ze in optocht naar het Havenplein om te dansen voor de manifestatie iBillion Rising. ZIERIKZEE - „Nog te veel mensen weten niet hoe mooi Nederland onder water is. Nog te weinig mensen weten hoe leuk duiken is." Bondiger kan woordvoerster Madeion Schepers niet uitleggen waarom de onderwatersportbond dit voorjaar voor het eerst de Duikweek houdt. Van 15 tot en met 25 mei zijn over al in het land, maar vooral in Zee land, activiteiten onder en rond het water. Schepers: „Geïnteresseerden in de duiksport kunnen op verschillen de locaties voor een tientje een in- troductieduik maken. Er zijn ook diverse duikverenigingen die aan onderwaterhockey doen. Daar is een competitie van. Tijdens de Duikweek wordt deze sport gede monstreerd." Geoefende zwemmers kunnen de monovin uitproberen. Met dit hulpmiddel aan je voeten zwem je honderd meter in veertig secon den. Ook voor deze sport is een nationale competitie opgezet. Ver der zijn er open dagen bij duikcen tra en verenigingen, snorkelcur sussen, opfriscursussen, bootdui- ken en begeleide buitenduiken voor de onervaren brevethouders. Alle activiteiten duren ongeveer drie uur en zijn geschikt voor vol wassenen en kinderen vanaf 8 jaar. „De organisatie van al deze activiteiten wordt gedaan door de driehonderd bij ons aangesloten verenigingen", legt Schepers uit. „Die hebben in april hun pro gramma's rond. De precieze loca ties en tijden van deze activitei ten zijn dan ook bekend." Bij de Nederlandse Onderwatersport Nog te veel mensen weten niet hoe mooi Nederland onder water is Bond (NOB), met oud-staatssecre taris Jack de Vries als voorzitter, zijn 15.000 duikers aangesloten. Schepers: „Wij zijn niet de enige organisatie van sportduikers. Je hebt nog verschillende andere. Ook zijn lang niet alle duikers ge organiseerd. Het is een individue le sport. In Nederland zijn er naar schatting 300.000 mensen mee bezig. Daaronder zijn ook veel sporters die alleen in het buiten land duiken. Quasi-grappig hoor je die wel zeggen dat je in Neder land alleen erwtensoep hebt om in te duiken. Dat is dus beslist niet waar en dat proberen wij met de organisatie van het wereld kampioenschap onderwaterfoto grafie nog maar eens aan te to nen." Bij de NOB in Veenendaal wordt volgens Schepers momenteel 'heel hard gewerkt' aan het WK Onderwaterfotografie, dat van donderdag 21 tot en met maandag 25 mei in Zeeland wordt gehou den. Dat evenement zal veel Ne derlanders confronteren met de duiksport, is de verwachting. Schepers: „De Duikweek is er dan voor een nadere kennismaking." PROGRAMMA WK ONDERWATERFOTO „We dachten: laten we het dit jaar een heel weekend doen", zeggen Jacco en Elien van de activiteiten commissie lachend. „Elk jaar is er weer één." Het feest begint op vrijdag met een avond voor de jongeren van 14 en 15 jaar. „Dan hebben we twee dj's: Armand van Dongen komt en DJ X-Fade komt ook. Dan heb je wat verschillende stij len. Beide dj's draaien in Renes- se." De zaal is open vanaf 20.00 uur en de toegang is gratis. Op zaterdagmiddag is het tussen 14.00 en 16.00 uur een feestmid dag voor de kinderen met bingo en zaterdagavond wordt het feest weekend afgesloten met een op treden van Surrender, de cover band PFL en een surprise-act. De ze avond is ook een beetje een reünie. De activiteitencommissie hoopt dat veel mensen komen die er vroeger ook kwamen. „En die hebben dan vaak weer kinderen en als de ouders het hier naar de zin hebben, sturen ze de kinde ren misschien ook weer." Want dat is waar ze ook wel op hopen bij Big S: weer nieuwe jon geren trekken. In september vorig jaar dreigde het centrum te slui ten door gebrek aan belangstel ling, maar een laatste noodoproep leverde toch een nieuw bestuur en nieuwe bezoekers op en de groep groeit. „De jongeren krij gen hier ook veel ruimte en kun nen zelf bepalen wat ze doen, zo als naar de eigen muziek luisteren of film kijken. Ze kunnen ook ideeën aandragen en die proberen we dan uit te voeren." Conny van der Sluis (I) legt het sponsorformulier uit. foto Dirk-Jan Gjeltema zierikzee - Zeeuwse Wereldvrou wen in Zierikzee willen zich con creet inzetten voor aanpak van ge weld tegen vrouwen en gedwon gen prostitutie. Terwijl de meubels blijven staan Vrijdag 9 januari, van 14.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 10 januari, van 10.00 tot 16.00 uur. Tijdens deze speciale show kunt u zich uitvoerig laten voorlichten over de vele mogelijkheden van dit unieke en beproefde plafondsysteem. De koffie staat klaar! Schone montage in één dag. Zonder hakken en breken. De meubels kunnen blijven staan. Voor elke interieurstijl. Verlichting naar wens. Uit één geheel op maat gemaakt. PLAFONDS Tiendaagse om duiksport te promoten Een gift kan ook worden overgemaakt aan Stichting Gentlewoman, NL90 IN- GB 0005069463 o.v.v. Free a Girl. door Ton van den Nouweland Madeion Schepers, NOB Het WK Onderwaterfotografie be gint donderdag 21 mei met de openingsceremonie in Zierikzee. Vrijdag 22 mei zijn er testduiken. Zaterdag en zondag vinden op vier locaties de wedstrijdduiken plaats. Maandag 25 mei is de prijsuitrei king op Neeltje Jans, waarna in een Renesser strandpaviljoen het slotgala wordt gehouden. Het WK Onderwaterfotografie wordt om de twee jaar gehouden. De laatste aflevering was in 2013 in Cuba. Voor het WK zijn veel vrijwilligers nodig: gidsen, gastvrouwen en -he ren, chauffeurs, roadies, beveiligi- gers en verkeersregelaars. Zij kun ne zich melden bij de NOB. door Melita Lanting BURCH-HAAMSTEDE - Jongerencen trum Big S zit weer in de lift. Steeds meer jongeren weten het centrum in Burgh-Haamstede te vinden. Voor het bestuur alle reden om het 46-jarig bestaan komend weekend groots te vieren. Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Showroom: Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49