Afspraken grondverkoop Veerhaven geactualiseerd VRIJDAC 9 JANUARI a.S. 18:00u Promotieprijs gemeente Reimerswaal is ter ziele 28 BEVELANDEN en THOLEN ZONDER LAST OF RUGGESPRAAK Partijhoppen, overstappen naar een Z andere partij, is populair in de raad van Vlissingen. Een overzichtje. Enquête naar winkels Krabbendijke Dorpelingen laten zien wat ze in huis hebben op eerste Rillandse dag www.zeeiandopniveau.nl/pzc ryf Reimerswaal kocht in 2007 het veerplein en de toeleidende weg van het Rijk. De grond zou vervol gens in vier fases worden doorver kocht aan Arcus. De planning voor deze transacties werd eerder al vanwege de crisis aangepast; in middels zijn fase 1 en 2 verkocht. Recent heeft het college van B en W besloten om de verkoop van gronden van fase 3 in twee delen te splitsen. Fase 3 bestond al uit twee delen: zes woon-werkkavels langs de Sluisweg, dichtbij de on langs gebouwde Aldi en een lap grond tegen de huidige bebou wing aan waar reguliere woning bouw is voorzien. Wethouder Jaap Sinke (SGP, ruim telijke ordening) spreekt van een 'logische splitsing'. „Voor de KRABBENDIJKE - De Dorpsraad van Krabbendijke wil weten hoe de in woners denken over het winkelbe stand in het dorp. Aanleiding is het recente vertrek van de Aldi naar Kruiningen en de plannen rond project Plan Kelders, waar ook winkels zijn voorzien. RILLAND - Over twee maanden be leeft Rilland de eerste Rillandse dag. Volgens Jessica Dirksen van de gemeente Reimerswaal is het initiatief voor de dag genomen om aan het dorp te laten zien wat er allemaal al is bereikt met de projecten 'Rilland doet het' en 'Rilland van zijn beste kant'. De dag is ook bedoeld voor vereni gingen en bedrijven om te laten woon-werkkavels schijnt belang stelling te zijn, terwijl Arcus nog niet toe is aan de bouw van wo ningen in het middenstuk." Arcus- directeur Enrico de Koster beves tigt dat daar veel animo voor is. Splitsing van de verkoop van de fase 3 geeft zijn bedrijf de moge lijkheid om de woon-werkkavels op korte termijn uit te geven. Fase 4 bestaat uit 14 'parkkavels'. Dankzij de nieuwe afspraken mag de indeling hiervan worden veran derd, al blijft het concept volgens Sinke en De Koster overeind. Voor de grond waar de parkkavels komen, wil het Rijksvastgoedbe drijf een nabetaling ontvangen van de gemeente. Het Rijk stelt dat bij de verkoop sprake was dat hier nooit huizen zouden worden gebouwd wegens de geurcirkels van het nabijgelegen pluimveebe- drijf. Sinke zegt dat de gemeente nog onderhandelt met het Rijks vastgoedbedrijf over deze claim. Volgens de laatste afspraken moet Arcus alle grond eind 2016 heb ben gekocht.. „In de tussentijd be talen ze een rentevergoeding van 2,25 procent, gebaseerd op de tarie ven die nu gangbaar zijn." Via www.dorpsraadkrabbendijke.nl kunnen mensen aangeven aan welke winkels ze behoefte heb ben. Ook kunnen Krabbendijke- naren via open vragen hun me ning geven over markten, brade rieën en aankleding van het cen trum van het dorp. zien wat ze in huis hebben. Op de ze dag kunnen inwoners ook (na der) kennis maken met de vele verschillende culturen die op het dorp wonen. De Rillandse dag is op 14 maart van 13.00 tot 17.00 uur op diverse plekken, waaron der de kinderboerderij, het parkje bij De Vliedberg, het dorpshuis en De Levensbron. Koetsjes rij den tussen verschillende locaties. VLISSINGEN - Plucheplakkers, par tij hoppers, kiezersbedrog. Er han gen geen fraaie termen rond raadsleden die tijdens hun ter mijn als gekozen volksvertegen woordiger van vlag en vaandel ver anderen. De gemeenteraad van Vlissingen heeft er een aardige tra ditie aan, met als karikaturaal voorbeeld uit de jaren negentig Toon Poppe: de Centrum Demo craat die een Burgerpartij opricht te en toen die geen succes bleek via de WD in de raad probeerde te komen. Maar een andere partij had ook gekund, liet Poppe blij ken. Het baatte hem niet. En de WD ook niet: Poppe viel als num mer vier ruim buiten de boot toen de WD vorig voorjaar maar twee zetels behaalde. In de vorige twee termijnen ver anderden zeven raadsleden van politieke kleur, in de huidige raadstermijn - negen maanden jong - al twee. Een derde heeft zich opgegeven om na de komen de provinciale verkiezingen met de nieuwe partij Zeeland Lokaal op te treden: