Marrea 8 UIT yy hotelarrangementen Herinnering aan onbesproken fascisme www.marrea.nl Heerlijk genieten in Egmond aan Zee. IN 4-STERREN HOTEL ZUIDERDUIN EGMOND: EINDELOOS GEWELDIG Het arrangement: 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x uitgebreid 4-gangen dinerbuffet, inclusief 1 drankje Vrij gebruik van overdekt zwembad, whirlpool, sauna,Turkse en Japanse baden, infrarood surroundcabine, fitness en kinderspeelparadijs Gebruik van WiFi Gratis parkeren (o.b.v. beschikbaarheid) Inclusief toeristenbelasting Prijs: Actrice Keira Knightley (29) ziet in de vertolking van de rol van Joan Clarke in The imitation game een mooie aanleiding zich weer eens krachtig uit te spreken over ongelijkheid van vrouwen. Keira Knightley heeft zich vaak moeten uit spreken over ongelijk heid van vrouwen en vrouwenrechten. Tij dens een interview voor haar nieuwste film The imitation ga me doet ze dat wéér. De toon is urgenter. De film speelt zich na melijk af in een recentere ge schiedenis: de Tweede Wereld oorlog. The imitation game volgt het wiskundig genie Alan Tu ring die een team leidt om de enigma code van de nazi's te kra ken met een vernuftig zelfge bouwde machine. „Ik speel Joan Clarke, een dame die in die tijd meehielp met het ontcijferen van die nazi-codes", vertelt Knightley. „Maar ze werd heel anders behandeld. Ze werd eerst niet serieus geno men en kreeg maar een fractie van het salaris dat de heren kre gen voor hetzelfde werk." En ook al is de hoofdmoot van de thriller de haast onmogelijke taak om de communicatie van de nazi's te onderscheppen, nog raakt de ongelijkheid van vrou wen een gevoelige snaar bij Knightley. „We zijn nog niet eens zover verwijderd van de tijd dat vrouwen geen stem recht hadden. Gelukkig is de dis cussie weer springlevend. Dat is een goede zaak. Er heerst nog Cinema Middelburg geeft zondagmid dag 11 januari een eenmalige verto ning van de inmiddels klassieke film 'II conformista' van regisseur Bernardo Ber- tolucci. Het betreft de vierde speelfilm van Bertoluc- ci. Bij de verschijning in 1970 zorgde 'II con formista' voor veel opschudding, de film herinnerde Italië aan zijn onbesproken fas cistische verleden. Daar hadden heel veel Italianen geen trek in. Bertolucci's klassieker is nu weer in volle pracht in Cinema Middelburg te zien. De film schetst het proces van aanpassing aan de mores van het fascisme door de volstrekt onopvallende Marcello Clerici (Jean-Louis Trintignant), een jongeman van goede kom af die worstelt met zijn onderdrukte homo seksualiteit. De ex-student voert liquidaties uit. Bij de val van Mussolini wist hij alle spo ren van zijn collaboratie uit. Het scenario van deze film is gebaseerd op de gelijknamige roman uit 1951 van Alberto Moravia (pseudoniem van Alberto Pincher- Ie; de achternaam Moravia behoorde toe aan de moeder van zijn vader). Moravia verkent in zijn werk vraagstukken van moderne seksualiteit, vervreemding en existentialisme. De verfilming van Bernardo Berttlucci werd genomineerd voor de Oscar voor het beste bewerkte scenario en de Golden Globe voor beste niet-Engelstalige film. 'II conformista' won onder meer de David di Donatello Award voor beste film en zo wel een Interfilm Award Recommendation als een Journalists Award van het Filmfesti val van Berlijn in 1970, waarop de film ook genomineerd was voor de Gouden Beer. boek online of bel 0571 27 77 44 VRAAG OOK ONZE GRATIS HOTELGIDS AAN! 107,50 p.p. t/m 2 apr. en okt. t/m dec. (m.u.v. 13 t/m 16 feb) 117,50 p.p. 13 t/m 16 feb., 3 apr. t/m 2 juli en 25 sept. t/m 29 okt. 129,50 p.p. 3 juli t/m 24 sept. *Prijs per persoon o.b.v. 2 personen per kamer. Toeslag alleengebruik 20,00 p.n. Reservedngskosten 12,50 per boeking. Geldig t/m december 2015, m.u.v. feestdagen. Hotel Zuiderduin (4*) is een belevenis op zich. Dit 4-sterren hotel ligt in het Egmondse duingebied, op 100 meter van het strand en de gezellige dorpskern. Uw kamer is voorzien van bad en/of douche, toilet, radio, multimedia-televisie, telefoon én een balkon of terras. Het hotel beschikt over een overdekt zwembad met whirlpool, sauna, Turkse baden, Japanse baden, zonnebank, Wellness Center, kapsalon, squashbaan, fitnessruimte, een bistro, pub, restaurant, 8 ultramoderne bowlingbanen én het enorme kinderspeelparadijs "Wally de Walrus? U zou het hotel bijna niet meer uitkomen. Boeken via www.marrea.nl/WEG502 door Ruben van Eijl Vak vereist vooral In het nieuwe jaar is het weer tijd om nieuwe plannen te maken. Wat dacht u van een leuk weekendje weg? Speciaal voor u hebben wij ook dit jaar weer een supervoordelig arrangement met het geliefde Hotel Zuiderduin in Egmond aan Zee samengesteld. In de Kop van Noord-Holland is verrassend veel te doen. Ontdek de Zaanse Schans, maak een tocht met de stoomtram van Medemblik naar Hoorn of ga naar de Beverwijkse Bazaar. Een dagje winkelen in kaasstad Alkmaar mag natuurlijk niet ontbreken. Iedere vrijdag ochtend van april t/m augustus is de traditionele Kaasmarkt te bezoeken. Egmond aan Zee zelf heeft een gezellig centrum met tal van leuke winkeltjes, terrasjes en restaurants. Vergeet ook niet om een wandeling door het Noord-Hollands duinreservaat te maken. Het is hier echt betoverend mooi. Wat een leuk arrangement is dit! Heeft u al kriebels gekregen om eens lekker uit te waaien? Zondag 11 januari, Cinema Middelburg, eenmali ge vertoning, 15.00 uur. Keira Knightley als Joan Clarke in 'The Imitation Game', foto Jack English

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44