Juventus trekt aan Wesley Sneijder Anderson heeft eindelijk zijn titel Androni zet zaak tegen Hoogerland door SPORT 31 ontslag van oud-keeper Zubizarre- voor een grote schoonmaak. Voor- delijke voor de diverse misstan- ta op de achtergrond aan een te- ta, die sinds 2010 in dienst was als al president Josep Maria Barto- den gezien. Bovendien zou de po- rugkeer bij de club aan het werk technisch directeur, de opmaat is meu wordt als hoofdverantwoor- pulaire oud-directeur Joan Lapor- zijn. Trainer Massimiliano Allegri be nadrukte gisteren dat hij Sneijder graag wil toevoegen aan zijn selec tie. „Sneijder heeft grote techni sche kwaliteiten en kan voor extra concurrentie op ons midden veld zorgen", zei Allegri op zijn eerste persconferentie van 2015. De dertigjarige Utrechter speelde tussen 2009 en 2013 al in de Serie A voor Internazionale. Sneijder leidde de club uit Milaan in 2oro naar de landstitel, Italiaanse beker én winst van de Champions Lea gue. Begin 2013 stapte de oud-Aja- cied vanwege een conflict met de clubleiding over naar de Turkse topclub Galatasaray. Nu lonkt een terugkeer naar Italië. Allegri erkende gisteren, een dag voor de competitiewedstrijd te gen Inter, dat hij deze maand een verdediger en aanvallende mid denvelder wil aantrekken. Voor die laatste vacature is Sneijder de belangrijkste kandidaat. „Hij zou een toch al sterk deel van onze ploeg compleet maken", aldus de Italiaanse trainer. „We kunnen hem weliswaar niet inzetten in de Champions Lea gue, maar dat nemen we voor lief." Aangezien Sneijder met Ga latasaray al actief was in het be langrijkste Europese bekertoer nooi, mag hij dit seizoen niet voor een andere club in de Cham pions League uitkomen. Daar was het eigenlijk al een paar jaar op wachten. De 44-jarige An derson haalde al eens de finale (2011, verlies tegen Adrian Lewis) en hij staat in het circuit bekend als een scoringsmachine. Enig verschil is dat hij er in de beslissende fase van dit toernooi ook een enorm hoog finishpercentage aan koppel de. Zeker op zijn geliefde dubbel 20 miste hij vrijwel nooit. Michael van Gerwen kan er sinds zaterdag over meepraten. Op weg naar de spelerslounge na de vierde set (3-1-voorsprong) zag je hem voor het eerst aan een we reldtitel denken. Raymond van Bar- neveld stipte het zaterdag na zijn verloren halve finale tegen Taylor nog aan: dat moet je nooit doen, en zeker niet tegen de allerbeste aller tijden. Prompt verloor de tot dan toe ongenaakbare Anderson negen van de tien legs die volgden en daar mee ook drie sets op rij: 4-3. Taylor leek door te pakken, maar toen was daar plots weer Anderson (4-4). Daarna gebeurde er iets wat zelfs de meest verstokte dartsvolgers claimden nog nooit te hebben ge zien. Anderson gooide zijn eerste twee pijlen van de negende set in de triple 20, om er ze met zijn der de pijl uit te rammen. Nul punten, een katterig gevoel en weg was Tay lor (2-0 in legs). Maar deze Anderson is geen weife lende Van Barneveld, zo bewees hij in het vervolg. De Schot, die met 64 maximale scores Adrian Lewis onttroonde als de koning van de 180'ers, rechtte zijn rug en trok als nog de set naar zich toe. Om daar later ook nog zijn eerste wereldtitel aan toe te voegen. Zo kwam hij af van het stempel dat jaren geleden op hem gedrukt werd, dat van de beste speler die nooit wereldkampi oen werd. De hoofdrolspelers van het WK gaan de komende maand cashen. Zo gaat verliezend finalist Taylor een weekje 'demonstreren' in Nieuw-Zeeland voor 40.000 pond, terwijl Van Gerwen met datzelfde doel naar Australië afreist. VLISSINGEN - Gianni Savio, de ma nager van de Italiaanse wieler ploeg