naar baan van Blatter Williams pijnlijk onderuit SPORT 35 Shorttrackploeg met Van Kerkhof in titelstrijd Eerste interlandgoal Hoessein Bouzambou helpt Oranje niet BK«&CP Serena Williams is hard onder uit gegaan in de Hopman Cup, het officieuze WK voor ge mengde teams. De Amerikaan se tennisster, de nummer één van de wereld met achttien grandslamzeges op zak, verloor in Perth met duidelijke cijfers van de Canadese Eugenie Bouchard: 2-6 x-6. Williams bewoog sloom over de baan, was krachteloos in De Bakker redt het niet tegen Ferrer Thiemo de Bakker heeft het in de eerste ronde van het tennis toernooi in Doha niet gered. Hij moest in drie sets zijn meerdere erkennen in de Span jaard David Ferrer, de als vier de geplaatste Spanjaard. Na twee uur en achttien minuten was het Nederlandse verzet ge broken: 6-7 (4) 6-4 6-3. Ferrer is de nummer tien van de wereld. Petacchi (41) gaat nog een jaar door De Italiaanse renner Ales- sandro Petacchi gaat zeker nog een jaar door. De 41-jarige sprinter heeft zich verbonden aan de Italiaanse procontinen- tale ploeg Southeast. Voor Pe tacchi wordt het zijn twintig ste seizoen in het wielerpelo- ton. Petacchi kwam vorig jaar uit voor Quick-Step. Hij won de GP Pino Cerami en reed de Giro en de Tour. Rafael Nadal snel uitgeschakeld in Doha De Spaanse tennisser Rafael Na- dal is bij de Qatar Open in Do ha verrassend uitgeschakeld in de eerste ronde. Hij verloor van de Duitser Berrer, de num mer 127 van de wereldranglijst. De als tweede geplaatste Nadal begon sterk (6-1), maar verloor daarna de controle over zijn sla gen: 3-6 4-6. Nadal maakte in Qatar zijn rentree in het wed strijdcircuit. Door blessureleed kwam de nummer drie van de wereld sinds oktober niet meer in actie op de ATP Tour. haar service en leek er met haar hoofd niet bij te zijn. De 33-jarige tennisdiva had maan dag ook al moeite op gang te komen tegen de Italiaanse Fla- via Pennetta, maar een sterke kop koffie gaf haar toen weer energie. „Ik weet niet wat er met mij aan de hand is", zei Williams na de partij. „Ik ben zo moe. Het voelt alsof ik to taal geen energie heb." Dordrecht huurt Klaiber van Utrecht Sean Klaiber maakt de over stap van FC Utrecht naar FC Dordrecht. De Dordtenaren hu ren de twintigjarige midden velder voor de rest van het sei zoen. Hij trainde gisteren al mee in Dordrecht. Dordrecht verraste maandag met het aan trekken van Andwelé Slory, die na een pauze van drie jaar zijn profloopbaan weer heeft opgepakt. Renner Bulgac tekent bij LottoNL-Jumbo Team LottoNL-Jumbo heeft zich versterkt met Brian Bulg ac. De 26-jarige Nederlander heeft een contract voor een jaar ondertekend. Bulgac reed vorig seizoen voor Giant-Shi- mano. „Ons team bestond uit 24 renners en we vonden dat te weinig voor het programma dat we rijden", lichtte ploeglei der Verhoeven toe. „We kwa men toen bij Brian uit." Van Veldhoven coach Westerlo Harm van Veldhoven maakt als hoofdtrainer het seizoen af bij de Belgische eersteklasser Wes terlo. De oud-trainer van Roda JC volgt de ontslagen Nederlan der Dennis van Wijk op. Van Veldhoven, een tot Belg genatu raliseerde Nederlander, onder tekende een contract tot ko mende zomer. De 52-jarige trai ner moet Westerlo behoeden voor degradatie. Hij was in Bel gië eerder werkzaam bij onder meer