Hoondert sterk in verzengende hitte Slecht begin AC Milan na korte winterstop Prins Ali Bin Al Hussein doet gooi 34 SPORT VELDRIJDEN Mathieu van der Poel en Wout van Aert zetten de deur naar deelname aan het WK voor profs op een kier. Lefëvere en Boonen verdacht van fraude Stefan Kraft wint Schansentournee Dat was in de tweede etappe (maandag) wel anders. Hoondert moest er een tijdje flink het gas op zetten om verloren tijd in te halen. Al na 25 kilometer had hij de DAF iets te enthousiast door een bochtje gestuurd. „De achter kant driftte uit de bocht en schoot in een heggetje," vertelde hij na aankomst in het eveneens schroeiend hete bivak van San Juan, diep in de nacht. „Door de struikjes schoot het ventiel los. Kwijt. We hadden geen extra ven- BRUSSEL - De Belgische wielren ners Tom Boonen, Stijn Devolder en teammanager Patrick Lefevere moeten voor de rechter verschij nen vanwege belastingenontdui king. Dat melden diverse kranten in België. Ze zouden met nog vijf andere be trokkenen uit de ploeg Etixx-Quick Step de belasting voor aanzienlijke bedragen heb ben ontdoken. Het parket in Kortrijk heeft lange tijd onderzoek gedaan en heeft nu besloten een zaak tegen Tom Boonen en Patrick Lefevere te star ten. „Het gaat om een zaak van belas tingontduiking, waarbij het met complexe fraudesystemen de be doeling was inkomsten van wiel renners verborgen te houden voor de fiscus", aldus een verkla ring van het parket. Bij de ploeg van Boonen staat ook Niki Terps tra onder contract. tiel bij ons, dus we moesten het wiel vervangen. Dan komt het he le circus voorbij en mag je achter aan aansluiten, in het stof." Daarna stopte Hoondert nog drie keer om gestande collega's weer op weg te helpen. Vervolgens kreeg hij door de hitte problemen met z'n remmen. „Ze werden veel te heet en dan werken ze niet meer goed. Precies op een stuk langs allemaal af- grondjes en ravijnen. Die waren best diep, dus daar heb ik rustig aan gedaan, maar het was wel even spannend. De jongens in de cabine vonden het maar niks." Gerard de Rooy boekte gisteren in de derde etappe zijn beste resul taat tot dusver. De Brabantse vrachtwagenchauffeur reed enige tijd op kop in zijn Iveco maar fi nishte als derde. De Russen Airat Mardejev (eerste) en Andrej Kar- ginov konden de motor van hun Kamaz iets eerder afzetten in het bivak. Zijn ploeggenoot Hans Sta- cey eindigde als negende op 12.47 en raakte de leidende positie kwijt. Mardejev loste hem af. BISCHOFSHOFEN - Stefan Kraft heeft de winst in de 63e editie van de Vierschansentournee op zijn erelijst bijgeschreven. De 21-jarige Oostenrijkse skispringer verdedigde gisteren voor eigen pu bliek zijn voorsprong na drie wed strijden met succes op de grote schans van Bischofshofen, waar hij zich het meest thuis voelt. De derde plaats volstond daarvoor. Tot vreugde van de 20.000 toe schouwers zegevierde zijn landge noot Michael Hayböck vóór de Ja panse veteraan Noriaki Kasai (42). Het betekende zijn eerste hoofd prijs in een wereldbekerduel en benauwde momenten voor Kraft. Hij kreeg in de tweede run toch last van zenuwen en zag zijn teammaatje nog akelig dichtbij ko men. Het uiteindelijke verschil tussen de Oostenrijkse nummers één en twee was slechts zes pun ten. „Dit is gewoonweg geniaal", jubelde Kraft na de dubbelslag. De Sloveen Peter Prevc eindigde in het klassement als derde. Twee jonge honden maken mo menteel de dienst uit in het veldrijden: de twintigjarige Vla ming Wout van Aert en de vol gende week twintig jaar worden de Nederlander Mathieu van der Poel. De grote vraag voor het ko mende WK in Tabor (1 februari) is echter wanneer ze laten zien dat de besten van de wereld zijn. s Morgens in het voorprogram ma bij de beloften (renners jon ger dan 23 jaar) of's middags tij dens het 'grote' WK voor profs? „Na het Belgisch kampioenschap ga ik daar nog eens over naden ken", zei Van Aert toen hij afgelo pen donderdagavond na zijn zo veelste one-man-show (in Baal) naar Spanje vertrok voor een laat ste trainingkamp. Van der Poel denkt er net zo over. Eerst deze zondag het NK in Veldhoven rij den en dan ziet ook hij verder. In het veldrij-gekke Vlaanderen zijn beide uitspraken 'wereld nieuws'. Tot dusverre hebben de the young ones steeds stug volge houden dat ze in Tabor het jonge ren-WK gaan rijden. „Dat was vanaf het begin van het seizoen al de planning en waarom zou ik dat wijzigen?", liet Van der Poel meerdere keren weten. Het feit dat beiden tot voor Kerstmis niet eens wisten of ze zich zomaar konden aan melden voor het prof-WK, toon de volgens Van Aert aan dat ze totaal niet bezig waren met dat andere WK. „Anders hadden we dat iedere geval al uitgezocht." Na de kerstperiode werd het alle maal anders. Tot dan toe