Androni, houdt woord. Hij dient woensdag een aanklacht te gen Johnny Hoogerland in bij de rechtbank van Turijn wegens las ter en smaad, en eist schadever goeding. Savio reageerde afgelopen woens dag furieus op een tweet die de wielrenner uit Langeweegje die dag de wereld instuurde. Hooger land vroeg Brian Cookson, de voorzitter van wereldwielerbond UCI, wat je moet doen als iemand zijn loon niet uitbetaald krijgt. Savio trok zich de tweet aan en beweert dat Hoogerland zijn sala ris wel heeft gekregen, maar wel met een korting omdat er nog loonbelasting moest worden be taald. Hoogerland stond in 2024 onder contract bij Androni. Van Gaal in FA Cup naar Cambridge Louis van Gaal heeft het met Manchester United ge troffen bij de loting voor de vierde ronde van de FA Cup. De 'Mancunians' werden gis teren gekoppeld aan Cam bridge United, een club uit de League Two, het vierde niveau in Engeland. Titelver dediger Arsenal neemt het op tegen Brighton Hove Albion, Manchester City treft Middlesbrough. Ronald Koeman moet met Southam pton op herhaling in de der de ronde na de 1-1 zondag te gen Ipswich Town. Chelsea werd gekoppeld aan de win naar van het duel tussen Mil- wall en Bradford City. Ajax legt drie talenten vast Ajax legde gisteren de Deen se jeugdinternational Kas- per Dolberg vast en verleng de tevens de contracten van de talenten Abdelhak Nouri en Donny van de Beek. Bei de jeugdspelers uit de A-ju- nioren liggen daardoor tot de zomer van 2018 vast in Amsterdam. Dolberg, een ze ventienjarige aanvaller, komt in de zomer voor drie jaar over van Silkeborg IF. Zaalvoetballers verliezen van Servië Het Nederlands zaalvoetbal team, waar de Vlissingers Khalid El Hattach en de broers Said en Hoessein Bou- zambou deel vanuit maken, heeft het vriendschappelijke duel met Servië gisteravond met 2-1 verloren. De broers Bouzambou kre gen van bondscoach Marcel Loosveld speeltijd, El Hat tach moest genoegen ne men met een plaats op de tribune. Vanavond treffen de twee ploegen elkaar op nieuw in het Topsportcen trum in Almere. Stadion Benfica aan Eusébio-straat Benfica voetbalt voortaan aan de straat die de naam draagt van Eusébio. Exact een jaar na het overlij den van de Portugese voet ballegende is de weg langs het Estadio da Luz omge doopt in de Avenida Eusébio da Silva Ferreira. Inter huurt Podolski van Arsenal De tijdelijke overstap van Lu- kas Podolski van Arsenal naar Internazionale is einde lijk rond. De Duitse aanval ler speelt de rest van het sei zoen op huurbasis voor de Italiaanse club. Podolski (29) trainde giste ren voor het eerst mee in Mi laan en kan vandaag in de kraker tegen Juventus al de buteren voor de 'Nerazzur- ri'. DINSDAG 6 JANUARI 2015 Technisch direteur en voormalig keeper Andoni Zubizarreta is door Barcelona ontslagen, foto Joan Valls/VI Images TURIJN - Wesley Sneijder kan terug keren naar Italië. De spelmaker van Galatasaray staat nadrukkelijk in de belangstelling van landskam pioen Juventus. door Pim Dikkers LONDEN - Iedere finale heeft zo zijn eigen verhaal. Als we dartskenners van overzee mogen geloven, en waarom ook niet, was de eindstrijd van zondagvond tussen de Schot Gary Anderson en de Engelsman Phil Taylor er een van de eerste (Anderson) of - misschien wel - de laatste wereldtitel (Taylor). Het werd na een marathonpartij van ruim tweeënhalf uur een feestje voor de The Flying Scotsman: 7-6. Het betekende de eerste Schotse wereldtitel ooit bij de PDC. Gary Anderson, de 'Beste speler die nooit wereldkam pioen werd' is eindelijk van dat stempel af. LONDEN AMSTERDAM ALMERE LISSABON MILAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62