Valse start voor vergelijkingssite rijscholen BINNENLAND 9 In ochtendrood Onhoorbaar schudt de nacht stukjes donker van de snaren als het eerste licht de schaduwen doet trillen in aanzet voor het zonconcert gelijkgestemd in ochtendrood legt de nieuwe dag haar uren bloot ontwakend waaiert wind de klanken rond van deze schitterende morgenstond IMt Want blauw wordt eer der afgebroken dan rood, dus nemen we rood het meeste waar." Zelf zat de 44-jarige Verhoef gisterochtend- vroeg in de radiostudio. „Best jammer, want ik kan echt genieten van die rode luchten. Maar ik zag op onze website weerplaza.nl de foto's van mensen binnenstro men. Iedereen vindt het fascinerend." Het mooiste morgen rood verschijnt vroeg uit het oosten, nog voor dat de zon boven water hangt en als er nog niet zo veel stof in de lucht is. Maar er móet wel een wolkje bij, doceert Verhoef: „Zonder wol ken blijft het blauw. Ze moeten niet te laag han gen en gaten hebben. Als het zonlicht door de dampkring is gegaan en bij die wolken komt, tik ken die dampdeeltjes aan de onderkant het licht aan en buigt het blauw als eerste af. Voila: morgenrood!" Volgens de weerman, sinds tien jaar presenta tor voor de NOS, zou het vandaag zomaar op nieuw een een fraaie fo todag kunnen worden. Verhoef: „Na de regen van vannacht en de op klaringen is er kans op zon. Maar de lucht wordt wel droger, ook op hoogte, waardoor er niet veel waterdamp aanwezig is. De regen heeft er ook voor ge zorgd dat stof is wegge- filterd. Wat overigens niet wil zeggen dat het vandaag geen mooie fo todag kan worden. Met zon en blauwe lucht moeten we het dus wat minder vroeg in de dag zoeken en later genie ten van de natuur. Don derdag en vrijdag wordt het zeer wissel vallig, met flink wat re gen op donderdag. Er is weinig ruimte voor zon. Zaterdag kunnen het mogelijk stormfo- to's worden. Het is een andere dimensie, maar misschien wel net zo fraai." Het gezegde dat mor genrood ook regen in de goot geeft, moet hij tegenspreken. „In 80 procent van de gevallen met morgenrood is het vochtige lucht, maar blijft het droog, 's Avonds komt dat gezeg de vaker uit, maar hou den we het nog bij 60 procent van dat avond rood droog." V) 7 <v r X Rijscholenkiezer.nl helpt belang stellenden bij het kiezen van een betrouwbare rijschool. Ook kun nen er beoordelingen van een rij school op worden gezet, maar de voorbije maanden is daarvan op grote schaal misbruik gemaakt. Concurrenten of andere kwaad willenden maakten rijscholen zwart met negatieve recensies. „Wij hebben gevraagd om de re- viewmogelijkheid tijdelijk weg te halen tot er een betere controle mogelijk is", zegt Bovag-woord- voerder Paul de Waal. „Dat ver zoek heeft het ministerie naast zich neergelegd." Volgens De Waal is Bovag groot voorstander van beoordelingssi tes, maar dan moeten die wel goed worden georganiseerd. „Doe het goed, of doe het niet." Woordvoerder Mark Hengstman van het ministerie zegt dat Den Haag geen inhoudelijke invloed op de site heeft. Volgens project manager Nard Gilsing van Team- Alert, de stichting die de site be heert, stelt de branche te moeilij ke eisen. „Ze willen dat alleen exa menkandidaten een beoordeling kunnen achterlaten. Dat betekent dat je hen een unieke code moet geven. Maar als iemand halverwe ge overstapt naar een andere rij school omdat hij de oude te slecht vond, kan hij dus daarover geen review plaatsen." Gilsing erkent dat er in het begin fouten zijn gemaakt met de re- views. Hij belooft deze maand nog verbeteringen. Of dat de site kan redden, is de vraag. Drie maanden na het begin heeft pas een kwart van de acht duizend Nederlandse rijschool houders een profiel aangemaakt op de site. Er waren 36.000 unie ke bezoekers. Veel ondernemers zijn teleurgesteld over de site, blijkt uit reacties in het digitale vakblad VerkeersPro. Naast alle inhoudelijke kritiek, is er ook nog een andere bedreiging voor de vergelijkingssite. Twee concurrerende websites (Klanten- vertellen.nl en Rijschoolregis- ter.nl) dienden bezwaar in tegen de subsidie die in 2024 voor Rij- scholenkiezer.nl is verstrekt. Er zou sprake zijn van oneerlijke con currentie en marktverstoring. Bin nen twee weken wordt daarover een beslissing verwacht. Voor de subsidie van 2015 zal eenzelfde procedure worden gevolgd en uit eindelijk lijkt een rechtszaak onaf wendbaar, vertelt advocaat Alex Meijer namens Rijschoolregister. Deze site maakt volgens Bovag, net als Klantenvertellen.nl, wel ge bruik van gecontroleerde reviews. Projectmanager Gilsing van TeamAlert wil daarop niet ingaan. WOENSDAG 7 JANUARI 2015 morgenrood' Wil Melker, 2012 l door Paul Bots DEN HAAG - De drie maanden oude vergelijkingssite voor rijscholen Rij- scholenkiezer.nl ligt onder vuur, omdat er op grote schaal concur renten zouden worden zwartge maakt. Branche-organisatie Bovag praat hier vandaag over met het mi nisterie van Infrastructuur, dat ini tiatiefnemer en geldverstrekker van de site is. Concurrenten misbruiken de review-mogelijkheid om rijscholen zwart te maken. BOVAG overlegt vandaag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9