21% korting op de Modul traplift' 26 WALCHEREN FESTIVAL IN GENT Van 29 januari tot en met 1 februari: 44 kunstwerken van licht in Gent molenaar X Gemeenteraad en college B en W vinden elkaar in kritiek op Connexxion voor stopzetten proef met veelgebruikte buslijn. MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg legt zich niet neer bij het stoppen van de servicebus (lijn 69) door Connexxion. Deze bus, die rijdt tussen het NS-station en Middelburg-Noord, wordt maan delijks door 3500 reizigers ge bruikt. De servicebus reed als een proef en Connexxion stopt daar mee. Zowel het college als de gemeen teraad vinden dat de servicebus moet blijven. Dat bleek gister avond tijdens een raadsvergade ring. De raad nam een motie van de LPM aan waarin het college op dracht krijgt hierover nogmaals met Connexxion te gaan praten. Alleen het CDA stemde tegen de ze motie. Verkeerswethouder Chris Simons vindt ook dat de servicebus vol doende passagiers trekt en dus voortgezet moet worden. Hij zeg de de raad toe dit met het ver voersbedrijf te bespreken. In een brief van 22 december heeft het college ook al bij Gedeputeerde Staten geprotesteerd tegen het ver dwijnen van deze lijn. De provin cie verleent de concessie aan Con nexxion voor het volledige open baar vervoer in Zeeland voor de komende tien jaar. Simons rekende gisteravond voor dat de servicebus per jaar 200.000 euro kost. Gebruikers van de bus zijn bereid één euro als eigen bij drage te betalen. Dat levert vol gens Simons 36.000 euro per jaar op. Middelburg zou dan nog 164.000 euro moeten bijleggen. Buslijn 69 (servicebus) rijdt van NS-station naar Middel burg-Noord en heeft 3500 passagiers per maand. Dat vindt hij te veel. Omdat Con nexxion in de woorden van Sim ons 'een monopolist' is, wil de ge meente desnoods een andere op lossing met eventueel een ander bedrijf zoeken om de mensen die gebruik maakten van de service bus te blijven bedienen. Connexxion biedt zelf ook een al ternatief aan voor de servicebus: een buurtbus. Volgens de gemeen teraad en het college voldoet zo'n buurtbus niet, omdat reizigers met een rolstoel daarin niet mee kunnen. Die mensen zijn vervol gens aangewezen op het vervoer volgens de Wet Maatschappelijke Ondersteuning en dat is weer veel duurder. De gemeente wilde dat duurdere vervoer juist kwijt en mensen beter toegankelijk 'ge woon' openbaar vervoer bieden. In de buurtbus kunnen boven dien maar acht mensen meerij den, terwijl de servicebus plaats bood aan achttien mensen, stelt de LPM in haat motie. Bovendien betwijfelt de partij of er voldoen de vrijwilligers beschikbaar zul len zijn voor de buurtbus, waarop geen vaste chauffeurs rijden. De servicebus verdwijnt met in gang van 1 maar, als de nieuwe dienstregeling ingaat. GENT - Het derde lichtfestival Gent vindt plaats van donderdag 29 januari tot en met zondag t fe bruari, op alle vier dagen van 18.00 uur tot middernacht. In totaal zijn er 44 lichtkunstwer- ken te zien. Op verschillende plek ken vinden ook muziekoptredens plaats, waarbij licht een belangrij ke rol speelt. Zo wordt in cultuur centrum Vooruit een concert ge geven op een lichtpiano. In België zijn enkele kerncentra les buiten gebruik, waardoor op extreem koude dagen een stroom tekort dreigt. Besloten is dan plan matig delen van het land tijdelijk van het elektriciteitsnet te halen. Het lichtfestival is hiervan niet uitgezonderd. Kiss voor ssn traplift van Molenaar sn blijf heerlijk thuis wonen Ja, stuur mij de gratis brochure over trapliften Naam Dhr. Mevr. Gratis adviesgesprek thuis? Middelburg wil de servicebus houden door Maurits Sep Een kathedraal van licht Luminerie de Cagna vulde in 2012, op het tweede lichtfestival van Gent, de Belfortstraat. Meer informatie over het lichtfestival is te vinden op de website: www.lichtfes- tivalgent.be. Niets is fijner dan zo lang mogelijk in uw eigen huis blijven wonen, ook al is de slaapkamer of badkamer boven. Dat kan met een traplift van Molenaar. Begin 2014 heeft onze overheid het belastingvoordeel op trapliften stopgezet. Daarom geven wij u als enige leverancier 21% BTW korting* op de Modul traplift. Bel 0800 - 27 40 400 voor meer informatie of de gratis brochure ofkijkopwww.molenaar.nl Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet wk02_M4_pzc Onafhankelijk advies Alle topmerken onder één dak Levering vanaf 1 dag mogelijk Altijd een passende oplossing voor uw trap Tijdelijk 21% BTW korting* *21% korting alleen geldig op de Modul, niet geldig i.c.rn. andere acties. Eén van de monumentale, middeleeuwse blikvangers van Gent, het Graven steen, is met de imposante muren een ideaal decor voor lichtkunstenaars. foto's Harmen van der Werf M Gratis brochure? Bel 0800 - 27 40 400 Maak een afspraak met een adviseur voor advies aan huis. 0800-27 40 400.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 26