na de dood Wissel steelt show Dakar Rally raast door Marokkaanse minister stapt op wegens slecht veld 30 SPORT WIELRENNEN Het van oorsprong Nederlandse Giant staat voor de wedergeboorte van het Duitse wielrennen. De Marokkaanse minister van jeugd- en sportzaken Moha- med Ouzzine heeft zijn functie neergelegd vanwege een mis lukte voetbalwedstrijd in de kwartfinales van het WK voor clubs, vorige maand in Rabat. Door zware regenval was het veld bij de wedstrijd Sydney Wanderers - Cruz Azul (1-3) Peking en Almaty strijden om OS 2022 De strijd om het binnenhalen van de Winterspelen van 2022 gaat tussen Peking en Almaty. De Chinese hoofdstad en de grootste stad van Kazachstan hebben beide een zogeheten bidbook (voorstel) ingeleverd bij het Internationaal Olym pisch Comité (IOC). De in schrijftermijn liep gisteren af. De IOC-leden kiezen op 31 juli in Kuala Lumpur welke stad de Winterspelen van 2022 mag or ganiseren. Tsonga mist Australian Open Jo-Wilfried Tsonga moet af zien van deelname aan de Au stralian Open. De Franse ten nisser kampt met een ontste king aan de rechteronderarm. „Het is een enorme teleurstel ling voor me, maar ik onderga de komende drie weken de noodzakelijke behandelingen om weer honderd procent fit terug te keren", aldus Tsonga, die in 2008 in Melbourne de fi nale haalde waarin hij verloor van Novak Djokovic. Becker leidt gastland tijdens Afrika Cup De Argentijn Esteban Becker is de bondscoach van gastland Equatoriaal-Guinea bij de Afri ka Cup. De vijftigjarige oefen- meester neemt de taken over van de Spanjaard Andoni Goi- koetxea, die vorige maand werd ontslagen. Becker was eerder trainer van de vrouwenploeg van Equatori- aal-Guinea, waarmee hij in 2012 Afrikaans kampioen werd. Daarvoor was hij onder meer als technisch directeur van de bond actief. Cees Wissel won twee keer in poule Bi. Eerst werd Koen Pöpsel geklopt en vervolgens ging Musta fa Babacanoglu onderuit. In Poule B moest Ko van Haneghem diep gaan om Luc Yzewijn en Julien Al- bicher van het lijf te houden. Jacobs Mannenmode 1 - 't Bier- winketje 3-5: Dankzij uitsteken de partijen van René Kuczorra (1.166) en Joke Breur (0.638), maar vooral door de wilskracht van Mi- vrijwel onbespeelbaar. Uit onderzoek kwam naar vo ren dat het ministerie van sportzaken en het bouwbedrijf hadden gefaald bij de aanleg van een goed drainagesysteem. Minister Ouzzine vroeg de pre mier daarop bij de koning om zijn vertrek te vragen. De vorst stemde daarmee in. Feyenoord oefent toch in Dubai Feyenoord heeft alsnog een sparringpartner gevonden tij dens het trainingskamp in Du bai. De ploeg van trainer Fred Rutten treedt vandaag aan te gen FC Bunyodkor uit Oezbe kistan. Het duel zal achter ge sloten deuren plaatsvinden. FC Bunyodkor is afkomstig uit hoofdstad Tasjkent. De club eindigde het afgelopen seizoen op de vierde plaats in de com petitie. Feyenoord kon eerst geen tegenstander vinden. Cultuurbewaker Penders blijft bij NAC Rob Penders en NAC gaan na dit seizoen met elkaar verder. De Bredase club gaat het con tract van de oud-speler open breken en tot medio 2017 ver lengen. Met Eric Hellemons kwam NAC begin november al tot een overeenkomst tot me dio 2016. Penders en Helle mons gelden volgens de direc tie als cultuurbewakers en zul len, onafhankelijk van wie de trainer wordt, volgend seizoen als assistent-trainer aanblijven. Gerrard kiest voor Los Angeles Galaxy Steven Gerrard (34) verhuist komende zomer van Liverpool naar Los Angeles Galaxy. De aanvoerder van de 'Reds' kreeg onlangs van manager Brendan Rodgers te horen dat hij niet langer zeker is van een basis plaats, waarop Gerrard besloot de club waarvoor hij al zijn he le leven speelt te verlaten. Gerrard treedt bij LA Galaxy in de voetsporen van landgenoot David Beckham, die in de nada gen van zijn carrière ook voor de Amerikaanse club speelde. chael Vink pakten de Zeeuws-Vla mingen de zege. Voor de pauze bleef de strijd in evenwicht na een grote overwinning van Cees den Boer, die zijn draai lijkt te hebben gevonden na zijn terug keer en een even zo zware neder laag van Rinus Pankow tegen René Kuczorra. De Duitse huur ling van de bezoekers walste over de Schouwenaar heen met 18-35 en 1.166 gemiddeld. Na de pauze werd dat evenwicht ruw ver stoord toen Martin Sturm verloor en Wil Ernst een 28-20 voor sprong uit handen gaf en tegen stander Michael Vink nog zag ge lijkmaken: 35-35. BERLIJN - Berlijn ontwaakte giste ren druilerig. In de naast de Bran denburger Tor gelegen Franse am bassade werd de zevende januari echter gevierd als een historische dag. „Dit is de renaissance van het Duitse wielrennen", jubelde Alpecin-baas Eduard Dörrenberg