konden de twee vragen over het WK ge makkelijk pareren. Nadat de twee de rest een paar keer op gro te achterstand hadden gereden in grote wedstrijden werd het an ders. „Ook voor ons is het nu inder daad lastig uit te leggen waarom we blijven kiezen voor het belof ten-WK", zei Van der Poel. Ofte- Voor ons is het nu lastig uit te leggen waarom we blijven kiezen voor het beloften-WK wel: 'De deur staat op een kier', jubelde de Vlaamse pers. Iedereen in België wil immers de twee het grote WK zien rij den. De beste voetballers van het land laat je ook niet thuis omdat ze toevallig met Jong Oranje of de Jonge Rode Duivels moeten spelen. Van Aert geeft regelmatig aan dat hij gezien zijn leeftijd zuinig wil zijn om zijn lichaam. „Ik wil een carriere van minstens tien jaar. Dat moet ik nu nog niet al les willen." Ook coach en vader Adrie van der Poel waakt in die zin over zijn jongste zoon. Eén stap in de richting van het grote WK heb ben ze al gemaakt. Zondag rij den beiden hun nationale titel strijd bij de profs. „Mijn vader was ook daar eerst op tegen, maar hij is een beetje bijge draaid", verraadt Van der Poel zijn eigen dadendrang. Voor 23 januari moet hij bij de UCI nu aangeven welk WK hij gaat rijden. „En daarbij kijk ik heus niet naar wat Wout van Ae rt doet", verzekert hij voor alle duidelijkheid. Mathieu van der Poel zoekt hem niet bewust op en hij ontwijkt hem niet be wust. Dat laatste staat immers gelijk aan een zekere wereldtitel in een van de twee categorieën. Bondscoach Johan Lammerts geeft aan dat hij beiden het liefst het jongeren-WK ziet rijden. „Omdat het zo hoort in de op bouw van een carrière. Je start in je eigen categorie. Maar uiteinde lijk is het aan Mathieu om te be slissen wat hij doet." Zelfheeft Lammerts alle ruimte om Van der Poel op te nemen in zijn profselectie. In België is dat lastiger. Als daar Van Aert zijn vinger opsteekt, moet één van de gelouterde profs thuisblijven. Vanaf oktober al krijgen de twee jonge honden bijna wekelijks dé vraag voorgelegd. De druk op de twee om van gedachten te veran deren neemt met de dag toe. Volgens Johan Lammerts is het daarom in de toekomst beter dat renners als bij het begin van het seizoen aangeven welk WK ze rijden. „Dat geeft rust voor ieder- MILAAN - AC Milan is slecht be gonnen aan het nieuwe voetbal jaar. De ploeg van trainer Filippo Inzaghi verloor gisteren op eigen veld met 1-2 van het lager geklas seerde Sassuolo. De thuisclub, waarbij Nigel de Jong en Marco van Ginkel ontbra ken, kwam door een treffer van Andrea Poli nog wel op voor sprong. Nicola Sansone en Simo- ne Zaza zorgden voor een mineur stemming bij het thuispubliek. Hekkensluiter Parma verraste voor eigen publiek tegen subtop per Fiorentina: 1-0. Andrea Costa maakte in de grimmige wedstrijd het doelpunt. Mario Gomez miste namens Fiorentina een straf schop. De bezoekers beëindigden het duel met negen man De thuis ploeg incasseerde zes keer geel. Palermo haalde thuis hard uit te gen Cagliari: 5-0. De Argentijn Paulo Dybala kwam twee keer tot scoren. AS Roma boekt een be nauwde zege bij Udinese (0-1). Ke vin Strootman speelde voor het eerst weer een hele wedstrijd bij AS Roma na zijn zware kniebles sure. Urby Emanuelson kwam zeven minuten voor tijd het veld in en kreeg nog een gele kaart. Prins Ali is vice-president van de wereldvoetbalbond en hoofd van de Jordaanse en West-Aziatische Voetbal Federatie. De Jordaniër zegt dat het tijd is „de aandacht te verleggen naar de sport. Dit was geen makkelijke beslissing. Na een zorgvuldige overweging en veel discussies met gerespec teerde Fifa-collega's in de afgelo pen maanden heb ik besloten mij kandidaat te stellen." De 39-jarige prins hoopt dat het J onge honden van het veld hebben twijfels CHILECITO - Adwin Hoondert is in de derde etappe van de Dakar Ral ly als 31e binnengekomen. De in woner van Hoedekenskerke had met zijn DAF 1 uur 25 minuten en 19 seconden achterstand op de Rus Airat Mardejev in een Kamaz. De etappe liep vande Argentijnse steden San Juan naar Chilecito en had een lengte van 657 kilometer. Hoondert startte gisteren als 42e en profiteerde van het zware par koers. Terwijl hij redelijk door kon rijden, kwamen veel teams proble men tegen. door Ad Pertijs PUTTE-KAPELLEN/VELDHOVEN - Mathieu van der Poel door Norbert Kleinherenbrink Tot voor kort werkten prins Ali Bin Al Hussein (links) en Sepp Blatter (rechts) nog goed samen, foto Hollandse Hoogte ZURICH - Prins Ali Bin Al Hussein van Jordanië heeft gisteren laten weten dat hij zich verkiesbaar stelt voor het voorzitterschap van de Fi- fa. Hij neemt het in mei op tegen de huidige voorzitter Sepp Blatter en de Fransman Champagne.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34