Miliband start campagne Labour met een succesje )our's n for tain' ture 8-daagse riviercruises per eigen Stip schip^deJjjlaAll^o f 54# v.a. stipreizen.nl/zomerallegro Japan wil berouw tonen Gloednieuwe vaarroutes Duitsland! fstlP BUITENLAND 9 Nu vroegboekvoorete En... laatste plaatsen: Tijdens de officiële start van de campagne in Salford zorgde Mili- bands speech voor het gewenste effect. Het volk koos zijn kant. 'Ga terug naar Londen', schreeuwde een man in de zaal in het Lowry Theatre tegen een journalist die het waagde vraagtekens te zetten bij een uiteenzetting van Mili band over de situatie van het na tionale zorgstelsel NHS. De bijval voor Miliband in Salford, net als buurstad Manchester een La- bour-bolwerk, gaf aan dat de poli ticus de juiste snaar raakte. Miliband kon wel een succesje ge bruiken. Een eerder bezoek aan Manchester deed zijn geringe po pulariteit nog verder zakken. Toen hij een paar muntjes in een beker van een dakloze vrouw stop te, trok de politicus een gezicht alsof hij met blote handen een openbaar toilet moest schoonma ken. Deze gave om telkens ver keerd op de foto te komen, maakt Labour tot een gemakkelijk doel wit. Intern heeft Miliband mede hier om weinig steun. Oud-premier en partijgenoot Tony Blair weiger de zijn steun aan hem te geven, terwijl achter de schermen kop stukken een coup voorbereidden. Ze wilden Miliband ertoe bewe gen op te stappen, omdat ze zich met hem als boegbeeld kansloos achtten. De burger heeft evenmin veel met hem op. Vrijwel nie mand ziet in hem een geschikte premier. Gelukkig voor Labour krabbelt de partij langzaam op. In de polls ontlopen de Tories en de socialisten elkaar nauwelijks. Om en om nemen ze de leiding in de tussentijdse peilingen. Gisteren liet Miliband zien op welk terrein Labour zich wil onderscheiden. De NHS moet extra geld krijgen, onderwijs moet weer betaalbaar worden en het inkomen van bur gers moet omhoog. Of hem dit gaat helpen aan een meerderheid valt zeer te betwijfe len. Immigratie, met afstand het belangrijkste onderwerp in deze verkiezingen, raakt hij amper aan. Als kind van Poolse Joden wil Mi liband geen harde standpunten in nemen. Die keuze kan hem pijn lijk opbreken. Niet zonder reden noemde Blair hem 'te links' voor een moderne arbeiderspartij. De oorlogskas van Labour kan zich niet meten met die van de Conservative Party. Die heeft drie maal meer te besteden. Miliband wil dit compenseren door de ko mende tijd mensen persoonlijk te gaan spreken. Belangrijker zal ech ter zijn eigen input zijn. Om uit te blinken moeten al zijn publie ke presentaties vlekkeloos verlo pen. Gisteren lukte hem dat. Zijn weinig gelukkige verleden op dit vlak doet echter vrezen dat er nog flaters zullen komen. Tanker aangevallen bij Libische haven Vliegtuigen van de door de in ternationale gemeenschap er kende regering van Libië heb ben een aanval uitgevoerd op een Griekse tanker die bij de havenstad Derna voor anker lag om olie te lossen. Daarbij zijn twee bemanningsleden omgekomen. Volgens een rege ringswoordvoerder bracht het schip jihadisten naar Derna. Groot deel Kobani in handen van Koerden Koerdische strijders hebben in middels zo'n 80 procent van de Noord-Syrische stad Kobani in handen. Het Syrische Observa torium voor Mensenrechten in Londen meldde gisteren dat de Koerden terreinwinst hadden geboekt en dat veertien strij ders van Islamitische Staat zijn omgekomen bij de gevechten. Tandartsstudenten weg na Facebookpost Dertien studenten tandheel kunde uit Canada zijn ge schorst, omdat ze agressieve seksuele opmerkingen hadden gemaakt op Facebook over stu dentes in hun klas. De mannen werden al op 22 december ge schorst van alle klinische activi teiten om hun