Kiek noe! Mulo-leerlingen op trappen van Zierikzeese Nieuwe Kerk Toerismeprijs Gouden Lampje is opsteker voor gemeente Sluis 30 SCHOUWEN-DUIVELAND Partijhoppen - overstappen naar een andere partij - is populair in de raad van Vlissingen. Een overzichtje. VLISSINGEN - Plucheplakkers, par tijhoppers, kiezersbedrog. Er han gen geen fraaie termen rond raadsleden die tijdens hun ter mijn als gekozen volksvertegen woordiger van vlag en vaandel ver anderen. De gemeenteraad van Vlissingen heeft er een aardige tra ditie aan, met als karikaturaal voorbeeld uit de jaren negentig Toon Poppe: de Centrum Demo craat die een Burgerpartij opricht te en toen die geen succes bleek via de WD in de raad probeerde te komen. Maar een andere partij had ook gekund, liet Poppe blij ken. Het baatte hem niet. Poppe viel als nummer vier ruim buiten de boot toen de VVD vorig voor jaar maar twee zetels behaalde. In de vorige twee termijnen ver anderen zeven raadsleden van po litieke kleur, in de huidige raads- termijn - negen maanden jong - al twee. Een derde heeft zich op gegeven om na de provinciale ver kiezingen met de nieuwe partij Zeeland Lokaal op te treden: Wim Hirdes. Hij zal in 2018 niet meer op de kieslijst van de Lokale Partij Vlissingen staan, heeft hij aangekondigd. De man die Hirdes altijd bijstond in 'zijn' LPV staat evenmin op die lijst, naar ver wachting. Pim Kraan, die dankzij de verkiezingen in maart in de re gerende coalitie meedraaide, voel de zich niet meer senang bij die nieuwe rol van de LPV. Hij ver wierf zich per januari een nieuw schuttersputje bij Progressief On dernemend Vlissingen. Die partij was blij, want die zat sinds een paar weken zonder raadsvertegen- woordiger nadat Geoffrey Sips het bestaan als eenmansfractie verruilde voor een plekje in de vijfmansformatie van de LPV. De POV blijkt sinds haar ont staan een gewilde toevluchtsha- ven voor ontevreden raadsleden. Sips was al een afVallige WD'er; Kraan was van meet af aan LPV' er, tot zijn intrede in de raad in 2010 was hij partijvoorzitter. Tobias Meijers, met 26 jaar op een gekozen zetel een WD-coryfee, opteerde in 2011 voor de nog verse POV. Hij schreef het POV-verkie zingsprogramma samen met oud- collegawethouder en PvdA-promi- nent Henk de Haas, die na een re ces zich alsnog tot het dualistisch raadswerk had weten te bekeren - maar dan voortaan voor de POV. Hij nam raadslid Ellen Lubig uit de fractie mee. Beiden gaven hun zetel voor de resterende twee maanden van de raadsperiode tot de verkiezingen op. De twee re cente overstappers van de lokale partijen hebben daar, met ruim drie jaar raadswerk voor de boeg, geen oren naar. Overigens steekt van geen van beide oud-PvdA'ers het hoofd nog boven het politieke maaiveld; raadszetels leverde de overstap hen niet op. Bovendien verlegde De Haas zijn partijlid maatschap naar de LPV. Overstapper Alex Achterhuis heeft is nog lid van de WD, al is hij sinds 2006 volksvertegenwoor diger namens de Partij Souburg Ritthem. Rijnco Jan Suurmond. mocht na twaalf jaar in de raad bij de laatste verkiezingen niet meer op de CDA-lijst. Hij vond dankbaar onderdak bij PSR. Klassenfoto 's van Schouwen -Duiveland www.pzc.nl/kicknoe De Christelijke Mulo was toen ge vestigd in het gebouw dat nu be kend staat als Gebouw De Drie hoek. Het werd ooit gebouwd als burgemeesterswoning, maar was in de vijftiger jaren in gebruik als school. Voor de foto's van Mulo-leerlin gen waren destijds twee plekjes favoriet; voor de kastanjeboom op het plein achter de school én op de trappen van de Nieuwe Kerk. Laatstgenoemde fotostek was bij uitstek