Raad geeft alsnog steun aan doelgroepenvervoer Crowdfunding voor standbeeld Scheldeman 24 WALCHEREN VAKANTIE Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. Uitnodiging PLAFONDSHOW Verhuursites passen volgens Veerse wethouder Molenaar in Walcherse traditie van particuliere verhuur. 'Veiligheid op Walcheren broos zonder spoedhulp' Veere en Vlissingen hadden dat in december al besloten. Middel burg zou dat toen ook doen, maar de raad stelde het besluit toen aan het einde van een zeer lange ver gadering een maand uit. Daar door dreigde de gezamenlijke aan besteding te mislukken. Om fi nanciële problemen voor zichzelf en voor de twee andere gemeen ten te voorkomen, kwam de raad gisteravond voor een ingelaste ver gadering bijeen. Het eindresultaat was simpel: het voorstel van het college van B en W werd ongewijzigd aangeno men. Zo sluit Middelburg zich ook aan bij de Gemeentelijke Ver- voerscentrale Zeeland in Terneu- zen, die het vervoer voor alle ge meenten coördineert. Verder Na Veere en Vlissingen sluit ook Middelburg zich aan bij nieuwe opzet vervoer leer lingen en gehandicapten. wordt als oplossing voor het verso beren van het openbaar vervoer ingestemd met het inzetten van vrijwilligers op buurtbussen. Ook ontstaat meer ruimte voor particu liere initiatieven voor vervoer van speciale doelgroepen. De SP maakte juist tegen deze twee laatste besluiten fel be zwaar. Volgens de partij verdwij nen vaste banen voor gewone chauffeurs door het inzetten van vrijwilligers. Dat is ook niet goed voor de kwaliteit van het vervoer, stelde Petroesjka Sterk. „Het is echt werk." Om diezelfde reden heeft de SP moeite met de ruimte voor particuliere initiatieven. Amendementen van de SP om het beleid voor het doelgroepen- vervoer te wijzigen, haalden het echter niet. Alle andere partijen steunden het collegevoorstel. De LPM en de SP uitten ook kri tiek op de Gemeentelijke Ver- voerscentrale Zeeland. Zij zijn er niet van overtuigd dat die het openbaar vervoer beter kunnen re gelen. En als na een evaluatie over een jaar inderdaad zou blijken dat Middelburg ontevreden is, dan zit de gemeente er vervolgens toch nog twee jaar aan vast, beaamde wethouder Saskia Szarafinski. Ook hierin stonden SP en LPM al leen. Zij waren ook de enige par tijen die tegen het nieuwe doel groepenvervoer stemden. Nu Middelburg akkoord is, zijn Veere en Vlissingen weer uit de zorgen. Plafonds Sierlijsten Verlichting DOMBURG - „Toch mooi? Het past in de oude traditie dat mensen een deel van hun woning verhu ren aan toeristen." Met die woor den reageert de Veerse wethou der René Molenaar op de op komst van verhuursites. Met be hulp van die sites verhuren parti culieren een kamer, kamers of hun woning aan toeristen. Een van die sites die in betrekke lijk korte tijd zeer groot is gewor den, is Airbnb. Deze site biedt mo menteel wereldwijd meer dan 800.000 adressen in 190 landen aan. De accomodaties zijn vooral in steden, maar ook daarbuiten neemt het aanbod toe. Op Wal cheren gaat het momenteel nog om een betrekkelijk gering aantal: nog geen honderd. Maar de ver wachting is dat het aanbod de ko mende jaren fors zal groeien. De verhuur via sites als Airbnb gaat helemaal buiten de overheid en officiële toeristische organisa ties om. Er wordt dan ook geen toeristenbelasting afgedragen. Mo lenaar weet dat en geeft aan dat dat, zolang het om beperkte aan tallen gaat, door hem nog niet wordt ervaren als een echt pro bleem. Hij ziet vooral de voorde len: „Er komt een breder publiek en die sites zorgen dat ook buiten de traditionele vakantiemaanden er toeristen naar Walcheren ko men." Hij wijst op een site als bedandbreakfast.nl. Molenaar woont zelf in Zoutelande en 'nog niet zo lang geleden zag je daar in elke straat bordjes met 'Zimmer frei'.' Dankzij internet, zo weet hij, zijn die bordjes zo goed als verdwenen. Patrick Polie, directeur van de VVV Zeeland, ziet ook dat Airbnb en andere huursites nog betrekke lijk klein zijn in Zeeland. Maar hij weet dat dat snel kan veranderen. Hij wijst op Booking.com, dat nog niet eens zo lang geleden een be trekkelijk kleine site was met na venant gunstige tarieven voor ho tels en campings. Die site is nu uitgegroeid tot een machtsfactor en vraagt, afhankelijk van