Politicoloog Lelieveldt: Teken van zwak bestuur Kartbaan ondanks opzegging huur gewoon open BEVELANDEN en THOLEN 29 ^^^PHouterman MIDDELBURG - Overstappers dui den volgens politicoloog Herman Lelieveldt van de University Colle ge Roosevelt in Middelburg op een 'minder goed georganiseerde partij'. „Je kunt als kiezer kijken of een partij goede procedures heeft voor de selectie van kandidaten." Maar garanties dat alle kikkers in de partijkruiwagen blijven, kan geen partij geven, erkent Lelie veldt. Natuurlijk is dit kiezersbe drog, stelt hij onverkort vast. „Raadsleden maken voor hun ver kiezing gebruik van het platform dat een partij biedt; kandidaten lif ten mee op de geloofwaardigheid van een partijprogramma. Ze be landen dankzij en namens een partij in de gemeenteraad." Als raadsleden binnen een jaar na hun verkiezing hun zetel oppak ken en bij een andere partij onder brengen, is die geloofwaardigheid nergens op gebaseerd geweest. Edoch: „Je bent gemeenteraadslid op persoonlijke titel: op de kieslijs ten staat geen rood te kleuren hok je bij een partij, maar bij een per soonsnaam. Je zit niet in de raad op het mandaat van een partij." Immers, raadslid ben je wettelijk 'zonder last' - 'zonder rugge spraak' is in 1983 bij de Grond wetsherziening geschrapt omdat de indruk kon ontstaan dat over leg met de achterban niet mocht. En dat is onzin, natuurlijk. 'Zon der last' betekent: een raadslid kan stemmen zoals hij wil. Juri disch is binding aan bijvoorbeeld een coalitieakkoord niet mogelijk. Een politiek-morele binding kan wel bestaan; juist daar zit de kre gel als er iemand blijkt te zijn die daar geen last van lijkt te hebben. „Je bent eigenlijk schatplichtig." Partijhoppers en vooral veel één- pitters - eenmansfracties - in een gemeenteraad zijn tekenen van een zwak bestuur, vindt Lelie veldt. Daarin wordt Vlissingen een beetje lachwekkend, stelt hij. „De raadsleden moeten zich er van vergewissen dat zij zich goed gedragen naar de kiezer." De Vriendschap danst in De Spinne In wijkgebouw De Spinne in Goes-Noord kunnen zater dag 10 januari de voetjes van de vloer. Dan houdt Dansclub De Vriendschap een nieuwjaarsbal. Belang stellenden kunnen alle popu laire dansstijlen beoefenen zoals foxtrot, rumba, Engel se wals en de chachacha. Het nieuwjaarsbal begint om 20.00 uur. Cursus digitale fotografie bij ZVU De Zeeuwse Volksuniversi teit (ZVU) houdt de populai re cursus Digitale Fotografie in Goes. In twaalf lessen leren de deelnemers stapsgewijs de geheimen van het digitaal fo tograferen en het omgaan met de camera. De cursus begint op maan dag 12 januari in het Ostrea Lyceum, Fruitlaan 3 in Goes. Aanmelden via telefoon nummer 0118-634800. Dubbelconcert in de Meulvliet Op zaterdag 10 januari is er een dubbelconcert van Men4Christ en gospelkoor Sound of Celebration in de Meulvliet in Tholen. Men4Christ is een southern gospel formatie met een ei gentijds Amerikaans reper toire in de stijl van Gaither Vocal Band. Vooraf treedt het gospelkoor Sound of Ce lebration op. Het concert be gint om 19.30 uur Schuurverkoop aan de Oudedijk Afwijkend van de vaste eer ste zaterdag van de maand, wordt komende zaterdag 10 januari de eerste schuurver koop aan de Oudedijk 3 in Kortgene gehouden. Wie nog bruikbare spullen heeft, kan die zaterdag ko men inleveren. De toegang van de schuurverkoop is gra tis en er is voldoende par keergelegenheid. Libéma, eigenaar van de Zeeland hallen, had Jagesar verzocht de hal die hij huurt afgelopen maan dag leeg op te leveren. Volgens Ja gesar had