Leger Israel ruziet over vervolgen van militairen De allermooiste rondreizen 399 469 669 699 BUITENLAND 11 1299 1439 Kras.nl/rondreizen of bel 0900-9697iscPm Celstraf voor corrupte gouverneur Een rechtbank in Virginia heeft oud-gouverneur Robert McDonnell veroordeeld tot twee jaar cel wegens corruptie. Eerder al had een jury McDon nell schuldig bevonden aan het aannemen van geld in ruil voor politieke gunsten. Een zaken man had de gouverneur 177.000 dollar aan leningen, ca deaus en goederen gegeven. Man na valse tweet ontslagen Een Brit is ontslagen omdat hij een valse tweet de wereld in had gestuurd. De man meldde dat hij een fietser had overre den, maar niet was gestopt om dat hij toch al te laat op zijn werk zou verschijnen. Later moest hij volgens de BBC toe geven dat hij niemand had aan gereden en dat zijn bericht 'een stomme fout' was. 'Grensdrones' hebben amper nut De inzet van drones door de Amerikaanse grensbewaking heeft nauwelijks effect. De dienst bagatelliseert bovendien de kosten van de vliegtuigjes bij de grens met Mexico. Tot die conclusies komt de inspec tiedienst van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid. Ex-vrouw verdedigt prins Andrew De voormalige vrouw van de Britse prins Andrew, hertogin van York Sarah Ferguson, heeft haar ex in het openbaar verde digd naar aanleiding van bewe ringen in de VS dat de prins ooit seks met een minderjarige had. Ferguson en de prins staan na hun scheiding op goe de voet. Ze waren samen op va kantie in Verbier. Levenslang voor moord op tieners Een 40-jarige Palestijn is in Is raël tot drie keer levenslang veroordeeld voor ontvoering van en moord op drie Israëli sche tieners. De drie werden op 12 juni ontvoerd, toen zij stonden te liften. Bijna drie we ken later werden hun licha men gevonden. De moorden zorgden voor veel geweld tus sen Israël en Harnas. 'Onthoofder' nu zelf onthoofd Een aanvoerder van een plaat selijke militie van de terreurbe weging Islamitische Staat (IS) in het oosten van Syrië is ont hoofd aangetroffen in de plaats al-Mayadeen. De gedode Egyp tenaar was commandant van een soort politiemacht die slachtoffers onthoofdt. Tijdens de Gaza-oorlog kwamen vorig jaar meer dan 2100 Pales- tijnen en 72 Israëliërs, onder wie zes burgers, om het leven. Danny Efroni, de advocaat-gene raal van het leger, wordt gezien als de drijvende kracht achter de pogingen soldaten voor de rechter te brengen. Hij heeft met zijn team van juristen meer dan hon derd klachten gekregen over het gedrag van militairen. Zeker tien gevallen worden onderzocht. Zo onderzoeken ze bijvoorbeeld het incident op het strand van Gaza waarbij vier Palestijnse kinderen op 16 juli bij een explosie om het leven kwamen. Ook het beschie ten van een VN-school op 24 juli door het leger wordt onderzocht. Tegenstanders van onderzoek zeg gen dat dit het moreel van de troe pen aantast en het vertrouwen van de bevolking in het leger on dermijnt. Ook zullen militairen zich in gevechten voortaan belem- merd voelen als de dreiging van vervolging boven hun hoofd hangt. Voorstanders van het onderzoek zien dit laatste juist weer als posi tief effect, omdat daardoor wan daden worden voorkomen. Onge veer 250 reserve-officieren en mili tairen hebben een brief geschre ven aan de chefstaf van het leger, waarin ze eisen dat er een einde komt aan deze 'gekte'. Daarmee doelen ze op het