Crisis ondernemersclub Haamstede lijkt voorbij Schade oud en nieuw geschat op 10.000 euro VRIJDAG 9 JANUARI a.S. 18:00u mSMmÊÊ Ringsteken voor jeugd terug bij straö Renesse 66 Een stukje moderne kunst naast de stenen monumenten trekt de aandacht 28 SCHOUWEN-DUIVELAND INSPIRATIEPAVILJOEN Het kerkplein rond de Dikke Toren in Zierikzee kan wel wat reuring gebruiken, vindt de Stichting View. WWW.ZEEIANDOPNIVEAU.NI/PZC Dat zegt Mariska den Hartog, het enig overgebleven bestuurslid. Zij heeft de kandidaat-leden bijeenge zocht. „Het zijn ondankbare baan tjes. Je krijgt veel kritiek. Maar ik heb toch een aantal mensen be reid gevonden", zegt Den Hartog. Zelf is zij als penningmeester aan gebleven „Omdat ik ervoor geko zen heb iets voor het dorp te doen. En omdat ik vind dat je wanneer je A hebt gezegd, ook B moet zeggen." Vorige maand stapten voorzitter, secretaris en twee algemeen be stuursleden op. Den Hartog daar over: „Hoewel we het over veel za ken eens waren, vonden de voor zitter en de secretaris dat ze onvol doende inzicht hadden in finan ciële vraagstukken. Ze vonden ver der dat we als bestuur professione- Uit de voorlopige inventarisatie van de afdeling openbare werken blijkt dat vooral de 'boenderbak- ken' het hebben moeten ontgel den. Dat zijn de (meestal groene) grote prullenbakken die in plant soenen, bij parkeerplaatsen en strandovergangen staan. Daarvan zijn vijftien exemplaren de lucht in geblazen. Dat aantal is goed voor iets min der dan de helft van de totale fi nanciële schade: een dergelijke Ier moesten functioneren. Dan heb je het over het omgaan met de gemeente en over sponsoring van evenementen. Zij vonden dat dit het afgelopen jaar niet goed is gelukt." Onduidelijkheid over twee bijdra gen aan de Wielerronde dreef de zaak op de spits. Den Hartog: „Daar zijn dingen misgegaan. De vorige penningmeester heeft een X-bedrag niet verantwoord. Ja, het ging om twee jaar, dus twee keer 600 euro. Let wel: er is nie mand met de kas vandoor gegaan. Die bedragen zijn alleen niet tra ceerbaar. Het is onduidelijk waar aan ze zijn uitgegeven. We moe ten zorgen dat we voortaan goede controles uitvoeren. De Wieler ronde overigens, is inmiddels een zelfstandige stichting geworden en is daarmee op afstand gezet van de ondernemersvereniging. De stichting vraagt ons voortaan om sponsoring." Den Hartog wil verder: „De ver deeldheid en de verwijten moe ten we achter ons laten. Er komt een nieuw seizoen aan. We moe ten dingen oppakken, zodat het weer leuk wordt in het dorp." prullenbak kost ongeveer 300 eu ro. Volgens de woordvoerder van de gemeente zijn deze prullenbak ken alleen op te blazen met zwaar vuurwerk en de indruk bij zowel de gemeente als bij de politie be staat dat er tijdens de afgelopen jaarwisseling meer zwaar vuur werk is afgestoken. De 10.000 euro schade betekent een ruime verdubbeling van de kosten ten opzichte van de vier duizend euro van vorig jaar en daarmee werd gebroken met een dalende trend in de afgelopen ja ren. De jaarwisseling van 2011 op 2012 zorgde nog voor 25.000 euro schade. Het jaar daarop daalde de schade tot 10.000 euro en vorig jaar beperkte de financiële sores zich tot ongeveer 4000 euro. Een verschil dat alleen al te verklaren is omdat er toen veel minder prul lenbakken werden opgeblazen. ZIERIKZEE - Onder de vlag van de Stichting View starten architect Reggy Hulsken en beeldend kun stenaar Kris van der Werve in maart met het Inspiratiepaviljoen in Zierikzee: een tijdelijk gebouw waar mensen uit het bedrijfsle ven, beheerders van cultureel erf goed en beroepskunstenaars el kaar kunnen ontmoeten. Hulsken en Van der Werve willen ervoor zorgen dat die partijen meer gaan samenwerken. Veel bedrijven en kunstenaars op Schouwen-Duiveland laten hun kwaliteiten te weinig zien aan de buitenwereld, vindt Hulsken. „En als zij dat wel doen, blijft de bood schap vaak niet hangen." Hij ver gelijkt dat met de stapel reclame folders die we wekelijks in de brie venbus krijgen. „We gooien de fol ders in de hoek en schenken er verder geen aandacht meer aan." Het toekomstige Inspiratiepavil joen geeft bedrijven de mogelijk heid om hun ideeën op een origi nele manier te tonen aan voorbij gangers op het kerkplein, het is een soort podium. Daarnaast wordt het een plek waar beheer