Miliband: Crisis in de zorg weg als Cameron verdwijnt EM B RAC I Nikon BUITENLAND 13 Nature is changingright before our eyes. ©3300 ©5300 De twee vielen tegen elkaar uit in het parlement. Het voornaamste strijdpunt was de NHS, de natio nale gezondheidszorg. Miliband veegde de vloer aan met het be leid van de Conservatieven. De aanleiding is het nieuws deze week dat de wachttijden voor eer ste hulp bij ziekenhuizen in het land nog nooit zo lang zijn ge weest als nu. Miliband richtte zich in het Lager huis rechtstreeks tot zijn oppo nent. „U hebt het vertrouwen van de mensen in u geschaad. U ont kent de crisis bij de NHS. Deze cri sis is tijdens uw regeerperiode ontstaan, naar aanleiding van uw beslissingen. Als mensen de crisis in de zorg willen laten verdwij nen, zullen ze u moeten laten ver dwijnen." Hij sprak van verraad aan de patiënt. Miliband maakte eerder al gewag van een patiënt die zo lang moest wachten, dat hij vanaf zijn brancard via Twitter een oproep deed om hulp. Cameron sloeg direct terug door te zeggen dat de woorden van Mi liband bij uitstek het voorbeeld zijn van misbruik willen maken van dit onderwerp. Hij noemt het een 'politieke voetbal'. Cameron, een begaafd debater, haalde opmerkingen aan die Mili- De leider van Labour zou gezegd hebben dat hij het onderwerp NHS ging gebruiken als 'wapen'. band zou hebben gemaakt tegen over een verslaggever van de BBC. Hij noemde die 'walgelijk' De leider van Labour zou gezegd hebben dat hij het onderwerp NHS ging gebruiken als 'wapen'. De partij van Miliband ontkent niet dat de leider in militaire ter men zou hebben gesproken, maar benadrukt dat het om een privége- sprek ging. Hoe dan ook bracht dit Ed Miliband weer in het defen sief. David Cameron wilde ook nog even gezegd hebben dat er dit jaar meer dokters en verpleegkundi gen werken voor de NHS dan een jaar eerder. En dat er meer geld aan werd uitgegeven. „Maar we moeten erkennen dat er een enor me toeloop is in de zorg en dat elk systeem, waar ook in de we reld zou worstelen met deze druk." In de peilingen deed Labour het lange tijd goed. Maar rond de voorbije feestdagen verkleinde het gat van zo'n 6 procent zich weer. De Conservatieven komen dichterbij. De partij is wel ernstig verdeeld over een eventueel uittreden uit de Europese Unie en vreest dat de voorstanders vertrekken naar het rechtse UKIP. Labour wil graag een gooi naar de macht doen, maar twijfelt over de capaciteiten van leider Miliband. Afgehakte hoofden gevonden in Mexico In de Mexicaanse deelstaat Guerrero hebben rechercheurs tien lijken en elf afgehakte hoofden gevonden. Op de stof felijke overschotten waren spo ren van martelingen te zien. Ook waren ze vastgeketend, meldden Mexicaanse media gis teren op gezag van het Open baar Ministerie. Tijdcapsule uit 1795 geopend in Amerika In de Amerikaanse stad Boston is een tijdcapsule geopend die in 1795 werd gevuld en ver stopt. In het verroeste koperen doosje zaten onder meer opge vouwen kranten, munten en documenten die stammen uit de tijd waarin alleen de ooste lijke regio's van Noord-Ameri- ka zich hadden verenigd in de Verenigde Staten. Palestijnse gebieden per 1 april bij Strafhof De Palestijnse gebieden zijn met ingang van 1 april lid van het Internationaal Strafhof in Den Haag. Dat heeft secreta ris-generaal Ban Ki-moon van de Verenigde Naties (VN) giste ren bekendgemaakt. Juristen van de VN had de documenten al eerder ontvangen, bekeken en in orde bevonden. Kenia onderzoekt dood getuige Het Keniaanse Openbaar Minis terie heeft de politie opdracht gegeven onderzoek te doen naar de dood van Meshack Yebei. Die zou optreden als ge tuige voor vicepresident Willi am Ruto in zijn zaak voor het Internationaal Strafhof. Mes- hack Yebei werd vorige week dood gevonden. Tand in Franse frietjes bij McDonald's Bij fastfoodketen McDonald's in Japan blijkt een tand in een portie Franse frietjes te heb ben gezeten. Een klant vond het harde stukje in augustus vorig jaar in een filiaal in Osa ka. Uit onderzoek blijkt nu dat het een tand was, gefrituurd en wel. Het is niet bekend hoe de tand in de frietjes is beland, zegt McDonald's. Goede voornemens zijn snel vergeten Amerikanen eten na de feestda gen aanzienlijk méér dan tij dens die dagen. Het aantal extra calorieën dat ze inne men, is twee keer zo hoog. Mensen eten het meest in de periode waarvoor ze van plan waren het tegenovergestelde te doen, aldus onderzoekers van de universiteit Cornell. James Balog Nikon SB-300 Flitser. Deze compacte en lichte externe flitser is het ideale hulpmiddel wanneer u meer licht nodig hebt of uw beelden een creatieve touch wilt geven. De flitser kan tot 120° omhoog worden gekanteld. GRATIS Nikon SB-300 Flitser bij aanschaf van een Nikon D3300 of D5300. Actieperiode: dec '14 jan '15. Nikon.nl/flashback DONDERDAG 8 JANUARI 2015 door onze redactie buitenland LONDEN - De algemene verkiezin gen in het Verenigd Koninkrijk zijn pas in mei, maar de campagne van de Conservatieven en Labour ont brandde gisteren al met felle aan vallen van premier David Cameron en oppositieleider Ed Miliband op elkaar. De Britse minister-president David Cameron foto Amer Ghazzal/HH CHILPANCINGO BOSTON NEW YORK NAIROBI TOKIO WASHINGTON DEC 2014

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 13