Onderstroom breidt uit met drie topartiesten Oproep om een korte regiofilm te maken die te zien is tijdens FbtS De Zeeuwse tong Kleine gemeenten zijn in trek 26 ZEELAND BURGEMEESTER woensdag Recentelijk heb ik een weekje op een da- tingsite gestruind. Niet omdat ik zo vre selijk om een afspraakje verle gen zat. Meer omdat ik be nieuwd was naar wat daar alle maal te vinden was. Als man-van kon ik dat natuurlijk niet maar sinds ik een ex rijker ben, was er niks meer waar ik me schuldig over hoefde te voe len. En bovendien, kijken kan geen kwaad. En als ik nu echt eerlijk ben. Het is me niet echt bevallen. Het aanbod was... Laat ik maar zeggen dat mijn moeder me geleerd heeft 'heb je niks leuks van mensen te zeg gen, zeg dan niks'. En omdat ik naar mijn lieve moeder luister, zeg ik dus verder niks. Ik deed het in ieder geval best aardig bij dames van middelba re leeftijd. Met name woonach tig in de Kanaalzone. Het viel me echt op. Hunkerende da mes uit Axel, Sas van Gent en Sluiskil. Ik zag het al helemaal voor me. Door de tolpoort jes op weg naar een spannende date, in Terneuzen. Maar ik weet nu waar het aan lag. Waarom ik alleen in de Ka naalzone een hottie werd ge vonden. In mijn profiel had ik nagelaten te melden dat ik een geboren en getogen Brabander ben. En ja, dat is belangrijk. Belangrij ker nog dan mijn groene ogen, mijn creativiteit, mijn voorkeur voor natuurvakanties of mijn gevoel voor humor. Een concurrende datingsite kwam onlangs met het nieuws dat de Brabantse tongval door de singles verreweg als meest sexy wordt ervaren. Zeeuws staat onder aan het lijstje. Van de Zeeuwse tong worden vrou wen niet opgewonden. Logisch dus dat het niet aanbie dingen regende van woest aan trekkelijke zoekende dames. Ik had mezelf als een Vlissinger geadverteerd. Tja, beetje dom ook. Nu dachten alle vrouwen natuurlijk dat ik Walchers praat. Dat ik net zo klink als de minicampingboer van de vakan tie. En ja, het spijt me om te zeggen, daar zijn nu eenmaal bitter weinig liefhebbers voor. Ja, in de Kanaalzone. Daar wel. De Zomerconcerten worden aan de Houtkade in Vlissingen gehou den. De optredens zijn op 2, 3 en 4 juli. De verkoop van tickets be gint vandaag. De eerste twee da gen van de verkoop geldt er een early bird korting. Een beperkt aantal tickets (100 per concert) is verkrijgbaar voor 10 euro (in plaats van 21,50 euro aan de poort). De Houtkade in Vlissingen is een bijzondere setting. Het ligt in het vernieuwde industriële stadshart van Vlissingen, tegenover de Ma chinefabriek en met uitzicht op de grote hijskraan. Er kunnen 1500 mensen op het terrein te recht. Festival Onderstroom brengt al 34 jaar straattheater in Vlissingen op het intieme plein aan zee: het Bellamypark. Naast de drie top- optredens biedt de hele stad die dagen in juli een podium voor bij zonder locatietheater, straatthea ter, korte en vermakelijke voorstel lingen in tentjes en objecten, spektakel, beeldende kunst, mu ziek en circustheater. Ook op de Nieuwendijk en het De Ruijter- plein zijn optredens geprogram meerd. Van het programma Zomerconcer ten trapt Waylon donderdag 2 juli af. Hij is de countryheld voor wie het publiek tijdens Holland's Got Talent viel. Zijn soulstem geeft net dat beetje extra aan zijn coun try- en rockmuziek. In 2014 stond Waylon met Ilse de Lange op het Eurovisie Songfestival en eindig de op de tweede plaats met 'Calm after the Storm'. Sanne Hans, beter bekend als Miss Montreal, is een podium- dier. Zij pakt het publiek in. Het zomerconcert met Miss Montreal is vrijdag 3 juli geprogrammeerd. Di-rect mag de afsluiting op 4 juli verzorgen. De band trad eerder op Lowlands op, Pinkpop, Park pop en nu dan ook Festival Onder stroom. Di-rect is veelgevraagd voor festi vals en concerten. Ze maken toe gankelijke, stevige rock en ze heb ben een reputatie als goede live band hoog te houden. Di-rect is al vanaf 1999 samen. In 2009 kregen ze een nieuwe, crea tieve en energieke impuls met de komst van frontman Marcel Vee- nendaal. Hits zijn 'Times