'Hele dag bij bord staan niet zo aantrekkelijk' 'Bieb in Kruiningen is goedkoper' Liefst 41 mensen azen op Noord-Beveland BEVELANDEN en THOLEN 25 GOES - Wat nou precies de oorza ken zijn van minder schade als ge volg van het afsteken van vuur werk tijdens de jaarwisseling kon den betrokkenen gisteren nog niet vertellen. „Mijn gevoel zegt dat het te ma ken kan hebben met het later mo gen afsteken van het vuurwerk", zegt een woordvoerster van water schap Scheldestromen. „Kinderen hadden er blijkbaar niet zo'n zin in in het buitengebied de hele dag bij een afvalbak of verkeersbord te staan." Het waterschap noteerde zelfs he lemaal geen noemenswaardige schade aan haar eigendommen. „Er was wel eens een rotje in de rand van een verkeersbord gelegd maar daar bleef het eigenlijk wel bij. Gelukkig maar. Ons gevoel is ook dat tijdens de afgelopen jaar wisseling meer siervuurwerk is af gestoken dan knallers. Dat blijkt ook uit landelijke cijfers." Bij de autoschadeherstelbedrijven in de regio bleef het ook rustig. Er zijn bijna geen auto's met vuur- werkschade voor reparatie aange boden. „We hebben drie auto's met vuur- werkschade binnen gekregen", zegt Peter Sinke van autoschade team Baarends in Goes. „En dan gaat het alleen om wat schade aan de lak, rijdbare schade zoals wij zeggen. Die auto's worden volgen de week gerepareerd." Baarends kreeg vorig jaar meer au to's met vuurwerkschade binnen. „Ik onderschrijf het gevoel dat het komt door het later mogen afste ken van het vuurwerk. Ook heb ben automobilisten hun voor zorgsmaatregelen genomen door hun voertuig tijdens de jaarwisse ling elders te parkeren op plekken waar het wat rustiger was." Medewerkers van aannemers en klusbedrijven hoefden de afgelo pen dagen niet extra uit te rukken om schade aan woningen of tui nen te repareren. „Wij hebben helemaal geen mel dingen over vuurwerkschade ge kregen", vertelden diverse woord voerders gisteren. Trefpunt houdt nieuwjaarsreceptie Trefpunt in Biezelinge houdt donderdag tussen 9.30 en 11.30 uur de nieuw jaarsreceptie aan de Bieze- lingseweg 6. Voor vragen en vervoer kan men contact op nemen met Natasja Nieuw- dorp: 0113-381050 of 06-30462996. Voor meer in formatie zie de website www. cgk-biezelinge.nl. Nieuwjaarsconcert seniorenorkest Het Seniorenorkest Zeeland geeft vrijdagmiddag zijn nieuwjaarsconcert in 's-Heer Hendrikskinderen. Het orkest treedt op in het Heer Hendrikhuis aan de Te Werfstraat 18. Het concert van het Senio renorkest begint om 14.30 uur en de toegang is gratis. Open avond bij zangvereniging Zangvereniging De Levens bron houdt vanavond een open repetitie in kerkge bouw De Levensbron aan de Mansholtlaan te Goes. Het mannenkoor repeteert van 19.00 tot 20.00 uur, het ge mengd koor van 20.30 tot 22.00 uur. Info gemengd koor: Ellie van Gilst 312204, mannenkoor: Edwin Goetheer 269703. Open repetitie Holland Koor Het zevenhonderd leden tel lende Holland Koor houdt komende zaterdag een open repetitie in de Maranatha- kerk aan de Bergweg 43a in Goes. Deze repetitie begint om 10.00 uur, deuren staan open vanaf 9.30 uur. Het grootste koor van Nederland bereidt vanwege het 25-jarig bestaan een jubileumreis voor naar Israël. Deze staat gepland voor oktober aan staande. Tijdens de repeti ties in het land kunnen men sen kennis maken met het koor en overwegen om mee te gaan met de jubileumreis. Een kwart (10) van de sollicitan ten is vrouw; de meerderheid (24) is momenteel werkzaam in het bedrijfsleven. De leeftijd van de kandidaten loopt uiteen van 27 tot 67 jaar. Het burgemeester schap van Noord-Beveland is voor al in trek bij WD'ers; veertien kandidaten zijn lid van deze par tij. Ook solliciteerden acht CDA' ers naar de functie. GroenLinks, D66, Christenunie en PvdA brengen iedere drie kandidaten voort en twee mensen gaven aan lid te zijn van de SGP. Het hoogste ambt op Noord-Beve land is vacant sinds Henny van Kooten in oktober werd gekozen als burgemeester van de Gelderse gemeente Maasdriel. Kandidaten konden tot 22 december 2014 solli citeren. De benoeming en installa tie van een nieuwe burgemeester wordt voorzien in april 2015. Tot die tijd is Marcel Franzel waarne mend burgemeester van de klein ste gemeente van Zeeland. Reimerswaal gooit het roer radi caal om. Alle vestigingen sluiten, in plaats daarvan komt er één gro te centrale bieb. In de overige dor pen worden servicepunten of boekafhaalpunten geopend. In december koos het college voor Kruiningen als centrale locatie, al hield WD-wethouder Izak Voge laar nog een slag om de arm. Dat voorbehoud is inmiddels verdwe nen in het aangepaste voorstel dat volgende week wordt besproken. Eén van de redenen is dat het fi nanciële plaatje voor Kruiningen er de afgelopen weken gunstiger op is geworden, zegt Vogelaar. In Kruiningen moet de bieb in Bach- ten Vaete komen. De gemeente wil deze overbodig geraakte de pendance van het gemeentehuis verkopen aan een investeerder en vervolgens deels terughuren. Bachten Vaete staat voor zo'n ne gen ton in de boeken. Om tot een gunstige verkoopprijs te komen, wil de gemeente zoveel mogelijk potentiële huurders aandragen. De gemeente rekent met een gun stige huurprijs van 30.000 euro voor de bibliotheek. Dat is voorde liger dan Yerseke, waar het pand ook moeten worden verbouwd. Doordat Bachten Vaete een multi functioneel centrum wordt, kan de gemeente ook op andere vlak ken voordeel boeken. Zo zou vesti ging van het consultatiebureau daar naar schatting 12.000 euro kosten, tegenover 36.000 euro nu. Volgens Vogelaar is het onmoge lijk om in het raadsvoorstel defini tieve bedragen in plaats van schat tingen te noemen „Pas als de raad een besluit heeft genomen, heb ben we een juridische basis om af spraken te maken met een inves teerder, potentiële huurders en Ter Weel, waar de servicepunten moeten komen. In die zin is het een 'kip-en-het-ei-verhaal en vra gen wij de raad om vertrouwen." DINSDAG 6 JANUARI 2015 Door het later afsteken van vuurwerk en gecontroleerde vreugdevuren, zoals in Krabbendijke, bleef de schade beperkt, foto Johan van der Heijden door Frank van Cooten BIEZELINGE 'S-HEER H'KINDEREN GOES GOES door Joeri Wisse WISSENKERKE - Maar liefst 41 men sen doen een gooi naar de baan van burgemeester in de gemeente Noord-Beveland. Dat heeft de pro vincie Zeeland gisteravond bekend gemaakt. door Joeri Wisse KRUININGEN - Vestiging van de cen trale bibliotheek van Reimerswaal in Kruiningen is enkele tienduizen den euro's goedkoper dan in Yerse- ke. Dat valt op te maken uit het aangepaste voorstel waar de ge meenteraad eind deze maand een definitiefoordeel over moet vellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58