de ser vice, tot dertig procent van de boe kingskosten. „Als Airbnb groter wordt, kunnen de bedragen die gevraagd worden ook fors stij gen." Hij adviseert de gemeenten heel goed de vinger aan de pols te houden. Want als er door particu lieren via die sites veel verhuurd wordt, dan kunnen er nadelige ef fecten voor de buurt ontstaan. „Denk aan parkeeroverlast." In Amsterdam wordt momenteel al zo veel via Airbnb verhuurd dat sommige straten nauwelijks nog leefbaar zijn door overlast die de tijdelijke huurders veroorzaken. Polie: „Zorg dat je de effecten goed in de gaten houdt." Wethouder Chris Simons (Mid delburg) doet dat ook, zegt hij. Maar vooralsnog ziet hij deze vorm van verhuur als een manier om meer recreanten naar Middel burg te halen. „Het is een welko me aanvulling." Dat de overheid de kwaliteit niet kan controleren, vindt hij geen probleem. „Dat doen de klanten zelf. Die recenseren hun bezoek zodat anderen weten wat ze kun nen aantreffen." Op die manier wordt volgens hem de verhuur ders gestimuleerd om extra aan dacht te geven aan veiligheid. VAKANTIEVERBLIJF Hoe de inzamelingsactie gaat lo pen, is nog niet bekend, zegt wet houder John de Jonge. „We heb ben als college wel die plaats op de rotonde bestemd voor een mo nument voor de werknemers van de Schelde." Er moet 30.000 euro worden opgebracht uit de samen leving. Vlissingen zelf heeft geen geld, maar bij de provincie is 25.000 euro beschikbaar. Voor een halve ton is een duurzaam monu ment neer te zetten, denkt het col lege. De gemeente wil de ijve- raars voor een monument voor de 'Mannen van Staal', met voorop de bekende Wim Murre in zijn scheldeoverall, nauw betrekken bij de totstandkoming. De wedstrijd voor de nieuwe naam van de Verlengde Aagje De kenstraat heeft tot nu toe 240 sug gesties opgeleverd via de website van de gemeente. Zaterdag sluit de inzendtermijn en gaat burge meester Letty Demmers aan de se lectie. VLISSINGEN - De veiligheid van de Walchenaren is broos met maar één spoedeisende hulpafdeling (SEH) in het ADRZ-ziekenhuis in Goes. Dat schrijven de drie Wal cherse colleges van B en W in een brief aan de ziekenhuisdirectie. Zij vragen verzekering van ade quate hulp bij grote calamiteiten zoals recent op de A58. Het slui ten van de spoedhulp op Walche ren kan andere zorgverleners scha den in hun functioneren, vrezen zij. Ook is hen onduidelijk welke zorg op Walcheren blijft en welke niet als het ziekenhuis in Vlissin gen grotendeels sluit en er nieuw bouw komt in Middelburg. door Maurits Sep MIDDELBURG - Een extra raadsver gadering was ervoor nodig, maar Middelburg sluit zich alsnog - en helemaal volgens plan - aan bij de nieuwe opzet voor het doelgroe penvervoer op Walcheren. Dat is het vervoer voor onder anderen leerlingen, gehandicapten en oude ren. Terwijl de meubels blijven staan Vrijdag 9 januari, van 14.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 10 januari, van 10.00 tot 16.00 uur. Tijdens deze speciale show kunt u zich uitvoerig laten voorlichten over de vele mogelijkheden van dit unieke en beproefde plafondsysteem. De koffie staat klaar! Schone montage in één dag. Zonder hakken en breken. De meubels kunnen blijven staan. Voor elke interieurstijl. Verlichting naar wens. Uit één geheel op maat gemaakt. PLAFONDS 'Zimmer frei' is zo goed als verdwenen door Emile Calon Booking.com is in Nederland de grootste site als het gaat om het boeken van een vakantieverblijf in een hotel, woning of kamer. Biedt volgens eigen informatie 584.000+ hotels, appartementen, villa's en meer aan. Airbnb is sterk in opkomst. De si te biedt volgens de eigen gege vens meer dan 800.000 vakantie verblijven aan in meer dan 190 lan den. Airbnb ontstond zes jaar gele den. 4 Bedandbreakfast.nl biedt in Neder land 18.078 kamers en apparte menten aan. Er zijn verder nog vele honderden websites waarop een vakantiever blijf gevonden kan worden, van go- withoh tot homeaway. door Claudia Sondervan VLISSINGEN - De Scheldewerkne- mer moet een standbeeld krijgen op de nieuwe rotonde aan de Aag je Dekenstraat, maar het geld daar voor moet voor de helft uit crowd funding betaald worden. Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Showroom: Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 24