Oppepper voor het kerkplein in Zierikzee Kartbaan Goes wil niet weg uit Zeelandhallen SCHOUWEN-DUIVELAND 29 ^^^^Houterman ZIERIKZEE - De Stichting View in Zierikzee wil bijdragen aan de ontwikkeling van professionele kunstenaars. Daarom past een pa viljoen waar kunstenaars samen werken met het bedrijfsleven en andere organisaties goed bij de stichting, vindt secretaris Bibian Scheepstra. „Dat zulke verschillende partijen samen iets neerzetten, spreekt ons aan. Kunst wordt hierdoor toegankelijker. Dit is nieuw op Schouwen-Duiveland, dat maakt het leuk en spannend." \Scheepstra hoopt dat het kerk plein, dat tegenwoordig voorna melijk dienst doet als poepveldje voor honden, een oppepper krijgt door het Inspiratiepaviljoen „We weten nog niet hoe het eruit komt te zien, maar hopelijk kun nen voorbijgangers er straks naar binnen om een expositie te bekij ken of een workshop te volgen." Zij ziet ook kansen voor de omlig gende monumenten zoals de Dik ke Toren, het Burgerweeshuis en het Stadhuismuseum. „Er is een kans dat mensen die stilstaan bij het Inspiratiepaviljoen, ook een kijkje willen nemen in die andere gebouwen." In de derde week van januari doen Hulsken, Van der Werve en andere leden van de coöperatie IDNA mee met het project 'Krot of kans'. In een leegstaand winkel pand aan de Mol in Zierikzee ho pen zij in die week zo veel moge lijk bedrijven en organisaties op Schouwen-Duiveland enthousiast te maken voor het Inspiratiepavil joen. „Tijdens die week willen wij mensen laten zien dat samen werken met partijen waar je niet meteen aan denkt heel vrucht baar kan zijn." Kerstbomen in de fik bij wijnboerderij Op wijnboerderij De Kleine Schorre aan de Zuiddijk in Dreischor wordt zaterdag middag een kerstboomver branding gehouden. Vanaf 17.00 uur wordt er glühwein geschonken in het proeflo kaal. De opbrengst hiervan gaat naar de Dreister Droom- club, die jeugdactiviteiten organiseert. Om 19.00 uur gaan de bomen in de fik. Bewegen op muziek voor senioren Iedere donderdag van 14.00 tot 15.00 uur kunnen senio ren vanaf zestig jaar bewe gen op muziek in het dorps huis van Renesse. De lessen biodanza worden gegeven door Loes van Langen. „Een ieder beweegt met zijn mo gelijkheden en op zijn eigen manier, zittend op de stoel of staand. Geen vaste patro nen, geen goed of fout." De eerste les is gratis. Bingo-avond in De Hoeksteen De stichting D'Antilopen houdt zaterdag een bin go-avond in De Hoeksteen Bethlehemplein 2 in Scha- rendijke. De bingo begint om 19.30 uur uur, de zaal is en half uur eerder al open. De bingokaarten kos ten per stuk vijftig cent en er worden acht rondes ge speeld. Tussendoor is er ruimte voor een drankje en een hapje. Start nieuwe cursus sportduiker De Schouwse Onderwater sportvereniging Scaldis start 9 januari met de opleiding tot sportduiker. De oplei ding loopt tot halverwege april 2015. Dan is de Greve- lingen warm genoeg om de eerste échte duik te maken. Duikfles en ademautomaat worden tijdens het eerste opleidingsseizoen door Scal dis verzorgd. Aanmelden via secr@sovscaldis.nl. Libéma, eigenaar van de Zeeland hallen, had Jagesar verzocht de hal die hij huurt afgelopen maan dag leeg op te leveren. Volgens Ja gesar had dit alles te maken met de overeenkomst die het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) heeft met Libéma om vluchtelingen voor korte termijn in de hallen onder te brengen. Jagesar heeft na overleg met zijn advocaat besloten het op een uit zettingsprocedure aan te laten ko men. „Ik heb me altijd netjes aan alle regels gehouden. Als je, zoals ik, schulden en personeel hebt, kun je niet zomaar je bedrijf stil leggen." Om die reden is wat Jage sar betreft de kartbaan de komen de weken van dinsdag tot en met zondag geopend. Zijn bedrijf heeft door de kwestie al een tik opgelopen, zegt Jagesar. „Door al het gedoe is de omzet te ruggelopen. Normaal krijg ik dage lijks tientallen verzoeken om te re serveren, nu gaat de telefoon niet meer is mijn mailbox leeg omdat mensen hebben gehoord dat ik op 5 januari uit de Zeelandhallen moest." Jagesar neemt nog wel re serveringen aan. „Ik vertel ze wel het hele verhaal erbij. Maar ik kan me gewoon niet veroorloven om zomaar te stoppen met mijn be drijf. Mijn bank heeft ook geadvi seerd om door te gaan." Ondertussen is Jagesar in overleg met de gemeente Goes om zijn be drijf elders in de stad voort te zet ten. „Maar je hebt met allerlei ver gunningen te maken. Dat gaat ze ker twee of drie maanden duren." Hij voelt zich gesteund door de Facebookpagina die geopend is om te protesteren tegen de moge lijke komst van asielzoekers in de Zeelandhallen. Deze pagina is door ruim 2000 mensen 'geliked'. Jagesar wil uitdrukkelijk kwijt dat hij niks tegen asielzoekers, het COA of de opvang van vluchtelin gen in de regio heeft. „Maar in de ze hal zit maar één raampje. Er zijn veel betere plaatsen waar die mensen in goede omstandighe den kunnen worden opgevangen, zoals leegstaande hotelkamers." Libéma laat via woordvoerder Ron van Kuijk weten dat de afwik keling van de kwestie 'advocaten werk' wordt. „Meneer is aan het einde van zijn contract. We heb ben een sterke zaak." Libéma ver wacht daarom dat de hal op korte termijn alsnog leeg komt. Van Kuijk kon gisteren overigens geen uitsluitsel bieden over de komst van vluchtelingen via het COA. Onderhoud aan uw woning? WOENSDAG 7 JANUARI 2015 De architectencoöperatie IDNA maakte een aantal schetsen voor het paviljoen op het kerkplein. DREISCHOR RENESSE SCHARENDIJKE ZIERIKZEE door Joeri Wisse GOES - Exploitant Ram Jagesar van Indoor Karting Rama Goes is niet van plan om op korte termijn te vertrekken uit de Zeelandhallen. Ram Jagesar voelt zich ge steund door de 2000 men sen die de Facebookpagina tegen asielzoekers 'liken'. MARKT Aardappelen: frites geschikt 2,00-5,00, export 4,00-4,75 (droog uit schuur 40 mm opw). Uien: (droog schuur) 6,75-8,00. Granen: maaltarwe 175, voertarwe 169 (per 1000 kilo uit collecterende op slag); voergerst, blauwmaanzaad, karwijzaad: geen handel. Hooi, stro, per ton: weidehooi: 80,00- 100,00; veldbeemdhooi: 85,00- 110,00; engels raai- gras: 90,00-110,00; rietzwenkhooi: 90,00-110,00; tarwestro uit schuur, grote pakken: 75,00-90,00. Aannemingsbedrijf Vraag vrijblijvend een gesprek aan. 's-GRAVEN POLDER 0113-311221 www.ajhouterman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44