ders van cultureel erfgoed kun nen laten zien welk erfgoed Schouwen-Duiveland rijk is. De beroepskunstenaars helpen de bedrijven en beheerders om zich zelf op een creatieve manier te presenteren, zodat mensen de boodschap wel onthouden. Huls ken: „Moderne kunst klopt vaak niet. Het zet je op het verkeerde been. Daardoor blijft het hangen." De initiatiefnemers hebben al een aantal partijen gevonden die wil len deelnemen. Zo zien de Neder landse Onderwatersport Bond (NOB), het Nationaal Park Ooster- schelde en het Watersnoodmu seum wel iets in een samenwer king. Alle drie hebben zij iets met water en dat is geen toeval. In mei 2015 vindt namelijk het WK On derwaterfotografie plaats in Zee land. Hulsken: „Er bevindt zich blijkbaar zo veel schoonheid on der ons wateroppervlak dat er een WK georganiseerd wordt. Toch realiseren veel inwoners zich dat niet. Het kampioenschap is een mooie aanleiding om bedrijven en organisaties die op wat voor manier dan ook te maken hebben met de Zeeuwse wateren, een po dium te geven." Kunstenaars Eef de Graaf en Kianoosh Gerami hel pen de deelnemers zich op een creatieve manier te presenteren. Wilco Jacobusse, coördinator com municatie en educatie bij het Na tionaal Park Oosterschelde is en thousiast over het plan: „Voor ons is het een manier om op een lu dieke manier aandacht te trekken voor de Oosterschelde. Doordat er, vooral in het toeristenseizoen, veel mensen het plein in Zierik zee passeren kunnen we de aan dacht trekken van een breed pu bliek. Als zij in het paviljoen iets zien of horen over de Oosterschel de dat blijft hangen, is de kans aanwezig dat ze het park van dichtbij willen bekijken." Hoewel er nog geen definitief ont werp voor het Inspiratiepaviljoen klaarligt, hebben Hulsken en Van der Werve wel een beeld in hun hoofd. De architectencoöperatie IDNA, waar ze bij zijn aangeslo ten, maakte een aantal schetsen. Van der Werve: „Wat de schetsen met elkaar gemeen hebben is dat ze in het oog springen. Een stukje moderne kunst naast de stenen monumenten op het plein trekt de aandacht, het maakt nieuwsgie rig. Dat is de bedoeling." Bedrijven die het niet direct zien zitten om deel te nemen, kunnen op een andere manier bijdragen. Van der Werve: „We willen het paviljoen zo duurzaam mogelijk maken. Als een bedrijf bijvoor beeld houten pallets of lege con tainers overheeft kunnen wij die gebruiken bij het bouwen." Nieuwjaarsreceptie met live muziek, een hapje en een drankje, diverse productpresentaties van alle vrienden en participanten. Locatie BMW/MINI DEALER ZWARTEPOORTE Amundsenweg 33, Goes Burgh-Haamstede denkt nog na over een kinderprogramma in het dorp na afloop van de strandrit. Nu de dagen weer langer worden, komt het voorjaarsritueel straö in het zicht. Na een winter op stal wordt het tijd de paardenbenen in zee te spoelen, waarmee ze worden ontdaan van ongedierte. Als vanouds bijten de paardenlief hebbers in Renesse het spits af. Dit jaar op zaterdag 7 februari. Burgh-Haamstede volgt op 14 en Noordwelle op 28 februari. Zaterdag 7 maart is het straö in El- lemeet, 14 maart in Scharendijke en Serooskerke sluit de rij op za terdag 21 maart. Omdat de dorpen vasthouden aan de traditie van 'eerste, twee de, derde zaterdag van..' is er dit jaar op 21 februari geen straö. „Mooie kans voor Zierikzee om wat te organiseren," zegt Margo Grevel van het straöcomité Burgh-Haamstede. Vanwege de zelfde traditionele planning wa ren er vorig jaar op zaterdag 1 maart twee straö's aan de kust. Paviljoen helpt om aandacht te trekken door Ton van den Nouweland BURGH-HAAMSTEDE - Er zijn kandi daten voor een nieuw bestuur van de ondernemersvereniging Burgh-Haamstede. Dinsdag 20 ja nuari wordt de algemene ledenver gadering gevraagd deze mensen te benoemen. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland schat de schade van oud en nieuw op tienduizend euro. Dat is alleen de schade aan gemeentelijke eigendommen. Exac te bedragen zijn nog niet te noe men, laat een woordvoerder we ten. door Sharon van Oost Kris van der Werve NIEUWJAARSRECEPTIE ZEELAND OP NIVEAU door Ton van den Nouweland RENESSE - Op veler verzoek heeft het straöcomité Renesse het ring steken voor de kleintjes weer opge nomen in het programma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43