klasgenoten te beschermen en vanwege het gebrek aan professionaliteit. Ontvoerde baby in VS dood gevonden Een drie weken oud meisje is dood teruggevonden in Califor- nië, nadat ze was ontvoerd door een man die haar ouders en oom zaterdag neerschoot. De baby Eliza lag in een vuilnis container achter een restau rant bij San Diego, niet ver van de Mexicaanse grens. De dader was gisteren voortvluchtig. De regering van premier Shin- zo Abe wil in een verklaring berouw uitspreken over de rol van Japan in de Tweede We reldoorlog. De verklaring zou moeten worden gepubliceerd in verband met de herdenking van het einde van de oorlog ze ventig jaar geleden. Abe hoopt zo de relatie te verbeteren met China en Zuid-Korea, die beide onder Japanse bezetting heb ben geleden. De regering wil ervaringen van overlevenden en informatie van deskundi gen verzamelen en die verwer ken in een nieuwe verklaring, die gepubliceerd wordt 'om on ze weg als democratische natie naar vrede te laten zien'. Boek vóór 31 januari 23:59 uur! met o.a. airco en lift alle maaltijden aan boord inbegrepen unieke vaarroutes 2X per week live muziek zéér hoge beoordelingen eigen Stip-begeleiding aan boord Zuid-Nederland Vlaanderen 549 nu v.a. 499 Rond het IJsselmeer Texel ^59 nu v.a. 509 Ontdek de Waddeneilanden ^79nu v-a- 629 Het beste van Zeeland Zuid-Holland 349'nu v.a. 499 Hoogtepunten van de Rijn nu v-a- 559 Over de romantische Rijn 599 nu v.a. 549 Het mooiste van de Moezel £39'nu v.a. 589 Nazomeren op de Rijn 09' nu v.a. 559 boek online of bel met 088 - 70 70 600 DINSDAG 6 JANUARI 2015 door onze correspondent Geert Langendorff SALFORD - Ed Miliband begeeft zich op weg naar de landelijke ver kiezingen van 7 mei op zeer dun ijs. De leider van Labour kan zich geen enkele misstap veroorloven om de strijd met de regerende Con servative Party niet kansloos te ver liezen. Labour's Plan For Britain's Futur r Labourleider Ed Miliband TRIPOLI LONDEN TOKIO HALIFAX SAN DIEGO Nederland Duitsland! (499 Uniek! Stip heeft sinds kort een eigen riviercruiseschip, de zeer geliefde MS Allegro. Een heerlijk schip waar u een week lang echt in de watten gelegd wordt. We varen komende zomer een aantal fraaie routes dooro.a. Nederland en Duits land. Gedurende de reis verblijft u in comfortabele hutten, allen voorzien van o.a. airco en goed bereik baar met normale lift (dus geen stoeltjeslift o.i.d.). De verzorging is op basis van volpension, dus inclusief alle maaltijden. Tweemaal per week live muziek en iedere dag weer een andere bestemming! Uiteraard is er eigen Stip-reisleiding aan boord. Gaat u mee? PS. Indien u boekt vóór 31 januari, dan krijgt u 50 per persoon extra vroegboekkorting! i u"** Ui IlilUIHlimiiiiHllll o.a. Maastricht, Amsterdam, Roermond en Antwerpen, ziewww.stipreizen.nl/crrll o.a. Harlingen, Texel, Enkhuizen en Volendam, zie www.stipreizen.nl/crrnn incl. 3 fietsexcursies Terschelling, Texel en Vlieland, zie www.stipreizen.nl/crrnw o.a. Rotterdam, Veere, Middelburg en Dordrecht, zie www.stipreizen.nl/crrzk o.a. Andernach, Rüdesheim, Mainz, Linz en Kampen, zie www.stipreizen.nl/crrae o.a. Düsseldorf, Bonn, Rüdesheim, Mainz en Boppard, zie www.stipreizen.nl/crrab o.a. Cochem, Bernkastel, Trieren Traben Trarbach, zie www.stipreizen.nl/crrac o.a. Rüdesheim, Koblenz, Keulen en Düsseldorf, ziewww.stipreizen.nl/crrad 3-daagse culinaire cruise met Indonesi sche topkok/entertainer Lonny Tante Lien. Vertrek alléén op 21 en 23 januari. Nu slechts 149!!! Zie stipreizen.nl/crrkl V Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten en eventuele (verplichte) lokale kosten. De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijstabel. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9