Lommei, Cercle Brugge en KV Mechelen. binnen de Fifa vooral weer over voetbal kan gaan. „Het is tijd voor verandering. Dat is de boodschap die ik de afgelopen tijd steeds heb gehoord. Ik vind ook dat deze gro te internationale sport een bond verdient van wereldniveau. Bij een internationale bond moet het draaien om ethiek, transparantie en een goede leiding." De Fifa heeft de laatste tijd vooral in de aandacht gestaan vanwege corruptieschandalen rond de toe wijzing van het WK in 2018 en 2022. „Maar het nieuws moet wor den gedomineerd door het voet bal zelf en niet door de Fifa", stelt de prins. „De Fifa moet de sport dienen die zoveel mensen over de hele wereld boeit." De 78-jarige Blatter gaat op voor zijn vijfde termijn als voorzitter van de Fifa. Michel Platini is verheugd over de kandidatuur van prins Ali Bin Al Hussein. „Ik ken prins Ali erg goed", aldus de preses van de Eu ropese tak van de Fifa, de Uefa. „Hij beschikt over de benodigde geloofwaardigheid om deze hoge functie te bekleden. We zullen nu afwachten met wat voor voorstel len hij komt en wat zijn program ma zal zijn voor de toekomst van het voetbal." Behalve Platini reageerde ook Wolfgang Niersbach enthousiast. De voorzitter van de Duitse voet balbond vindt het, evenals zijn Nederlandse collega Michael van Praag, hoog tijd dat er een einde komt aan het regime-Blatter. UTRECHT - De selectiecommissie shorttrack van de Nederlandse schaatsbond heeft voor de EK in Dordrecht (23-25 januari) Yara van Kerkhof opgenomen in de vrouwenselectie. Afgelopen weekeinde maakte ze na een blessure haar rentree bij het NK. Met Van Kerkhof zijn ook Lara van Ruijven, Suzanne Schul- ting en Rianne de Vries geselec teerd. De naam van de vijfde rijd ster voor de aflossingsploeg is nog niet bekend. Bij de mannen verschijnen Sjin- kie Knegt, Freek van der Wart, Daan Breeuwsma, Adwin Snel- link en Itzhak de Laat op het ijs. Waar El Hattach maandagavond nog genoegen moest nemen met een plaats op de tribune, kreeg hij een dag later wel speeltijd van bondscoach Marcel Loosveld. Ook de broers Bouzambou mochten re kenen op meer speeltijd dan hen een dag eerder ten deel was geval len. Toen moesten ze het doen met luttele minuten. Mladen Kocic opende voor de be zoekers al snel de score, maar Ka- rim Mossaoui trok de stand rap ge lijk. Na tien minuten spelen teken de Hoessein Bouzambou op aan geven van zijn jongere broertje Saïd voor zijn eerste interlandgoal en daarmee zette hij een 2-1-tus- senstand op het scorebord. Na de pauze bracht Marko Prsic Servië langszij en vlak voor tijd bezorgde diezelfde Prsic de bezoe kers alsnog de winst in het vriend schappelijk duel: 2-3. Maandagavond moest Oranje ook al zijn meerdere erkennen in de Serviërs. Toen eindigde het oefen duel in 1-2. WOENSDAG 7 JANUARI 2015 PERTH Mathieu van der Poel won zondag de veldrit van Leuven, foto Hollandse Hoogte DOHA ROME DOHA DORDRECHT RIJSWIJK BRUSSEL door Mitchell Minnaard ALMERE - Het Nederlands zaalvoet balteam is er gisteravond opnieuw niet in geslaagd om Servië te ver slaan. In het Topsportcentrum Al- mere verloor de ploeg, waar de Vlissingers Khalid El Hattach en de broers Saïd en Hoessein Bouzam bou deel vanuit maken, het oefen duel met 2-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48