Inwoners van Tholen krijgen een pluim Zei end en fietsend over Zeeuws water en and Badeendjes bouwput worden kunstwerk BEVELANDEN en THOLEN 27 Hond ingezet bij onderzoek brand kerk in Hoek Ondernemerspleiii Van Geest werkt al een paar jaar - als chefkok en matroos - bij Floa ting Hotel; een organisatie die luxe fiets-vaarvakanties aanbiedt. Tijdens deze vakanties varen sche pen als een varend hotel achter hun fietsende gasten aan. Iets soortgelijks, maar dan kleinschali ger en met de haven van Kamper land als vast vertrekpunt, bieden Van Geest en Bom vanaf juni in Zeeland aan. Door de combinatie van varen en fietsen kunnen men sen de omgeving optimaal ontdek ken, schetst Bom. „Het gevoel van het eiland, de vlakte hier en het omringd zijn door water. Met de Oosterschelde aan de ene kant en het Veerse Meer aan de andere kant. We kunnen vanuit Kamper land onder meer Veere aandoen, Middelburg maar ook Zierikzee. Er zijn zoveel mogelijkheden." Op dit moment zijn Van Geest en Bom - die in het voorjaar naar Noord-Beveland verhuizen - druk doende tochten samen te stellen, zodat er voor gasten straks wat te kiezen valt. Met maximaal acht passagiers aan boord kan de omgeving via het water worden verkend. Een perso- nenbus met aanhanger vervoert e-bikes voor de passagiers naar plekken waar de tocht via land wordt voortgezet. De van oor sprong Noord-Bevelandse Bom gidst de gasten over Zeeuwse bo dem. Van Geest zorgt voor culi nair genot, waarbij de nadruk zal liggen op Zeeuwse producten. De nachten worden doorgebracht in een B&B. „Wat we ook willen is back to basic. Maneschijn zien, naar vogeltjes luisteren, je bewust zijn van de elementen." In het voorjaar meert Noorderlicht in de nieuwe thuishaven Kamperland aan. Deze zomer al wil het twee tal vakanties en tochten aanbie den. Eind deze maand gaat de website van het bedrijf www.ho- mesailandbike.com in de lucht. NOORDERLICHT Ze roemde de vele mooie projec ten die in Tholen van de grond ko men met beperkte inbreng van de gemeente of zelfs zonder gemeen telijke bemoeienis. „Ik denk dan aan de 'Stichting Tholen 650 jaar' met een geweldig programma voor 2016 en buurtschap De Oude Smederij in Oud Vossemeer, die de travalje geplaatst heeft." Ook de 12-jarige Thoolse scholier Luke Pollie kreeg een pluim van de burgemeester voor zijn initia tief om pesten tegen te gaan. „En niet te vergeten de Stichting Sta- voordó en de Vrienden van Siem, die tienduizenden euro's inzame len voor goede doelen. Waarde ring en respect hiervoor." Van de Velde zei te beseffen dat ze veel andere goede voorbeelden is vergeten. Ze prijst echter alle vrijwilligers en ook de vele man- telzorgers. „We kunnen niet zon der. Vrijwilligerswerk is het ce ment van onze samenleving." De burgemeester liet weten dat ze de komende maanden alle ker nen zal bezoeken om nader ken nis te maken met de inwoners. Ze wil deze bezoeken samen met de gemeenteraad afleggen. „Ik zie het als een geweldige kans om met elkaar in gesprek te komen en te horen en te zien wat elke kern zo bijzonder maakt." Van de Velde liet tevens weten dat ze al halverwege deze maand op Tholen gaat wonen. „Het in pakken in Ouddorp is begonnen, op 16 januari zijn wij Tholena- ren." De burgemeester en haar echtgenoot gaan wonen op 't Oudeland, een buurtschap ten zuiden van Tholen-stad. Vrijwilligerswerk is het cement van onze samenleving HOEK - Was het vuurwerk of toch iets anders? Die vraag staat de ko mende dagen centraal bij het on derzoek dat de technische recher che en vertegenwoordigers van de verzekering doen in de door brand verwoeste kerk aan de Lan- gestraat in Hoek. Gisteren speur de een hond van de Landelijke Eenheid Speur- en Specialistische Dieren naar sporen van brandver- snellende middelen. Over de be vindingen werden gisteren geen mededelingen gedaan. De komende dagen heeft de ker kenraad overleg met bouwkundi gen over wat er nog te redden valt. De badeendjes werden door Mid delburgers losgelaten in de bouw put voor het theater, die jaren lang vol water stond. Met de actie werd nog eens aandacht gevraagd voor een oplossing voor deze schandvlek in de stad. Bouwbedrijf Heijmans, eigenaar van de bouwput, is in november vorig jaar begonnen met het vul len van de put. De badeendjes zijn niet begraven onder het zand, maar eruit gehaald. SVRZ greep een oproep op Facebook aan ('wat doen we met de bad eendjes') om van de badeendjes een kunstwerk te maken. Kunste nares Liesbeth Labeur heeft mee gedacht en zij zal van een aantal badeendjes wat bloemen maken die rondom de getimmerde bad- eend geplaatst zullen worden. Die eend van pallethout wordt ge maakt door cliënten en medewer kers, met hulp van waterscouts. DINSDAG 6 JANUARI 2015 Noorderlicht is weliswaar geen oude houten vrachtvaarder, maar mag zich wel aansluiten bij de Kamperlandse bruine vloot door Rob Paardekam door Esme Soesman KAMPERLAND - Zeilend, fietsend en proevend over Zeeuws water en land. Dat is het uitgangspunt van Peter van Geest en Ivonne Bom, die met hun klassieke schip Noor derlicht vanaf deze zomer vakan ties aanbieden vanuit de Bruine Vloothaven in Kamperland. Het is geen echt 'bruine vloot'-schip, maar Noorderlicht past wel prima bij de richtlijnen die zijn opgenomen in het haven reglement Bruine Vloothaven Kam perland Burgemeester en wethouders van Noord-Beveland scharen zich ach ter de uitbreiding van de bruine vloot in Kamperland omdat nu acht van de tien ligplaatsen bezet zijn, er sprake is van een nieuw toeristisch product en omdat het - hoewel geen oude houten vracht vaarder - om een klassiek schip gaat. De Noorderlicht is in 1989 ge bouwd en is een replica van een schip van rond 1880. Het schip is vijftien meter lang, circa vier me ter breed en heeft een diepgang van twee meter. THOLEN - De kersverse burgemees ter Ger van de Velde heeft in haar eerste nieuwjaarstoespraak de lof trompet gestoken over de Thoolse samenleving. Ger van de Velde Een speurhond zoekt in de uitgebrande kerk in Hoek naar aanwijzingen voor de oorzaak van de brand, foto Peter Nicolai door Maurits Sep MIDDELBURG - De badeendjes die als ludieke acties waren vrijgelaten in de bouwput in Middelburg, krij gen een nieuw leven als kunst werk. Dat wordt gemaakt door wa terscouts van de Paul Kruger Groep en cliënten van 't Gasthuis van SVRZ.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60