van Poolse motorrijder Hernik UCI: zwaarder straffen SPORT 31 De doodsoorzaak is nog ongewis. Hernik was debutant in de rally en startte als nummer 84 van het klassement. Geen grote naam dus. Een brede discussie over de zin en onzin van de rally bleef uit. Gerard de Rooy, winnaar in 2012, verwoordde het ooit tref fend: „Als je het inschrijfformu lier tekent, weet je dat het je dood vonnis kan zijn." Gisteren ging etappe vier toch ge woon van start. De Dakar Rally wacht immers op niemand. Toch zit ook voor Tim Coronel de Dakar Rally erop. De 42-jarige coureur kwam maandag met zijn buggy al in de tweede etappe in de problemen in de woestijn van Argentinië. Coronel moest daar bijna een dag wachten op hulp, tot een assistentietruck hem uit eindelijk naar het bivak bracht. Starten aan de vierde etappe was geen mogelijkheid meer voor Cor onel, wiens tweelingbroer Tom het ook moeilijk had. Tom Coronel bracht de nacht van maandag op dinsdag eveneens door in de woestijn. Bij aankomst in het bivak moest hij door zijn tijdverlies meteen beginnen aan de derde etappe. Coronel werd na die derde rit ech ter gediskwalificeerd door de orga nisatie, omdat hij de tweede etap pe niet zou hebben volbracht. De Nederlandse coureur tekende be roep aan en in afwachting daar van mocht hij gisteren 'gewoon' starten in de vierde etappe, van Chilecito naar Copiapo. Bij het ter perse gaan van deze krant was de Nederlander, net als Adwin Hoondert uit Hoedekens- kerke die met zijn DAF deel neemt aan de Dakar Rally, nog niet gefinisht. Daarmee speelt de UCI in op de strengere regelgeving van wereld- antidopingbureau Wada die sinds 1 januari van kracht is. Ook neemt de wielerbond daarmee de maatregel over die de MPCC-ploe- gen, die zich inzetten voor een ge loofwaardige wielersport, onder ling al in een lichtere vorm had den ingevoerd. De UCI kondigde verder aan meer in te zetten op onaangekondigde controles. Daarmee concentreert de bond zich op de toprenners die deel uitmaken van een testing- pool. De nationale antidopingin- stanties houden zich met de ren ners van het niveau daaronder be zig. De termijn voor hercontroles wordt daarnaast uitgebreid van acht naar tien jaar. Verder kan de UCI, in overeenstemming met de nieuwe Code van het Wada, ren ners die voor het eerst worden be trapt op doping nu voor vier jaar schorsen. Het gaat zowel om ge bruik, pogingen tot gebruik en be zit van verboden middelen. Voor heen kon de internationale wiel- renunie een 'nieuwe' overtreder maximaal twee jaar uitsluiten. DONDERDAG 8 JANUARI 2015 Iwan Spekenbrink spreekt met een microfoon in zijn hand de mensen in de zaal toe tijdens de presentatie van de wielerploeg Giant-Alpecin. foto Vl-images 66 Michal Hernik is de 66e dode in de ge schiedenis van de Dakar Rally, die in 1978 voor het eerst werd verreden. Van die 66 slachtoffers waren er 'maar' 24 deelnemer aan de race. AlGLE - De internationale wielren- unie UCI gaat ploegen schorsen waarvan meer dan één renner zich schuldig maakt aan een overtre ding van het antidopingreglement. Die uitsluiting bij twee zaken zal 15 tot 45 dagen duren. Als er een derde overtreding volgt, kan de schorsing oplopen tot een jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31