geschikt om grotere groe pen te fotograferen. Wie de foto maakte, is niet bekend, maar ge- Quant kent bijna alle namen van IJbert Wandel, Jan Heijboer, zien de kwaliteit moet het een be- haar klasgenoten van toen. Jaap van den Ouden, Rien van der roepsfotograaf zijn geweest. Bep Bovenaan v.l.n.r.: Leo de Vries, Wekken, Stoffel bij de Vaate, Henk Schikker, Piet Marijs, Louw Verton en Cor de Oude. Op de tweede rij: Huib van 't Veer, Henk van der Wekken, Jaap Schouls en pontificaal in het mid den docent mijnheer Krijt. „Ons aller lievelingsleraar", haalt Bep Quant herinneringen op aan haar tijd op de Christelijke Mulo. Op de derde rij: Riet Oosse, Sjaan- tje van Steyn, Jan Schouls, Jan de Vlieger, Gerard Potappel, Rudy Plantsoen, Jan Rotte, Huib en Nico van der Wekken. Op de vierde rij allemaal meisjes: v.l.n.r. Suzan van Waveren, Janny Padmos, Bep Quant, Corrie van Wouwe, Jo Wagemaker, Marga Vo gelaar, Willy de Waal, Adrie Jume- let en Hannie van Westenbrugge. Helemaal rechts op de foto drie meisjes die Bep Quant niet meer thuis kan brengen. „Het waren drie meisjes uit Ambon, maar de namen weet ik niet meer", aldus de Zierikzeese. De Mulo werd later Mavo en ver huisde van De Driehoek naar een nieuw gebouw in de Zierik zeese buitenwijk Malta. Dat ge bouw is nu multifunctioneel cen trum. De toerismeprijs is een initiatief van ondernemers en toeristisch- recreatieve belangengroepen in Zeeland onder de noemer TOZee- land (Toeristisch Ondernemend Zeeland). Sinds de Toeristische Ontmoetingsdag in Kamperland op 25 november was bekend dat de prijs was binnengehaald door Sluis, maar de officiële uitreiking moest nog gebeuren. Het voltallige college van burge meester en wethouders was giste ren bij de onthulling. Het Gou den Lampje is een zwarte lamp in een wirwar van draden op een oranje kussen met kwastjes. En dat alles op een witte sokkel. Voor zitter Joke de Witte van TOZee- land iegde uit: „Het kussen heeft een warme kleur en staat voor welbehagen en vrije tijd. De zwar te draden stellen de wirwar van het denken voor." Ploegaert ont stak het lampje. „De symboliek is frappant", zei hij, „maar we moe ten op dat kussen niet uit gaan rusten, we moeten verder." Sluis krijgt de prijs voor allerlei initia tieven voor toerisme, zoals de Hotspot Breskens (watersport en visserij), Waterdunen en de bad- status voor Cadzand. Partijhoppen Vlissingse kwaal door Claudia Sondervan Negen Vlissingse raadsleden verander den in het recente verleden van politieke kleur. 9 door Piet Kleemans ZIERIKZEE - 'De mensen op de foto moeten nu, als ze nog leven, zo rond de 75 jaar zijn', schrijft lezer Bep Quant uit Zierikzee in een mailtje aan Kieknoe. Zelf staat ze ook op deze foto van leerlingen van de Christelijke Mulo in Zierik zee. De foto dateert uit de vijftiger jaren van de vorige eeuw. Leerlingen van de Christelijke Mulo op de trappen van de Nieuwe Kerk in Zierikzee. foto Collectie Bep Quant, Zierikzee Meer schoolfoto's, zie www.pzc.nl/kieknoe door Sophie Stockman OOSTBURG - Wethouder van recrea tie en toerisme Peter Ploegaert is trots. Gisteren nam hij het Gouden Lampje in ontvangst, de nieuwe Zeeuwse toerismeprijs voor overhe den die de gemeente Sluis als eer ste won. Het lampje was een opste ker: „Ik denk dat we te weinig trots zijn op de mooie dingen die we hebben in Sluis." Sluis wint als eerste ge meente het Gouden Lamp je, een initiatief van onder nemers en toerismeclubs. Wethouder Peter Ploegaert neemt het Gouden Lampje in ontvangst van TOZeeland-voorzitter Joke de Witte, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45