W: Werkgevers maken zich zorgen over zorgsector 66 Het is een grote stap voor ons, maar het is nood zakelijk om bij te blijven ZEEUWS-VLAANDEREN 29 66 Het gevaar bestaat dat we straks te weinig kritische massa hebben om goede basiszorg te garanderen 'Grote kans op voldoen rekening bouw grenshotel' Museum Land van Axel opent al snel de deuren zaakjes goed voor elkaar. Ter ont sluiting van het nieuwe deel van het park is een weg aangelegd door een stukje van de kreek. Ter compensatie heeft De Vogel flink geïnvesteerd in een wandelpad langs de Vogelkreek en een vis- stoep die allebei vrij toegankelijk zijn. Het vakantiepark bestaat ook al lang, sinds de jaren zestig. De toenmalige gemeente Vogelwaar de wilde een graantje van het op komend toerisme meepikken en de Vogelkreek is gewoon één van de fraaiste plekjes van Zeeuws- Vlaanderen. Het strand mag rede lijk ver weg zijn. Van Wabeke heeft nooit gemerkt dat dat een minpunt is. „Je zit zo aan de kust, als je dat wilt, zeker nu de weg tussen Hoek en Schoondijke (bij na) is vernieuwd." De Vogel heeft veel vaste gasten. Ze komen uit een brede cirkel rond Hengstdijk. „Op anderhalf uur rijden met de auto", weet Van Wabeke, „waardoor het gemakke lijk is een weekend te komen. De mensen waarderen de rust én wat wij te bieden hebben; veel voor zieningen en grote staanplaatsen. Het mooie is dat het van genera tie op generatie overgaat. Opa's en oma's, hun kinderen en klein kinderen komen hier en hebben bij ons een stacaravan. Je kunt toch geen betere waardering krij gen." Het 'oude' vakantiepark is al met al 34 hectare groot, waarvan een flink deel wordt ingenomen door ruim vijfhonderd plaatsen (inclu sief twee groeps- en veertig ver- huuraccommodaties). In de uit breiding over de Vogelkreek ko men 277 staanplaatsen op 11,5 hec tare. Dat kunnen er verhoudings gewijs meer zijn, omdat de centra le voorzieningen - het zwembad, de horeca, de binnenspeeltuin - in het oudste gedeelte van De Vo gel te vinden zijn. Het eerste stuk van 'de sprong over de kreek' moet dit voorjaar helemaal gereed zijn met 120 a 130 plaatsen, voor zowel vaste als toergasten. Het is de bedoeling de tweede fase eind 2015, begin vol gend jaar in gebruik te nemen. Van Wabeke doet over de hoogte van de investering geen uitspra ken. Voor de werkgelegenheid zijn de uitbreiding en met name de nieuwe voorzieningen in elk geval een opsteker. „Het aantal is seizoensgebonden, maar in het seizoen gaat het wel om zo'n zes tig mensen." Een gebrek aan vertrouwen in goe de zorg om de hoek ondermijnt de vestiging van werknemers en daarmee de regionale arbeids markt. „Het gevaar bestaat dat we straks te weinig kritische massa hebben om goede basiszorg te ga randeren", zei de Zeeuwse BZW-voorzitter Arnd Thomas gis teren in zijn nieuwjaarstoespraak. De BZW ziet de aangekondigde massa-ontslagen bij Zorgsaam (ziekenhuis, thuiszorg, oude renzorg) en de Walcherse zorg aanbieder Zorgstroom met lede ogen aan. Dat geldt ook voor de langdurige worsteling van het ADRZ met een nieuw (Walchers) ziekenhuis. Een BZW-commissie wil dit jaar samen met de zorgsector - veel zorginstellingen zijn lid - op een rijtje zetten wat Zeeland aan zorg nodig heeft en welke problemen daarbij moeten worden overwon nen. „Overheden, onderwijs en ondernemers moeten dat samen doen", vindt Thomas, die sowieso pleit voor meer samenwerking tussen bedrijven onderling en be drijven, overheid en kennisinstel lingen. „Zo kun je het verschil ma ken in een complexe, snel veran derende wereld die wordt geken merkt door voortschrijdende tech niek, robotisering, internet en af bouw van de verzorgingsstaat." Als goede voorbeelden noemt Thomas de uitwisseling van rest stromen van industriële bedrij ven (Smart Delta Resources), de eendrachtige inspanning om een etappe