are Changing' en, meer recentelijk: 'Invincible'. De film mag maximaal drie minu ten duren, waarvoor een budget van 5000 euro beschikbaar is. Dat bedrag moet gebruikt worden voor het maken van de film van begin tot eind: van het scenario, de regie, de teamsamenstelling tot de productie. Met de korte film wordt de kracht en de waarde van de regio ge vierd. Het moet een origineel, creatief verhaal zijn, dat zich af speelt in Zeeland. De oproep is be stemd voor (jonge) regisseurs en scenaristen. Animatoren kunnen zich ook aanmelden in combina tie met een regisseur. De scenarist en/of de regisseur moet zelf opgegroeid zijn in de re gio waar het verhaal zich afspeelt. De regio moet op enige wijze een rol spelen in het verhaal en meer zijn dan de toevallige locatie waar het verhaal zich afspeelt. De acteurs moeten woonachtig zijn in en/of opgegroeid zijn in de regio. Het beginbeeld staat vast: Iemand die buiten op een bankje een krant aan het lezen is. Vanuit dit beeld begint het verhaal. Je wordt door OneBigAgency be geleid in het creatieve en produc tionele proces. Stuur de aanvraag uiterlijk in vóór maandag 12 januari 12.00 uur naar in-soo@onebigagency.com ow 'Oproep Regiofilm' met toe voeging van een cv en het script. De uitslag wordt na 15 januari be kendgemaakt. Voor meer informa tie bel naar: 020-5218750. VLISSINGEN - Voor burgemeesters posten in kleine gemeenten is door gaans meer belangstelling dan voor dezelfde banen in grote steden. „In Groningen en Nijmegen waren er minder dan tien sollicitanten", weet directeur Ruud van Benne- kom van het Nederlands Genoot schap van Burgemeesters. Terwijl kleine gemeenten (minder dan tienduizend inwoners), die de laatste drie jaar een vacature had den, vaak rond de veertig sollicitan ten trokken. Voor de burgemees terspost in Oudewater waren in 2012 zelfs 59 gegadigden. „Dit soort stadjes met een eigen karakter zijn populair." Mensen met burgemeestersambi ties zien kleine gemeenten vaak als een mooie opstap om het vak in de vingers te krijgen. „Vaak zijn het voormalige wethouders die sollici teren. Zij willen beginnen in een kleine gemeente, om daarna door te stromen." Volgens Van Bennekom is het bur gemeestersambt de laatste jaren in gewikkelder en zwaarder gewor den. „Burgemeesters hebben meer bevoegdheden gekregen op het ge bied van openbare orde en veilig heid, zoals huiselijk geweld en drugsoverlast. Daarnaast moeten ze sinds de invoering van het dualis me fungeren als een verbinder tus sen de gemeenteraad en het colle ge. Ze zijn de centrale spelverde lers." Mede daardoor zijn burgemeesters tegenwoordig ouder als ze voor het eerst benoemd worden. „De gemid delde leeftijd is 50 jaar. De functie vraagt gezag en veel bestuurlijk in zicht. Daarvoor moet je ervaring hebben opgedaan." Cuido van der Heijden Voor meer columns: www.pzc.nl/columns VLISSINGEN - Waylon, Miss Montreal en Di-rect komen naar Vlissingen om te vieren dat de stad in 2015 700 jaar bestaat. Dat ge beurt tijdens Festival Onderstroom in het feestelijk programmaonder deel Zomerconcerten. Festival Onderstroom, organisatie Cul- tuurwerf Vlissingen, donderdagavond 2 juli tot en met zondag 5 juli. www.cultuurwerf.nl Festival Onderstroom komt met een feestelijk program maonderdeel. De zomercon certen met topartiesten. De aantrekkingskracht van Noord-Beveland spreekt volgens oud-burgemeester Henny van Kooten vanzelf: „Een prachtige gemeente, echt waar. Zeker als je van water houdt." foto Hollandse Hoogte VLISSINGEN - De landelijke organisa tie OneBigAgency en Leo Hanne- wijk van Film by the Sea in Vlissin gen en filmcommissioner roepen getalenteerde filmmakers op, die een korte fictiefilm over hun regio willen maken. De film wordt ver toond tijdens de komende editie van Film by the Sea op de Dag van de Zeeuwse film, zaterdag 19 sep tember. Je doet een hele Naam: Ger van de Velde Gemeente: Tholen Leeftijd: 59 Partij: VVD Geïnstalleerd op: 17/11/2014 Aantal sollicitanten: 25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 26