tijdens de presentatie van de nieu we wielerploeg Giant-Alpecin. Een week geleden was Giant nog een succesvol Nederlands team, maar met de komst van sham poo-gigant Alpecin en het kiezen voor een Duitse licentie, wordt de ploeg gezien als de wederopstan ding van een wielernatie. Vijfjaar lang is de sport er als gevolg van alle dopingperikelen door de me dia en de grote bedrijven in de ban gedaan. Tot grote frustratie van opkomende sterren als Mar cel Kittel, John Degenkolb en To ny Martin. Gisteren kwam de dag van de wen de. Het ARD liet 's morgens al we ten de Tour weer live te gaan uit zenden en rond de klok van elf uur beklom Iwan Spekenbrink het podium van het met journalis ten uitpuilende auditorium van We hebben het gedaan om in dit land iets in beweging te zetten de Franse ambassade. Met zijn 'Hallo Berlin' klonk Spe kenbrink als de verlosser himself. Deze 38-jarige Tukker uit Markelo heeft de afgelopen zeven jaar kans gezien om het toenmalige, kleine Skil uit te bouwen tot een formatie waar niet alleen Duits land, maar de hele wielerwereld op zat te wachten. Dus was het geen wonder dat niet alleen de pers 's morgens vroeg al massaal stond te drom men voor de streng bewaakte in gang van de ambassade. Op de voorste rij keken ook de groten der wieleraarde naar hem op: UCI-baas Brian Cookson, Tour-directeur Christian Prud- homme en Vuelta-baas Javier Jul- lién. „De kracht van Iwan is dat hij altijd is blijven vasthouden aan zijn visie. Hij had het geduld wat velen in deze sport niet heb ben om van deze ploeg te maken wat hij van plan was", zei Tom Dumoulin over zijn baas. Spekenbrink is (niet toevallig net als Dumoulin) meer de man van de focus op het proces, dan het na streven van resultaten. Hij is een bouwer en geen verzamelaar van vedetten. „Het grote verschil met andere teams is dat wij ook echt een team vormen", stelt de Duit se superster en kopman Marcel Kittel. Zijn oude bondscoach Patrick Moster vertelde ongewild wat hét succes achter de doortastende aan pak van Spekenbrink en zijn team is: „Toen ik Marcel onder me had was hij een pure tijdrijder. Nooit gedacht dat hij zo'n sprinter zou worden." Oftewel, zonder Spekenbrink had Duitsland überhaupt nooit de sprinter Kittel leren kennen. Nu geeft Spekenbrink het land een compleet topteam in handen door zijn ploeg onder Duitse li centie te laten rijden. „We hebben het gedaan om in dit land iets in beweging te zetten", lichtte hij de opmerkelijk stap toe. „Dat is uiteindelijk ook in ons voordeel", zegt hij, doelende op de grootste markt van toerfiet- sers in Europa. De massale me dia-aandacht in Berlijn bewees dat hij het gelijk aan zijn zijde heeft. Spekenbrink is met zijn hel dere visie op een dopingvrije sport, daarnaast de meest geëigen de man om in Duitsland media en bedrijvenleven te doen gelo ven dat er echt een andere perio de is aangebroken in de sport. „Je moet het probleem gewoon dur ven uitleggen", is de duidelijke boodschap van Spekenbrink. „Dan pas snappen mensen waar je mee bezig bent." Albert Timmer, renner van het eerste uur, zag de drukte om hem heen vol trots aan. „Ongelooflijk dat wij zo ver gekomen zijn", zei hij met de nodige bewondering voor de groei die de wielerploeg de laatste jaren, onder leiding van Spekenbrink, heeft doorgemaakt. „Gelijktijdig voel ik me nog altijd thuis bij deze ploeg. Omdat we met zijn allen naar dit niveau zijn gegroeid." De kracht van Iwan is dat hij altijd is blijven vasthouden aan zijn visie Michal Hernik is de 66e dode in de geschiedenis van de Dakar Ral ly, die in 1978 voor het eerst werd verreden. Van die 66 waren er 'maar' 24 deelnemer. De 39-jarige Poolse motorrijder werd dinsdagavond dood aange troffen, 300 meter van het par cours van de derde etappe tussen de Argentijnse steden San Juan en Chilecito. Hij had geen helm meer op en zijn lichaam vertoon de geen sporen van een ongeluk. lS ..'u*-'V' -v üT RABAT Iwan de Verlosser geeft Duitsland wielersport terug LAUSANNE PARIJS MALABO TERNEUZEN - In de Grand Prix drie banden van de ZVB ging Cees A. Wissel vlotjes en Ko van Haneg- hem na een ziedende strijd door naar de derde ronde. DUBAI BREDA LIVERPOOL door Ad Pertijs Iwan Spekenbrink Wielrenner Tom Dumoulin CHILECITO - Hij wordt 'de eerste Da kar-dode van 2015' genoemd. Ofte wel: we moeten niet gek opkijken als er deze of volgende week nog meer slachtoffers volgen. Want bij de jaarlijkse woestijnrally rijdt de dood al decennialang mee. - - - Tim Coronel op maandag tijdens de tweede etappe van de Dakar Rally. Hij verscheen gisteren niet aan de start in Chilecito. foto Hollandse Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30