van de Tour de France naar Zeeland te halen, de opzet van een Techniekkoepel Zeeland, maar vooral de inzet die is ge pleegd om de scherpe kantjes van de nieuwe stikstofwetgeving af te halen, zodat de industrie kan blij ven produceren en uitbreiden. Wat Thomas betreft moet haven bedrijf Zeeland Seaports (ZSP) nauwer samenwerken met de Ha ven van Gent. Het havenbedrijf maakt dit jaar een strategisch mas- terplan, waarin de koers voor de komende tien jaar wordt bepaald. Door de aandeelhouders wordt aangedrongen op samenwerking met andere havens. Daarbij wordt ook verdere operationele samen werking met Gent verkend. Ursulich is de voormalige eige naar van casino Ritz. Op de plek van die gokgelegenheid liet hij Ze gers een hotel bouwen. Tot aan het eerste kwartaal van dit jaar voldeed hij aan zijn verplichtin gen, maar intussen zijn de schul den opgelopen tot boven de 134.000 euro. Voor de rechter zei de Belg dat bedrag niet te kunnen betalen, omdat hij zelf nog twee ton van een andere, intussen fail liete, aannemer te goed heeft. Raadsman Van Arkel verwacht dat de rechter de claim van aanne mer Wim Zegers toewijst en dat Ursulich 'gewoon moet betalen'. Als de Belg volhoudt dat niet te kunnen, zal hij niet schromen een beroep op het 'retentierecht' te doen. De claim van Zegers gaat dan voor eventuele andere schuld eisers als de fiscus en banken. Door het retentierecht kan Zegers het door hem gebouwde hotelcas co in een openbare veiling laten verkopen. Van Arkel: „Of de schuld dan helemaal kan worden ingelost, weet ik niet. Maar het is aannemelijk dat de rekening gro tendeels wordt voldaan." Uitspraak 16 januari. Vele miljoenen heeft de gemeen te Terneuzen in het paradepaard je gestoken dat aan de Markt van Axel is verrezen, in en tegen het pand van de firma Antheunis. In dat pand zijn schitterende muur- en plafondschilderingen ontdekt die zorgvuldig zijn gerestaureerd. Het Warenhuis kreeg zo, naast de eigen, historisch belangrijke col lectie, een mooie extra attractie in de schoot geworpen. Het Warenhuis is voorlopig elke week geopend op donderdag, vrij dag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. De officiële opening is vrij dag 27 maart gepland. Meer infor matie is te vinden op de internet site www.hetwarenhuis.nl. WOENSDAG 7 JANUARI 2015 Ml S3* De uitbreiding van recreatiecentrum De Vogel is in volle gang, op de achtergrond de kerktoren van Hengstdijk, foto Peter Nicolai meer kunnen bieden' Jimmy van Wabeke, eigenaar door Frank Balkenende TERNEUZEN - De Brabants-Zeeuwse Werkgeversvereniging (BZW) zal zich dit jaar actief bemoeien met de Zeeuwse zorg. Die staat door massa-ontslagen, bezuinigingen en overheveling van zorgtaken naar gemeenten onder zo'n zware druk dat Zeeland zich als vestigingsge- bied uit de markt dreigt te prijzen. BZW-voorzitter Arnd Thomas MIDDELBURG - Advocaat Jasja van Arkel verwacht dat bouwbedrijf Ze- gers alsnog zijn geld krijgt voor de bouw van Hotel Kapellebrug in het gelijknamige grensdorp. Tijdens het kort geding dat Zegers had aan gespannen, gaf gedaagde Jacques Ursulich volmondig toe dat hij een forse betalingsachterstand heeft. AXEL - Volgende week donderdag om 11.00 uur is het zo ver: het nieuwe streekmuseum van Axel, Het Warenhuis, opent dan voor de eerste keer de deuren. MARKT Aardappelen: frites geschikt 2,00-5,00, export 4,00-4,75 (droog uit schuur 40 mm opw). Uien: (droog schuur) 6,75-8,00. Granen: maaltar we 175, voertarwe 169 (per 1000 ki lo uit collecterende opslag); voer- gerst, blauwmaanzaad, karwijzaad: geen handel. Hooi, stro, per ton: wei- dehooi: 80,00-100,00; veldbeemd- hooi: 85,00- 110,00; engels raaigras: 90,00-110,00; rietzwenkhooi: 90,00- 110,00; tarwestro uit schuur, grote pakken: 75,00-90,00.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61