Wellicht buurtwachten in meerdere Thoolse kernen Plan slaaphuisj'es nu met voorwaarden natuurbescherming Bravis Sluis wint toerismeprijs 30 BEVELANDEN en THOLEN GOUDEN LAMPJE Westveer noemt onder meer Sint-Annaland, Sint Philipsland, Tholen en Scherpenisse als plaat sen waar in de toekomst mogelijk buurtwachten kunnen gaan rond lopen. „Ik zou dat toejuichen", zegt hij. „Hier in Sint-Maartens dijk gaat het goed. Mensen zijn blij dat we er zijn." De gemeente bevestigt dat vanuit enkele kernen belangstelling is ge toond voor het oprichten van een buurtpreventieteam. „Bij ons is in teresse bekend vanuit Sint-Anna- land en Sint Philipsland", laat een woordvoerder weten. „Maar het is allemaal nog prematuur, hoor. Je moet dan denken aan mensen die voorzichtig hebben geïnformeerd naar de mogelijkheden." Het ziet ernaar uit dat de gemeen te, indien de plannen concreet worden, niet dwars zal liggen. De nieuwe burgemeester Ger van de Vanuit Sint Philipsland en Sint-Annaland is inte resse getoond voor het buurtwachtproject. Velde liet zich deze week tijdens haar nieuwjaarstoespraak positief uit over het fenomeen buurt wacht. Ze verwees daarbij naar de enquête die onlangs is uitgezet in Sint-Maartensdijk om te peilen hoe inwoners de activiteiten van het buurtpreventieteam ervaren. „Ik hoop dat deze evaluatie uit wijst dat dit concept ook in ande re kernen een kans van slagen zou kunnen hebben." Westveer zegt over informatie te beschikken dat elders op het ei land al buurtwachten rondlopen. Dat zou hij betreuren. De buurt wachten in Sint-Maartensdijk werden twee jaar geleden immers van straat gehaald door de ge meente. Ze mochten pas weer op pad, nadat ze door de gemeente waren opgeleid en gefaciliteerd. Daarmee komt de bouw van 20 extra strandslaaphuisjes opnieuw in de inspraak. ZMf en Het Zeeuwse Landschap hebben al eerder bezwaar gemaakt tegen die extra huisjes. Ze vonden de veer tig huisjes die er staan al lelijk en twintig extra zou de boel nog meer ontsieren en de druk op de natuur verhogen. Bovendien von den de natuurclubs dat de proce dure maar houtje-touwtje was ge voerd. Dat vond de provincie ook. Daarom gaat het bestemmings plan nu opnieuw in procedure. Deze keer zijn er wel voorwaar den in opgenomen die de natuur bescherming tegemoet moeten komen. Zo moet er voor het begin van de bouw worden geïnventari seerd of er broedparen zitten. Zo ja: wachten met heien. Met heien moet langzaam worden begon nen, zodat zeehonden kunnen wennen aan het geluid. Langs de kwetsbare inlaag Thoornpolder, moeten hekken ko men te staan zodat loslopende honden er niet kunnen gaan ja gen. Door schapen op de dijk in te scharen, kunnen wandelaars niet meer over de kruin en schrik ken vogels in de inlaag niet van de silhouetten. Daarom gaan Lievensberg en Franciscus samen verder als Bravis ziekenhuis Met eikaar slaan we nieuwe wegen in om u als patiënt betere zorg te bieden. Onze kennis en kunde bundelen we om de kwaliteit van de zorg voor u nog meer te versterken. We kijken er naar uit om die verbetering - in samenwerking met u - verder vorm te geven. Samen word je beter. ziekenhuis door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Het project met buurtwachten in Sint-Maar tensdijk, dat inmiddels bijna een jaar loopt, slaat wellicht over naar andere kernen in de gemeente Tho- len. Volgens coördinator William Westveer van het buurtpreventie team in Sint-Maartensdijk zijn er di verse initiatieven. OOSTBURC - Wethouder van recreatie en toerisme Peter Ploegaert (links) is trots. Gisteren nam hij het Gouden Lampje in ontvangst, de nieuwe Zeeuw se toerismeprijs voor overheden die de gemeente Sluis als eerste won. Het lampje was een opsteker: „Ik denk dat we te weinig trots zijn op de mooie dingen die we hebben in Sluis." De toerismeprijs is een initiatief van onderne mers en toeristischrecreatieve belangengroepen in Zeeland, foto Peter Nicolai WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland heeft een heel nieuw plan gemaakt voor het re creatiegebied rond De Roompot in Wissenkerke. Samen word je beter Kijk voor meer info op www.bravisziekenhuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57