Wim Hirdes. Hij zal in 2018 niet meer op de kieslijst van de LPV staan, heeft hij aange kondigd. De man die Hirdes altijd bijstond in 'zijn' LPV staat even min op die lijst, naar verwach ting. Pim Kraan, die dankzij de verkiezingen in maart in de rege rende coalitie meedraaide, voelde zich evenwel niet meer senang bij die nieuwe rol van de Lokale Par tij Vlissingen. Hij verwierf zich per januari een nieuw schutters putje bij Progressief Onderne mend Vlissingen. Die partij was blij, want die zat sinds een paar weken plots zonder raadsverte- genwoordiger omdat Geoffrey Sips het bestaan als eenmansfrac tie liever verruilde voor een plek je in de vijfmans-raadsformatie van de LPV. De POV blijkt sinds het ontstaan van de partij een gewilde toe- vluchtshaven voor raadsleden die ontevreden werden in hun eigen partij. Sips was al een afvallige WD'er; Kraan was van meet af aan LPV'er, tot zijn intrede in de raad in 2010 was hij partijvoorzit- Tobias Meijers, met 26 jaar op tl gekozen zetel een WD-co- fee met wellicht een teveel aan issingse bestuursbagage, opteer- in 2011 voor de nog verse POV. ampt schreef hij het POV-ver- izingsprogramma samen met oud-collegawethouder van weleer en PvdA-prominent Henk de Haas, die na een reces zich alsnog tot het dualistisch raadswerk had weten te bekeren - maar dan voortaan voor de POV. Hij nam raadslid Ellen Lubig uit de fractie mee. Overigens gaven beiden keu rig op last van het PvdA-partijbe- stuur hun zetel voor de resteren de twee maanden van de raadspe riode tot de verkiezingen op. De twee recente overstappers van de lokale partijen hebben daar, met nog ruim drie jaar raadswerk voor de boeg, geen oren naar. Overi gens steekt van geen van beide oud-PvdA'er het hoofd nog boven het politieke maaiveld; raadsze- tels leverde de overstap hen niet op. Bovendien verlegde De Haas zijn partijlidmaatschap inmiddels naar de LPV. Overstapper Alex Achterhuis heeft nog steeds zijn oude lid maatschap van de WD, ook al is hij sinds 2006 volksvertegenwoor diger namens de Partij Souburg Ritthem. Bij de verdediging van de belangen van Vlissings kleine re kernen is een partij lidmaat schap van een landelijke partij niet hinderlijk, verklaarde Achter huis. Dat was muziek in de oren van Rijnco Jan Suurmond. Die mocht na twaalf jaar in de raad voor het CDA voor de laatste ver kiezingen niet meer op de CDA-lijst. Hij vond dankbaar on derdak bij PSR. Nieuwjaarsreceptie met live muziek, een hapje en een drankje, diverse productpresentaties van alle vrienden en participanten. Locatie: BMW/MINI DEALER ZWARTEPOORTE Amundsenweg 33, Goes Vorig jaar werd de prijs al niet uit gereikt en ook afgelopen maan dag liet burgemeester Jan Huis man de bijpassende glazen bokaal achterwege. Volgens een woord voerder van de gemeente Reimers waal is de prijs momenteel 'uit beeld'. „Het was oorspronkelijk de bedoeling dat inwoners kandi daten zouden nomineren. Dit ge beurde nauwelijks en als dat wel zo was, was het vaak niet volgens de uitgangspunten van de prijs." De prijs is in 2009 voor het eerst uitgereikt en ging achtereenvol gens naar Vrienden van de Mos sel, Muziekvereniging Schelde- galm uit Hansweert, Scheepswerf Reimerswaal, Podium Reimers waal en sterrenrestaurant Inter Scaldis uit Kruiningen. Reimerswaal wil dit jaar weer wel sportprijzen uitreiken. Vorig jaar werd de uitreiking wegens onvol doende nominaties afgeblazen. Partij hoppen is populair in Vlissingen door Joeri Wisse KRUININGEN - De gemeente Rei- merswaal heeft de afspraken over de ontwikkeling van nieuwbouw wijk Veerhaven in Kruiningen op verzoek van projectontwikkelaar Arcus aangepast. De aanvullende af spraken hebben vooral betrekking op het leveren van de bouwgrond. door Claudia Sondervan 9 Negen raadsleden veranderden in de recente raadstermijnen van de gemeente Vlissingen van politieke vlag en vaandel. Twee daarvan in de recentste termijn. NIEUWJAARSRECEPTIE ZEELAND OP NIVEAU door Joeri Wisse KRUININGEN - Het begon net een beetje traditie te worden. Op de nieuwjaarsreceptie van Reimers waal werd vijfjaar lang een per soon, bedrijf, stichting of initiatief die de gemeente het voorgaande jaar positief in beeld bracht onder scheiden met de promotieprijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55