Zoenen deur tot deur almanak Zwagerman in Porgy en Bess Onderstroom boekt toppers 26 ZEEUWS-VLAANDEREN WOENSDAG 7 januari 2015 25 Helderziende in het bos van TerHooge Buiten Drie voormalige bestuursleden spreken van wanbeleid bij Terneuzens podium; voorzitter noemt brief aan raad 'zuur'. TERNEUZEN - Drie voormalige be stuursleden van De PIT (Podium in Terneuzen) trekken bij de ge meenteraad aan de bel over wan beleid bij het podium en jongeren centrum in de Terneuzense bin nenstad. Het trio is uit onvrede opgestapt. De drie voegden zich vorig jaar bij het bestuur, onder meer om een groot financieel tekort weg te poetsen. „Na een paar maanden werd ons al duidelijk dat er elk weekend wel een incident was in De PIT. Vechtpartijen, dronken barmedewerkers, blowen en ro ken en aan het einde van de avond altijd minder in de kassa dan aan het begin", schrijven El len Blommaart, Katy van Hal en Thea Veldman aan de gemeente raad. Zij stonden grote veranderin gen voor, maar voelden zich niet gesteund door wethouder Cees Liefting. „Hij koos duidelijk voor het beleid van het oude bestuur. Daarop zijn wij opgestapt." Liefting betreurt de gang van za ken. „Dit is begonnen met een in cident, waarbij iemand (een bar- medewerker, red) tijdens een acti viteit in De PIT is buitengezet. Daarna is de situatie geëscaleerd en gingen mensen elkaar bescha digen. Een poging om alle neuzen weer in dezelfde richting te krij gen, mislukte. Toen werd mij ge vraagd wie ik nu eigenlijk ver trouwde. Ik vond die vraag hele maal niet aan de orde, maar heb wel aangegeven dat het 'oude' be stuur zijn afspraken altijd keurig nakwam. Zeker sinds de gemeen te de helpende hand bood om de financiële huishouding weer op orde te krijgen." Ook voorzitter Simone van Hove van De PIT krijgt het behoorlijk te verduren, zo blijkt uit notulen van een bestuursoverleg. Van Ho ve wordt onprofessioneel gedrag verweten. „Met modder smijten vind ik veel te makkelijk. Ik vind het heel zuur dat ze zo reageren. Heel veel aangevoerde argumen ten zijn gebaseerd op paniek, niet op feiten. Ja, we hadden de boel fi nancieel niet op orde. Dat was ook de reden dat het bestuur op verzoek van de gemeente is uitge breid. Maar al snel bleek dat onze visies ver uiteen lagen. We gaan nu overigens echt de goede kant op, De PIT is de crisis voorbij. De rode cijfers (volgens de drie ex-be stuursleden ongeveer 60.000 eu ro) zijn bijna passé, omdat we het uitgavepatroon hebben aangepast. We programmeren bijvoorbeeld minder bands op een avond." Inmiddels is het bestuur weer compleet. CDA, Christenunie, D66 en VVD willen volgende week dinsdag in de commissie Sa menleving met Liefting in discus sie over de situatie bij het gesubsi dieerde centrum. TERNEUZEN - Schrijver Joost Zwa german komt op dinsdag 13 janua ri naar Terneuzen. In Porgy en Bess spreekt hij over kunst en troost, en over 102 jaar Ameri kaanse moderne kunst. Zwager man debuteerde in 1986 op 22-ja- rige leeftijd met de roman De houdgreep. Zijn bestseller Vals licht werd genomineerd voor de AKO Literatuurprijs en in 1993 verfilmd. Zwagerman behoort tot de meest gelezen schrijvers van zijn generatie. Aanvang 20.00 uur, entree 10 eu ro. Kaarten zijn te bestellen via www.porgyenbess.nl. De Middelburgse slaat het liefst de de eerste dagen van het nieuwe jaar over. Vooral omdat ze een hekel heeft aan al dat gezoen door colle ga's bij dat Rotterdamse bedrijf. Om dit jaar geen indringers in haar intieme zone te hoeven toelaten, liet ze in december al weten dat haar broer, medewerker bij Artsen zon der Grenzen, de kerstdagen bij haar zou doorbrengen en daarna weer te rug zou keren naar Afrika. Ze verzweeg dat hij in Ethiopië werkt en zich daar zich bezighoudt met logistiek. Maar haar mededelin gen hadden succes. Ze werd de 5e ja nuari nauwelijks gekust en de mees te collega's volstonden met een af standelijke groet. Met Miss Montreal, Di-rect en Waylon breidt het Festival Onderstroom de artiestenlijst van de Zomerconcerten uit met drie topartiesten is 'de crisis voorbij' Podium PIT door Raymond de Frel \/fnPfHfT in HULST - Het is in al die jaren uitgegroeid tot een echte tra- lampje, lampion of lichtje. iVlUCUlg V clll djtje De Driekoningenoptocht door de Dullaertwijk in zekerheid maar een parap Hulst, georganiseerd door de buurtvereniging. Gisteravond stapten weer zo'n dertig kinderen, met hun ouders, mee in de optocht. Sommigen ludiek verkleed in kerstkledij of als engeltje, maar allemaal bewapend met En de meesten hadden voor de paraplu meegenomen. Niet voor niets, want toen de optocht rond half zeven begon, regen de het fors. Het deerde de kinderen en de drie koningen die meeliepen, niets. Moedig gingen ze van deur tot deur om liedjes te zingen, foto Camile Schelstraete Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25