dit alles te maken met de overeenkomst die het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) heeft met Libéma om vluchtelingen voor korte termijn in de hallen onder te brengen. Jagesar heeft na overleg met zijn advocaat besloten het op een uit zettingsprocedure aan te laten ko men. „Ik heb me altijd netjes aan alle regels gehouden. Als je, zoals ik schulden en personeel hebt, kun je niet zomaar je bedrijf stil leggen." Om die reden is wat Jage sar betreft de kartbaan de komen de weken van dinsdag tot en met zondag geopend. Zijn bedrijf heeft door de kwestie al een tik opgelopen, zegt Jagesar. „Door al het gedoe is de omzet te ruggelopen. Normaal krijg ik dage lijks tientallen verzoeken om te re serveren, nu gaat de telefoon niet meer is mijn mailbox leeg omdat mensen hebben gehoord dat ik op 5 januari uit de Zeelandhallen moest." Jagesar neemt nog wel re serveringen aan. „Ik vertel ze wel het hele verhaal erbij. Maar ik kan me gewoon niet veroorloven om zomaar te stoppen met mijn be drijf. Mijn bank heeft ook geadvi seerd om door te gaan." Ondertussen is Jagesar in overleg met de gemeente Goes om zijn be drijf elders in de stad voort te zet ten. „Maar je hebt met allerlei ver gunningen te maken. Dat gaat ze ker twee of drie maanden duren." Hij voelt zich gesteund door de Facebookpagina die geopend is om te protesteren tegen de moge lijke komst van asielzoekers in de Zeelandhallen. Deze pagina is Ram Jagesar voelt zich ge steund door de 2000 men sen die de Facebookpagina tegen asielzoekers 'liken'. door ruim 2000 mensen 'geliked'. Jagesar wil uitdrukkelijk kwijt dat hij niks tegen asielzoekers, het COA of de opvang van vluchtelin gen in de regio heeft. „Maar in de ze hal zit maar één raampje. Er zijn veel betere plaatsen waar die mensen in goede omstandighe den kunnen worden opgevangen, zoals leegstaande hotelkamers." Libéma laat via woordvoerder Ron van Kuijk weten dat de afwik keling van de kwestie 'advocaten werk' wordt. „Meneer is aan het einde van zijn contract. We heb ben een sterke zaak." Libéma ver wacht daarom dat de hal op korte termijn alsnog leeg komt. Van Kuijk kon gisteren overigens geen uitsluitsel bieden over de komst van vluchtelingen via het COA. Onderhoud aan uw woning? www.ajhouterman.nl WOENSDAG 7 JANUARI 2015 éntrum Democraat die Burgerpartij oprichtte en vervolgens overstapte naar de WD Pim Kraan: van Lokale Partij Vlissingen naar Progressief Onderne mend Vlissingen Tobias Meijers: na 26 jaar WD naar Progres sief Ondernemend Vlissingen. e Haas: Henk! van Partij van de Arbeid via Progressief Ondernemend Vlissingen naar Lokale Partij Vlissingen In de raadszaal in Vlissingen is niet alles wat het lijkt - zetels verschuiven er wel eens van positie, foto Ruben Oreel door Claudia Sondervan GOES GOES THOLEN KORTGENE door Joeri Wisse GOES - Exploitant Ram Jagesar van Indoor Karting Rama Goes is niet van plan om op korte termijn te vertrekken uit de Zeelandhallen. MARKT Aardappelen: frites geschikt 2,00-5,00, export 4,00-4,75 (droog uit schuur 40 mm opw). Uien: (droog schuur) 6,75-8,00. Granen: maaltarwe 175, voertarwe 169 (per 1000 kilo uit collecterende op slag); voergerst, blauwmaanzaad, karwijzaad: geen handel. Hooi, stro, per ton: weidehooi: 80,00- 100,00; veldbeemdhooi: 85,00- 110,00; engels raai- gras: 90,00-110,00; rietzwenkhooi: 90,00-110,00; tarwestro uit schuur, grote pakken: 75,00-90,00. Aannemingsbedrijf Vraag vrijblijvend een gesprek aan. 's-GRAVENPOLDER 0113-311221

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56