Chiquita kiest Vlissingen 21 Plasterkwil meer burgerinitiatief 10 en 11 Everest is het nieuwe cabaretprogramma van Robbert Jan Proos VERDACHTEN 'SYRIËGANGERS' VANDAAG DEMONSTRATIES NEDERLAND zie pagina's 2 t/m 7 De aanslag bij Charlie Hebdo kostte het leven aan twaalf mensen. De daders zijn bekend bij de Franse politie. Overal massale demonstraties, ook vandaag in Nederland. DONDERDAG 8 januari 2015 en 34 jaar en een derde man van 18 jaar. President Hollande kondigde een dag van nationale rouw aan. Vlag gen op openbare gebouwen gaan drie dagen halfstok. „Frankrijk is in het hart getroffen", zei Hollan de. „Maar de vrijheid zal altijd sterker zijn dan de barbarij." De aanslag werd gepleegd door twee mannen, geholpen door een derde. „Toen ik de deur van het re dactielokaal opende, was het of ik een oorlogstoneel betrad", zei Lau rent Richard, een journalist die binnen minuten ter plekke was. De moordenaars schreeuwden 'al- lahu akbar', dat ze de profeet had den gewroken en dat ze Charlie Hebdo hadden vermoord. De daders ontkwamen in een au to. Tijdens hun vlucht executeer den ze een politieman die ge wond op straat lag. In hun auto, achtergelaten aan de rand van Pa rijs, vond de politie een aanwij zing van hun identiteit. In meerdere steden deed de poli tie invallen bij van jihadisme ver dachte moslims. Hollande onthul de gisteren dat de afgelopen we ken 'verschillende aanslagen' wa ren verijdeld. In tal van steden ging de bevol king massaal de straat op om haar afschuw te uiten over de aanslag. In Parijs verzamelden zich 30.000 mensen, velen in tranen. De aan slag ontketende een stroom reac ties uit het buitenland. Parijs werd na de aanslag in staat van paraatheid gebracht. Gewa pende militairen en agenten na men posities in voor gebouwen waar veel mensen zijn. Volgens de politie werd jacht op de daders gemaakt door drieduizend agen ten. Ook werd het aantal militai ren in de Parijse straten verdub beld. In onder meer Amsterdam, Rotter dam en Haarlem worden vandaag om 18.00 uur demonstraties ge houden. Dat gebeurt op hetzelfde moment dat in Parijs een stille tocht wordt gehouden. door Cees van Zweeden PARIJS - Tien medewerkers van en Wilko Voordouw het Franse weekblad Charlie Heb- do en twee agenten zijn gisteren in Parijs geliquideerd. Het was de grootste terreuraanslag in Frank- de Franse politie de daders, onder rijk sinds 1961. wie waarschijnlijk twee Syrië- Bij het ter perse gaan van deze gangers, hadden opgepakt. Het krant was nog onduidelijkheid of zou gaan om twee broers van 32 Editie: Walcheren Bewolkt met regen Met contract Chiquita doorbreekt Kloosterboer Antwerpse dominantie in de bananentrafiek. 257e jaargang nr. 6 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 DE STELLING Reageer op pzc.nl Ik ben niet bang voor een aanslag in Nederland Verbijstering over terreuraanslag in Parijs UW MENING 448 reacties Lage inkomens moeten meer profiteren van belastingvoordelen EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1