Muzikale giganten brengen Beethoven, Schubert en Brahms Podiumagenda mmmmBSm 2 UIT w Muziekliefhebbers die houden van spannende recitals kunnen zondag terecht in Vlissingen waar in de reeks van Muziek Podium Zeeland twee mu zikale giganten werken uitvoeren van Beet hoven, Schubert en Johannes Brahms. Pieter Wispelwey (cello) en Paolo Giacomet ti (piano) zijn bekende musici die niet geïn troduceerd moeten worden. Beiden hebben al een stevige carrière uitgebouwd. Ze staan bovendien bekend om hun levendige en ei genzinnige interpretaties. Wispelwey be speelt zowel de moderne- als de barokcello. Hij verraste in 2013 met een nieuwe opname van de cellosuites van Bach. De componist waar hij een grote bewondering voor heeft. Deze derde opname verschilt weer van de twee voorgaande. Bach kan en moet steeds opnieuw bestudeerd worden, zijn muziek is van alle tijden en blijft boeien. Wispelwey heeft een groot stijlgevoel en beschikt over een goede techniek. Bovendien is zijn inter pretatie steeds anders, zodat elke uitvoering weer spannend is. Paolo Giacometti is al vele jaren vaste begeleider van Wispelwey. Giaco metti is een verbluffend knappe pianist. Be kend van hem zijn vooral zijn cd-opname met werken van Rossini. Voor deze disc kreeg hij een Edison. Cabaretier en theatermaker Robbert Jan Proos heeft zijn roots in het Zeeuws amateurtoneel. De belofte dat hij elke nieuwe show eerst in Zeeland zou brengen, heeft hij niet kunnen houden, maar woensdag staat hij wel in Hulst. Everest heet het cabaret programma waar Rob bert Jan Proos woens dagavond 14 januari mee in De Halve Maan in Hulst staat. Hij gebruikt er een keukentrapje bij als metafoor voor het beklimmen van zijn ei gen Mount Everest, ofwel voor het beleven van hoogtedpunten in je leven. De achterliggende boodschap is dat je niet al te Pieter Wespelwey (cello) en Paolo Giacometti (piano). door Jeanette Vergouwen Zondag 11 januari, St. Jacobskerk, Vlissingen, 15.30 uur. DONDERDAG 8 JANUARI Middelburg Hans Liburg: 'Attacca!' (Reprise), Schouwburg, 20.00 uur Nieuw- en St. Joosland Muzikale voorstelling Steef de Jong: 'Ludwig', De Wegwijzer, 20.30 uur, (geannuleerd) Vlissingen Afsluiting Project 'Liefde voor Muziek', Arsenaaltheater, 19.00 uur Zierikzee Cabaret Maartje en Kine met 'Vreemd Folk' (reprise), Podium De Weverij, 20.15 uur VRIJDAG 9 JANUARI Goes Rob de Nijs: 'Tussen rock en roman tiek', De Mythe, 20.00 uur Middelburg Concert 'Baltische Zielen', Worms Schoch, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Nieuw- en St. Joosland Frank van Pamelen met 'Complot', De Wegwijzer, 20.30 uur Terneuzen Jeans 24: 'Tropical Heat', Scheldetheater, 20.00 uur ZATERDAG 10 JANUARI Goes Bumba op reis 1+, Studio 100, De Mythe, 14.00 en 16.00 uur Presentatieweekend Jeugdtheater- school Zeeland, Podium 't Beest, 14.30 uur 's Gravenpolder Nieuwjaarsconcert Duo 4 handen: Joost van Belzen en Peter Wildeman, Maartenskerk, 19.30 uur Heinkenszand Cabaret Enge Buren met 'De Ware Naaktheid', De Stenge, 20.15 uur Hulst Optreden Belgische band Dans Dans, Protestants Kerkje, 20.00 uur Kapelle Jazzoptreden StarkLinnemann Quartet 'Tribute to The Meters', De Vroone, 20.00 uur Middelburg Openbare repetitie Het Zeeuws Or kest voor Nieuwjaarsconcert, Zeeuwse Concertzaal, 14.00 - 17.00 uur. Nieuwjaarsreceptie Stichting Beelden de Kunst Middelburg, Stichting IK en Mid delburgse Atelier Stichting, De Vleeshal, 17.30 - 19.30 uur Muzikale voorstelling Pinokkia, Thea tergroep Duinart, 't Spiegeltheater, 20.00 uur Flairck 'The lady's back', Schouwburg, 20.00 uur Nieuw- en St. Joosland Muziale performance Trio Zazi met 'Si rene', De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Muziekprogramma New York Round Midnight, Ledeltheater, 20.15 uur Terneuzen Tineke Schouten 'gewoon Doen', Scheldetheater, 20.00 uur Local Heroes met Leftovers en dames- verband, Porgy en Bess, 21.00 uur Tholen Dubbelconcert van Men4Christ en Go- sdpelkoor Sound of Celebration, De Meulvliet, 19.30 uur (gratis) Vlissingen Nieuwjaarsconcert Koninklijke Harmo nie Ons Genoegen, Sint Jacobskerk, 19.30 uur Zierikzee Tributeband The Cavern Beatles, Nieuwe Kerk, 20.15 uur Nieuwjaarsparty o.l.v. coverband Bad Hair Day, Brogum Pop Cultura, 21.00 uur ZONDAG 11 JANUARI Ellewoutsdijk Optreden Het Veerse Scheepstuig, 't Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur (uitver kocht) Goes Presentatieweekend Jeugdtheater- school Zeeland, Podium 't Beest, 13.30 uur Nieuwjaars- en afscheidconcert Euphonia, laatste concert o.l.v. dirigent Ives Wuyts, Omnium, Sportpunt Zeeland, 14.00 uur Groede Nieuwjaarsconcert Cathelijne Maat en Ida Gorissen: 'Roaring twenties swin ging thirties', Grote Kerk, 15.00 uur Middelburg Muzikale voorstelling Pinokkia, Thea tergroep Duinart, 't Spiegeltheater, 14.30 uur Rocksessie met Serge Naberman, Café Schuttershof, 17.00 uur Oostburg Nieuwjaarsreceptie met optreden van Brooks Williams, Bluesclub The Lane, 16.00 uur Terneuzen Concert 17-koppig jazzensemble Buno Vansina Orchestra, Porgy en Bess, 15.00 uur Vlissingen Concert door Nel van den Broeke, mezzo-sopraan en Natalia Pavlova, piano, Speelhuus Ter Reede, 11.30 uur Lezing beeldend kunstenares Suzan Drummen, Willem3, Expo en kunstuitleencentrum, 15.00 uur MuziekPodium Zeeland: Peter Wispel wey (cello) en Paolo Giacometti (piano), St. Jacobskerk, 15.30 uur Dubbelconcert Steady New Sounds en De Niro, Panta Rhei, 17.00 uur Zierikzee Nieuwjaarsconcert Koninklijke Harmo nie Kunst en Eer, Gebouw De Harmonie, 14.00 uur Zonnemaire Nieuwjaarsconcert Sonnema, d'Ouwe Smisse, 14.30 uur WOENSDAG 14 JANUARI Hulst Cabaret Robbert Jan Proos: 'Everest', De Halve Maan, 20.0 uur Middelburg Raices Cubanas, Schouwburg, 20.00 uur Tholen CD-opname passie en paasliederen, Grote Kerk, 19.00 uur Piek maar liever door Ali Pankow -V"' Robbert Jan Proos gebruikt een keukentrap als metafoor voor het beklimmen van zijn eigen Mount Everest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38