strafrechtelijk on derzoek. Reserveluitenant-kolo nel Shiri Gal zegt dat militairen zich niet hoeven te verantwoor den bij mensen die niet op het slagveld hebben gevochten. Militaire analisten zeggen dat de stap van Efroni ook is ingegeven door de mogelijke toetreding van Palestina tot het Internationaal Strafhof. Daardoor kunnen de Pa lestijnen Israël voor oorlogsmisda den aanklagen. Door zelf al vervol ging tegen militairen in te stellen, zou het strafhof buiten de deur kunnen worden gehouden. Na de Gaza-oorlog in 2009 wer den vier militairen veroordeeld. De beschuldigingen tegen hen hadden betrekking op plunde ring, onjuist gebruik van een wa pen en levensgevaarlijk gedrag. De zwaarst opgelegde straf was drie en een halve maand cel. Pamukkale Fethiye Betoverend Tunesië Koningssteden Marokko Parels van Portugal Proef Beleef Catalonië Corsica Toscane Verrassend Griekenland De wereld is K Rondreizen 100% vertrekgarantie WOENSDAG 7 JANUARI 2015 RICHMOND LONDEN WASHINGTON LONDEN JERUZALEM BEIROET door onze redactie buitenland JERUZALEM - Israëlische soldaten die mogelijk wandaden hebben be gaan tijdens de Gaza-oorlog van vo rig jaar, moeten die worden be recht? Over die vraag woedt bin nen het Israëlische leger een debat, waarbij vooral officieren tegen ver volging zijn en militaire advocaten voor. 3S I Een van de klachten over het Israëlische leger gaat over de dood van vier Palestijnse kinderen op het strand van Gaza. foto HH Mooie excursiereis met o.a. Fethiye, Kayaköy, Pamukkale, Denizli, Antalya en de Turkse Riviera. Vijf nachten verblijf in 5-sterren hotel Ontbijten diner Klantbeoordeling 8,5 fc t 1*1 Zie: Kras.nl/77722 M M M Alle hoogtepunten van Tunesië met o.a. Sousse, Tunis, Dougga, Carthago, Kai- rouan, El Djem en méér. Ontbijt en diner Oudheid en oases Verlenging mogelijk Klantbeoordeling 8,4 Zie: Kras.nl/35735 8 dagen Proef de sfeer in bijzondere steden. Met Meknès, Fès, Marrakech en het Midden-Atlasgebergte. Laatste plaatsen jan. Centrumhotels Ook als 10-daagse reis Klantbeoordeling 8,1 Zie: Kras.nl/koningssteden 8 dagen Talloze hoogtepunten met Porto, Braga, Guimaraes, Fatima, Coimbra, Évora, Sintra, Lissabon en méér. Laatste plaatsen vertrek in maart Inclusief 6 diners Klantbeoordeling 8,0 Zie: Kras.nl/35623 10 dagen Combi van zon, zee, stand, wandelingen en Spaanse wijn-en hamproeverijen. Dagexcursie Barcelona i Hotel met zwembad en 50 meter van het strand in MalgratdeMar Klantbeoordeling 9,2 Zie: Kras.nl/38794 Prachtige route met o.a. Athene, de Mani streek, Delphi, de Meteora kloosters en de Prespes Meren. Cultuur en natuur Ontdek het vasteland en de Peloponnesos Ontbijt én 12 x diner Zie: Kras.nl/38905 8 dagen 18 dagen v.a. Unieke combinatiereis met o.a. Boni facio, Porto Vecchio, Cap Corse, Florence en Montecatini Terme. Optioneel Pisa en Luca Cultuur en vrije dagen Ontbijt én 5 x diner Nieuw bij Kras Zie: Kras.nl/38910 Noorwegen, puur natuur Nieuw! Ervaar de schoonheid van Noor wegen met Oslo, fjorden, charmante dorpjes en watervallen. Met Geirangerfjord, Sognefjord en méér Tocht Atlantic Road Ontbijt én 11 x diner Zie: Kras.nl/38883 12 dagen v.a. Deze Kras-rondreizen zijn inclusief: Vlucht, hotels, ontbijt Nederlandssprekende reisleiding Fantastische excursies Al deze rondreizen worden ook aangeboden met gegarandeerde vertrekdata. Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11