Lonink over vete: Praat met elkaar, of wees geen last voor de ander maaskant ZEEUWS-VLAANDEREN 25 gftiS Maakt er meer vakantie van. maaskantreizen.nl dan moeten lopen, krijgen ze een stukje vlees voorgehouden waar door ze opgehitst raken. Omdat de eigenaren van de honden zo trots zijn op de dieren, is het las tig om kritisch te zijn. Want als je direct begint met te zeggen dat het fout is wat ze doen, sluit je het gesprek met die mensen af." „Aan de ene kant is het moeilijk, maar aan de andere kant is dit juist het mooie van ons werk. Je moet je verdiepen in de cultuur, om mensen over te kunnen halen het anders te doen. Overal zien we vrijwel dezelfde ziektes en pro blemen, maar op iedere plek is de cultuur anders en gaan mensen er dus anders mee om." TRAVELLING ANIMAL DOCTORS Graauw Leeft houdt een karaokemiddag Graauw Leeft houdt ook in 2015 karaokemiddagen. De eer ste is morgen in het gemeen schapscentrum. Willy Wau- mans is vanaf 14.00 uur de voorzanger van populaire Ne derlandse liedjes. Alessandro Nanna beantwoordt van 14.00 tot 16.30 uur vragen over com puters. De toegang voor beide activiteiten is gratis. Aan de slag met het Groeiboek Maandag 12 januari begint een vormingscursus. Deelnemers ontdekken wat een Groeiboek is en hoe je daarmee talenten en kwaliteiten van jezelf kunt ontdekken. Op 19 en 26 januari zijn de andere cursusdagen, van 19.00 tot 22.00 uur in basis school De Twijn. Info prh-ne- derland.nl of 0115-697 300. Concert pianiste Maat en zangeres Gorissen Pianiste Cathelijne Maat en zan geres Ida Gorissen geven zon dag een nieuwjaarsconcert in de Grote Kerk op de Markt in Groede. Ze brengen werk van Gershwin, Legrand en Bern stein. De organisatie is in han den van de afdeling Sluis van de VVD. De aanvang is 15.00 uur, de toegang is 10 euro. Natuurjeugdgroep vliegt door de stad 't Stekkert je, de jeugdgroep van natuurbeschermingsvere niging De Steltkluut, komt zon dag 11 januari samen in buurt huis De Hoeve in Terneuzen. 'Wat vliegt daar?', is het thema. Na een inleiding wordt de Otheense Kreek bezocht. De activiteit is vanaf 13.00 uur. Aanmelden kan via de website jeugdgroep@steltkluut.nl. De Kameleon houdt een prijskaarting Buurthuis De Kameleon aan de Dokweg in Terneuzen begint het nieuwe jaar met een prijs kaarting. Zaterdag kunnen kaartliefhebbers vanaf 14.00 uur terecht voor een potjes bie den en jokeren. Er wordt ge streden om prijzen, maar uit eindelijk is er voor iedereen een prijs(je) beschikbaar. Kid Harlequin rockt erop los in de Pit Kid Harlequin speelt zaterdag in de Pit in Terneuzen. De bandleden komen uit Amster dam en Rotterdam en spelen industrial alternative rock. Een 'ruige maar gepolijste sound' zoals de band zelf zegt. Ook Si mon zal deze avond spelen. Meer informatie te vinden op: www.podiuminterneuzen.nl Met die boodschap richtte burge meester Jan Lonink zich gisteren tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Terneuzen direct tot de twee groepen die in Terneu zen al jarenlang een vete hebben. Lonink sprak in zijn rede logi scherwijs zijn zorg uit over de maatschappelijke impact van de twee recente schietpartijen in de stad, waarvan één met dodelijke afloop. De gemeente neemt een regierol om de vete te stoppen. „Wij leggen verbindingen en pro beren mensen en instellingen bij elkaar te brengen in plaats van uit elkaar te drijven. Met de horeca via een convenant veilig uitgaan. Met City Marketing. Met scholen. Met wijkraden. Met woningcorpo raties. Met doelgroepen. En met politie, handhavers en justitie." De gezamenlijke boodschap moet volgens Lonink zijn dat geweld ge bruiken niets oplost en dat actie reactie oproept. „Samen moeten wij grenzen stellen aan mensen die onverdraagzaamheid uitdra gen en het recht in eigen hand ne men. Want mensen moeten zich hier veilig voelen en trots op hun gemeente zijn." Ook in een vooruitblik op 2015 repte Lonink over een regierol voor de gemeente, maar dan als het gaat om begeleiding en onder steuning bij het verlenen van (jeugd)zorg en de integratie van kwetsbare mensen in de reguliere arbeidsmarkt. Door decentralisa ties ligt die verantwoordelijkheid sinds 1 januari bij de gemeente. „Maar we kunnen het niet alleen. Er is op dit gebied ook inzet van de samenleving nodig, waar dat verantwoord kan. Voor iedereen kan dus zijn rol veranderen." ONE/US 5'?te. Rondreis Gastvrij Ierland Rondreis Kroatië Klassiek Italië, Rome Toscane Overwinteren in de Algarve isi SS, info@maaskantreizen.nl I 0412 - 48 28 28 DINSDAG 6 JANUARI 2015 over dieren De stichting van Jochem Lastdra ger en Tjarda Reints Bok heeft een eigen, Engelstalige website: www.travellinganimaldoctors.com. Daarop is onder meer te lezen over de korte historie van de stich ting. Het eerste werk ervoor deed het tweetal in 2012 op Sint Eusta- tius, waar Jochem heen was ge daan om als vrijwilliger mee te doen aan een onderzoek naar het behoud van zeeschelpen. Toen de lokale bevolking door kreeg dat Jochem dierenarts was, kreeg hij al gauw 'werk'. Door de lokale overheid werd hij vervol gens gevraagd de plaatselijke sla gers te adviseren. Eind 2012 vertrokken Jochem en Tjarda voor vier maanden naar Su riname. Daar hadden ze veel aan dacht voor honden. Daarnaast ga ven ze voorlichting, onder meer via televisieprogramma's voor kin deren. Het duo werkte vervolgens ook nog op de Galapagoseilanden en nu op de Grenadines. Op de website staan ook een blog en gegevens over hoe de stichting gesteund kan worden. GRAAUW TERNEUZEN GROEDE TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN door Raymond de Frel TERNEUZEN - Praat met elkaar, zoek elkaar op. En lukt dat niet, ga elkaar dan uit de weg en wees geen last voor de ander. 10 dagen vanaf 699 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Cliffs of Moher, Dublin, Ring of Kerry. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van 7x half-pension. Vertrek: 28 mei, 18juni, 2,23 juli e.a. 12 dagen vanaf 599 12-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Split, Dubrovnik, Mostar en Sibenik Rivièra. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: 18 april, 9,23 mei, 6,20 juni e.a. 10 dagen vanaf 599 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Siëna, Florence, Assisi en Rome. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van 7x half-pension. Vertrek: 27 maart, 24 april, 7,21 mei, 4,18 juni e.a. 21 dagen vanaf 999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o.a. 15 dagen verblijf op basis van half-pension in ****aparthotel Alto da Colina in Albufeira. Vertrek: 11 jan., 8 feb., 1,15,29 maart e.a. ANVR Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. Het zijn niet altijd kleine huisdieren die Jochem Lastdrager en Tjarda Reinst Bok behandelen, foto Jochem Lastdrager

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66